ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להוריד סרט בשניות 
 
 ליגלייזד לגולאס   
 
מערכת חיים ברשת

מדענים בקליפורניה עובדים בשבילנו על פרוטוקול העברת מידע שיאיץ את קצב ההורדה פי 6,000. הכינו את הקאזאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנחנו כבר מורידים מהר. מי שחי את האינטרנט יותר משנתיים-שלוש, כמעט ומתקשה להאמין כמה גדל מקום ההורדות בחוויית הגלישה שלו. אם פעם צריך היה לחשוב שעה לפני לחיצה על כפתור ה-Download, וקליפים בני חצי דקה באיכות נוראה היו מעמסה אמיתית על הנשמה והמודם, הרי שהיום אנחנו מורידים סרטים באיכות DVD ולא חושבים על זה יותר מדי. קליפים באיכות שגורמת לשידור של הלווין או והכבלים להתבייש הם עניין שבשגרה.

ואולי עכשיו כל תהליך ההורדות יהפוך למהיר ונוח אפילו יותר. מדענים בקליפורניה, מדווח מגזין הניו סיינטיסט, עובדים עכשיו על פרוטוקול בקרת תעבורת מידע (TCP) מהיר במיוחד, שיגרום להורדה של סרט שלם להיות עניין של שניות ספורות.

ה-TCP הנוכחי פותח בשנות השבעים, והוא מחלק את הקבצים לחבילות (Packets) קטנות בנות קילובייט וחצי כל אחת. כיום, המחשב המשדר שולח חבילה וממתין לתגובה מהמחשב המקבל, ואם זו מבוששת לבוא, הוא שולח את אותה החבילה, בתדירות הולכת ופוחתת.

ההבדל ב-TCP המהיר הוא בחומרה ובתוכנה של המחשב השולח, שמודד כל הזמן את שנדרש לחבילה שנשלחה להגיע, וכמה זמן נדרש לתגובת האישור לחזור. כך מגלה הפרוטוקול החדש עיכובים, ומצא את הדרך הטובה ביותר לשלוח את המידע. כשהחוקרים בדקו את מערכות המבוססות על היצירה החדשה, יכולת ההורדה שנמדדה היתה גדולה פי 6,000 מזו של לינקים רחבי-פס רגילים.

חברת Caltech, מפתחת הפרוטוקול, רוצה למכור אותו לחברות מדיה גדולות, ונמצאת במגעים עם דיסני ומיקרוסופט. כדרכה של טכנולוגיה, בסוף היא תגיע לידיים שלנו, ותשמש אותנו לגנוב תכנים משתי החברות הנכבדות האלה. אנחנו מבטיחים להרגיש עם זה פי 6,000 יותר רע ממה שאנחנו כבר מרגישים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by