ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך לפריצת ה-xbox 
 
 הראשון שלה. וואנג ופרוצה   
 
עידו קינן

ההאקר אנדרו וואנג כתב מדריך מפורט לפריצת קונסולת המשחק של מיקרוסופט; כשהמו"ל שלו השתפן, הוא החליט להוציא את הספר בהוצאה עצמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק 24.99 דולר, ויש לכם מדריך לפריצת xbox, קונסולת המשחקים של מיקרוסופט (ה-xbox עצמו יעלה לכם עוד 199 דולר, אבל זה כבר סיפור אחר). המחבר, אנדרו "באני" וואנג, מפרסם את הספר בהוצאה עצמית לאחר שהמו"ל המקורי נבהל והתקפל מפחד רשויות אכיפת החוק ומיקרוסופט.

הספר, "Hacking the Xbox: an Introduction to Reverse Engineering", עוסק לא רק בפריצת ה-xbox והרצת תוכנות חיצוניות עליו, אלא גם "מתעמת עם הסוגיות החברתיות והפוליטיות שעומדות בפני ההאקרים היום", כך לפי האתר הרשמי. הספר אמור היה לצאת בהוצאת ספרי הטכנולוגיה Wiley & Sons, אולם וואנג מספר שההוצאה נבהלה אחרי עונש מאסר שנגזר בארה"ב על דייוויד רוצ'י, שהפעיל אתר אינטרנט למכירת mod chips ("שבבי התאמה" לפריצת הגנות בקונסולות משחקים) וסייע באיתור עותקים פיראטיים של משחקי xbox.

וואנג לא נכנע – "אני חושב שזה שנוי במחלוקת, לא בלתי-חוקי", אמר לאתר SecurityFocus – ובחר להוציא את הספר בהוצאה העצמית Xenatera Press, חברת-בת של חברת התוכנה שלו Xenatera. הוא הזמין 1000 עותקים מבית הדפוס, ואמר שיארוז וישלח כל עותק "בשתי ידיי". יותר משבועיים לפני ההשקה הצפויה, הוא דיווח על מכירה מוקדמת של כ-500 עותקים. באתרו הוא ממליץ: "מהרו להשיג את 'Hacking The Xbox' לפני שמיקרוסופט תעשה זאת!".

וואנג (28), בוגר מדעי המחשב והנדסת חשמל ב-MIT, קיבל לפני שנה xbox כמתנת כריסמס מחברתו. במקום לשחק בו הוא פירק אותו, כי, כמו שהסביר אז לחיים ברשת, "אני חושב שהבידור האמיתי בקונסולת משחקי וידאו בשבילי הוא לא המשחקים, אלא פירוקה". וואנג פרסם מסמך קצר בו סקר את הפריצה, מסמך שפורסם לאחר שעבר בדיקה של מיקרוסופט, זאת על מנת להימנע מתביעה. פרסום הספר כעת עומד בניגוד לדבריו אז, לפיהם לא ימשיך בעבודתו על פריצת ה-xbox, כי "מיקרוסופט יודעים מי אני וקראו את הכתבות שלי [...] אם הם לא אוהבים משהו שאני עושה, הם יודעים בדיוק איך להגיע אלי ולהגיש לי צו בית משפט".

וואנג ביקר אז את חוק ה-DMCA הידוע לשמצה, האוסר הנדסה לאחור (reverse engineering) ועקיפת הגנות דיגיטליות על זכויות יוצרים, החוק שגרם בימים אלה להוצאת הספרים לוותר על פרסום ספרו: "ה-DMCA מקפיא את חופש הביטוי ומאט את התקדמות המחקר, כי אנשים מפחדים מהדברים הרעים שיקרו להם כתוצאה מכך. המחלקה המשפטית של מיקרוסופט היא מכונה חזקה, וה-DMCA הוא כמו דלק סילוני למכונה שלהם. הרבה אנשים הורתעו מלחלוק תוצאות או אפילו להתחיל מחקר בתחום בגלל מה שקרה לאקדמאים אחרים כתוצאה מה-DMCA".

וההשלכות של זה חמורות מאוד, עד כדי מניעת הרצה של מערכות הפעלה שאינן "חלונות" על מחשבים אישיים. וואנג הסביר בראיון ל-USA Today: "זה נוגע לשימוש הוגן במשהו שקניתי בכסף שהרווחתי בזיעת-אפי. אם מיקרוסופט יכולה למנוע ממני להריץ איזה קוד שאני רוצה על חומרה ספציפית, היא תוכל להרחיב את שליטתה בתחום התוכנה לתחום החומרה, ולשתק את כל שוק המחשבים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by