ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי מחשב לכולם! 
 
 מהיום מותר לאנוס, לרצוח ולשחד חברי מרכז ליכוד   
 
אסף גנדלר, גיימר

התביעה בסיינט לואיס, ארצות הברית, ניסתה למנוע הגעת משחקי מחשב לקטינים. בית המשפט לערעורים קבע: משחקי המחשב והוידאו מוגנים על ידי הזכות לחופש הביטוי בחוקת ארצות הברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון גדול לתעשיית המשחקים בארצות הברית: לאחר הניסיונות האחרונים למנוע הגעת משחקי מחשב מסוגים שונים לשחקנים צעירים, קבע היום בית המשפט לערעורים בארצות הברית כי משחקי המחשב הם יצירות עם אמירה, בדיוק כמו שירה, ספרות וציור, וכמוהן זכאים משחקי המחשב והוידאו להגנה במסגרת החוקה האמריקנית.

משמעות ההחלטה היא מכה קשה לכל ניסיון להגביל את מכירתם של משחקי מחשב המציגים תוכן אלים כגון GTA ומאפיה לקטינים. לדברי בית המשפט האמריקני, 'אם התיקון הראשון לחוקה הוא גמיש מספיק כדי להגן על הציורים של ג'ייסון פולוק, המוזיקה של ארנולד שואנברג והיצירות הספרותיות של לואיס קרול, אין סיבה מדוע התמונות, העיצוב הגרפי, המוזיקה, הסיפורים והנארטיב הזמינים במשחקי הוידאו לא יזכו להגנה דומה'.

עוד דחה בית המשפט את הטענות על הנזק הפסיכולוגי שגורמים לכאורה משחקי מחשב ווידאו אלימים לקטינים. לדבריו, טענות אלו אינן מגובות במחקרים כמותיים, והן תיאורטיות בלבד.

לדברי מומחים בתחום, משמעות החלטה זו היא מכה קשה לכל ניסיון עתידי להגביל או לצנזר את משחקי המחשב והוידאו בארצות הברית, כמו גם לכל ניסיון להאשים את עולם המשחקים במעשי אלימות של קטינים. אולם מעבר לכך, הצהיר השבוע בית המשפט האמריקני הצהרה משמעותית: המשחקים הם יותר מרק משחק - הם יצירות אומנות, עם אמירה ודיעה משלהם.

יש לציין כי בימים אלו בודקת ועדה ממלכתית את נושא סיווג משחקי מחשב ווידאו בעלי תכנים בוגרים בישראל. יש לקוות כי וועדה זו, תלמד לעומק את החלטתו של בית המשפט הגבוה האמריקני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by