ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשב חסין האקרים 
 
 
מערכת חיים ברשת

האם יאלצו ההאקרים לתלות את המקלדות על הקיר ולמצוא עבודה חלופית? הידרה, שרת אינטרנט הקרוי על שם המפלצת המיתולוגית מאיים על המקצוע העתיק ביותר בעולם המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ככה נראה מחשב בלתי פריץ?
 ככה נראה מחשב בלתי פריץ?   
האקרים שיעיזו לנסות לחטט בשרת חסין-הוירוסים וההאקרים, ה"הידרה", עשויים לצוא עצמם מול מפלצת מרובת ראשים עם גישה די נבזית. הידרה אינו שרת ככל השרתים, מבטיח יוצרו, אריק אונר, מחברת Bodacion Technologies. "מדובר במחשב שירותי הרשת הראשון שהינו חסין לחלוטין להאקרים ויוכל לעמוד בכל התקפה ואף פעם לא יקרוס".

בראיון שקיים עם אתר NewsFactor אמר אונר כי "השרת הזה הוא שילוב מנצח של מתמטיקה מורכבת ושל מערכות משולבות, אשר הופכות אותו לאטום לחלוטין". ככל שהצהרותיה של החברה המייצרת שאפתניות ומנופחות "יכול להיות שמה שהם אומרים נכון", העיר סטיב שאפין, פרופסור להנדסת אלקטרוניקה ומדעי המחשב באוניברסיטת סירקיוז.

על פי נתוני החברה, בנויה הליבה של הידרה מזיכרון פלאש ולא מדיסק קשיח. בכל פעם שההידרה מטעינה את הליבה, היא בודקת המצאות של וירוסים, ואז סורקת ללא הפסק את הליבה בזכרון ה-RAM אחר וירוסים או שינויים בלתי מורשים. מה שהופך אותה, על פי הבטחת החברה, לחסינה מפני וירוסים.

מערכת ההפעלה של ההידרה נבנתה מאפס, היא אינה מבוססת על הליבה של לינוקס, BSD או חלונות. "בימים אלו, זהו כמעט חילול קודש לאמר משהו שלילי על לינוקס", אמר אונר. "אנו אמנם תומכים בלינוקס, אך ברור לנו שמודל האבטחה שלה חלש מדי וקיים צורך גדול מדי בטיפול שוטף על מנת לסמוך על תוכן המידע האינטרנטי העובר בה. אותו הדבר נכון גם לגבי חלונות, BSD וגרסאות מסחריות של יוניקס".
 
 
שרת ההידרה משתמש במתימטיקה ביו-מורפית (נגזרת של תאוריית הכאוס המשמשת ליצירת מודלים של גדילתם הרנדומלית של דברים חיים) על מנת ליצור סדרות חסרות דפוס של מספרים שהאקרים לא יוכלו לפענח אותן, גם אם יש ברשותם את הנוסחה המתימטית הבסיסית. לא יהיו שני משתמשים של הידרה שיקבלו את אותו מספר ID לסשן, מספר לקוח, מספר הזמנה או כל מספר זיהוי דיגיטלי אחר.

בשנה שעברה, השתתפו יותר מ-200,000 האקרים בתחרות "אתגר בודאקיון" שמטרתה הייתה לרסק את מערכי ההגנה של ההידרה ולחדור לשרת העל של המערכת, אך אף אחד לא הצליח לאסוף את הפרס בן $100,000 שהובטח למי שיצליח לעשות כן.

אולם אתגרי פריצה "אינם מוכיחים דבר", אמר הפרופסור שאפין. "תחרויות כאלה הן יעילות אך ורק בתחום יחסי הציבור. ההאקרים הטובים ביותר (או הכי רעים, ליתר דיוק) לא הולכים לגלות את הטריקים שלהם בשביל פרס. הם שומרים אותם בשביל לעשות כסף גדול מאוחר יותר".

גם הדוד סם לא ממהר ללכת קסם אחר מאמצי יחסי הציבור של ההידרה. "מספר סוכנויות ממשלתיות ובהן NASA, ה-FAA (סוכנות התעופה הפדראלית) וה-NSA, כבר בחנו את ההידרה ושוקלים לאמץ אותה". רשמה דניז פילו, אנליסטית שסקרה את פעילות Bodacion.

אולם כדי להוכיח את דבריה, צריכה החברה "לספק ראיות מוצקות נוספות", אמר שאפין. "אני לא אומר שהידרה לא מספקת את הסחורה, אבל בתור מדען, אני צריך לראות הוכחות לפני שאני חורץ משפט".

וסתם כדי להעמיד דברים על דיוקם. אותה מפלצת מיתולוגית נוראה אשר על שמה החליטו המפתחים לקרוא את השרת המאובטח שלהם, גם היא הוכרעה סופו של דבר על ידי איזה בחורצ'יק, הרקולס שמו. כך שניתן להניח שגם הפעם יימצא ההאקר שירוף את ראשה של מפלצת האבטחה הנוראה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by