ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תראו מי מנאפסטר עכשיו 
 
 !Napster – Goooood! Money – Better. אולריך בסרטון של קאמפ-כאוס   
 
עידו קינן

3 שנים אחרי שקברה את נאפסטר, מטאליקה מגלה את האינטרנט; רוכשי הדיסק החדש שלה יוכלו להוריד סינגלים בלעדיים מהרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כספת עד הבית. הכספת של מטאליקה
 כספת עד הבית. הכספת של מטאליקה   
הדיסק החדש של להקת ההבי-מטאל המחלידה מטאליקה יגיע עם קוד סודי, בעזרתו יוכלו הרוכשים המאושרים להוריד סינגלים בלעדיים שלה מהאינטרנט. מטאליקה ומוזיקה באינטרנט, מצלצל מוכר? לפני שלוש שנים היתה מטאליקה ללהקה הראשונה שתבעה את נאפסטר, וביססה את מעמדה כאויבת מס' 2 (אחרי RIAA) של מחליפי המוזיקה באינטרנט.
 
הקדוש של הכעס. סיינט אנגר
 הקדוש של הכעס. סיינט אנגר   
הסינגלים יהיו זמינים להורדה באתר "הכספת של מטאליקה" מחר (ה'), עם יציאת האלבום החדש, "סיינט אנגר", האלבום הראשון של הלהקה מזה שש שנים. למרבה האירוניה, הודיעה חברת התקליטים אלקטרה כי הוצאת האלבום הוקדמה בחמישה ימים עקב "השכיחות של גרסות תת-סטנדרטיות ["עותקים פיראטיים" בעברית פשוטה – ע"ק]. אלקטרה ומטאליקה נקטו בצעד החריג הזה כדי לוודא שעותקים לא חוקיים של האלבום [...] לא ישגשגו בשוק". ובעולם התאגידי של ארה"ב, גם זה שווה ציון: "מטאליקה היא להקת הרוק הראשונה שמקדימה הוצאת אלבום כדי להילחם בתפוצה של עותקים לא מאושרים". שיואו. ההוליווד ריפורטר מדווח שהלהקה תוציא גם משחק מחשב, בו יככבו קולותיהם של חברי הלהקה.
 
הם משלמים כסף, וכסף זה טוב, לא?
 הם משלמים כסף, וכסף זה טוב, לא?   
לארס אולריך, המתופף וחוד החנית של הלהקה בנושא נאפסטר, מסר כי "תמיד רצינו שהמעריצים שלנו יחוו את המוזיקה שלנו ברשת, אבל עד עכשיו, שיטות ההפצה הקיימות לא עברו את סטנדרטי ה'איכות' [שכה נחיה, הגרשיים במקור – ע"ק] שהמעריצים שלנו למדו לצפות להם מאיתנו".

לארס, אנחנו לא יודעים אם יש לך מחשב בבית, אבל יש לנו כמה חברים שיש להם, והם סיפרו לנו שבקאזאה אפשר להוריד את המוזיקה שלכם בפורמט מאוד איכותי. רגע, אולי כשאתה אומר "איכות" אתה מתכוון לאיכות החיים שהתרגלת אליה בזכות המחירים המופקעים של הדיסקים שלכם? "הכספת של מטאליקה", ווינק ווינק, נאדג' נאדג'. "סוגיית נאפסטר אף פעם לא נסובה על הכסף", מתעקש בוב פייפר מחברת סגננה, שעבדה עם מטאליקה על הפרויקט, "זה נסוב תמיד רק על שמירה על שליטה איכותית וכמותית".
 
 
 
"אנחנו לוקחים את העבודה שלנו – אם זו המוזיקה, המילים, או הצילומים והארט – מאוד ברצינות, כמו רוב האמנים", כתב אולריך עם הגשת התביעה נגד נאפסטר, באפריל 2000. "לפיכך, זה מחליא לדעת שהאמנות שלנו מוחלפת כמו סחורה במקום כמו האמנות שהיא מהווה. מהזווית העסקית, זה עוסק בפיראטיות – שידועה גם כלקיחת משהו שאינו שייך לך; וזה לא צודק, מוסרית וחוקית. החלפת מידע כזה, בין אם הוא מוזיקה, קליפים, צילומים או מה שלא יהיה – היא, בפועל, סחר בסחורה גנובה".

נאפסטר נסגרה סופית בספטמבר אשתקד, לאחר שהעיסקה לרכישתה על ידי ברטלסמן לא הסתייעה. בנובמבר אותה שנה, נרכשה נאפסטר, טכנולוגיה והכל, על ידי רוקסיו, יצרנית תוכנת צריבת הדיסקים Easy CD Creator, שמתכוונת להשיק השנה תוכנת שיתוף קבצים בתשלום המתבססת על תוכנת נאפסטר. אולריך נצפה לאחרונה כשהוא עשיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by