ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
IBM נחקרת בחשד לחשבונאות "יצירתית" 
 
 יש מיינפריים ויש אלטרנטיב   
 
מערכת חיים ברשת

החברה הודיעה כי הרשות לניירות ערך בודקת את התנהלות החברה בשנים 2000 ו-2001. מדיניותנו תואמת את התקנות, טוענים שם בתוקף, אך המניה צונחת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת IBM הודיעה כי הרשות האמריקנית לניירות ערך פתחה בחקירה רשמית באשר לדין והחשבון הכספיים שמסרה החברה בשנים 2000 ו-2001. בהודעתה מסרה החברה כי חקירת הרשות נבעה מחקירה נפרדת של לקוח מחלקת הפתרונות לקמעונאים.

בתגובה להודעה צנחו מניות החברה בשלושה אחוזים, ירידה הגיונית לחלוטין בהתחשב בשתי החקירות הגדולות של הרשות לניירות ערך מהשנה שעברה, בהן התגלו אי-סדרים מפלצתיים בספרי החשבונות של חברת האנרגיה אנרון וחברת הטלפוניה WorldCom. "מדובר בחדשות גדולות בגלל שזה מחזיר אותנו לשערוריות החשבונאות שערערו את בטחון המשקיעים", אמר האנליסט ברטון שליכטר לרויטרס.

בהודעה אמר דובר החברה ביל יוז כי "IBM מאמינה שעסקיה ומדיניות החשבונאות שלה תואמות את כל התקנות הניתנות ליישום". ברשות לניירות ערך סירבו להגיב.

בעבר עוררה מדיניות החשבונאות של IBM תרעומת בקרב בעלי המניות שלה, אך בשנים האחרונות, מאז עזב אותה המנכ"ל לואיס גרסטנר, חושפת החברה מידע רב יותר הנוגע לפעילויות העסקיות שלה.

עם זאת, לא מעטים מבקרי החברה, הטוענים כי מחברה בעלת עבר מפוקפק שכלל קניה חוזרת של מניות כדי להציג רווח, ניתן לצפות לשיתוף פעולה גדול יותר עם המשקיעים. ג'יימס גרנט, המוציא לאור של מדריך העוקב אחרי התנהלותן של החברות הגדולות, חושב ששום דבר לא השתנה ב-Big Blue. "מצאנו אותה (את שיטת החשבונאות של החברה) אגרסיבית ומקדמת אינטרסים ומעוררת שאלות, ואני חושב שהרשות לניירות ערך צריכה לבחון את העניין", אמר גרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by