ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קאזאה בתשלום? הצחקתם אותנו 
 
 מרקס VS קאזאה, הקרב הגדול   
 
צבי טלית

קאזאה ואלטנט הודיעו כי הן יעלו השבוע לרשת את התוכנה שתגרום לכם לרצות לשלם על החלפת קבצים; אנחנו קצת סקפטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כאן מורידים שירים בכיף – פיראטים צעירים
 כאן מורידים שירים בכיף – פיראטים צעירים   
שנה לאחר שהכריזה על הברית העסקית עם קאזאה, הודיעה חברת אלטנט על פתיחתו של שלב שאפתני חדש בקמפיין השיווקי שלה לרשת ה-P2P. השבוע ישחררו אלטנט וקאזאה במשותף תוכנת שיתוף קבצים שתכיל אפשרויות הפעלה לרשת P2P מאובטחת ולתוכנית שתשלם למשתתפים שיקחו בה חלק.

הרעיון מאחורי התוכנית, הוא לרתום את משאבי המחשב של עשרות מיליוני משתמשי קאזאה על מנת להפיץ קבצים מורשים, כגון תוכנות שירים וקבצים. מתן התמריץ הכספי לאנשים המארחים וסוחרים קבצים בתשלום, תיצור, כך מקווה מנכ"ל אלטנט, קווין ברמייסטר, כלי חזק להפצת תוכן מורשה ותפחית את תפקידן של רשתות ה-P2P ככוורות של פיראטיות מקוונת.

"ברגע שאתה מעביר את הקבצים הבלתי מורשים אל מחוץ לספריות המשותפות של האנשים, יעלמו רשתות ה-P2P (כמקור של הפרת זכויות יוצרים). אם התביעות המשפטיות הן המקל, זהו ללא ספק הגזר", אמר ברמייסטר לרשת CNET.

השירות החדש מהווה ציון דרך משמעותי עבור אלטנט וקאזאה. תוכנית השיווק הזו היא חלק מאסטרטגיה כוללת שראשיתה עוד בתחילת 2002. צעד זה יכול להוות את אבן הבוחן הגדולה של הרעיון המוביל את הגל הנוכחי של רשתות החלפת הקבצים, שמקווה להפוך אותן למקום בו מתנהלים עסקים לגיטימים ולא רק כמקום מפגש לפיראטים בני 14.
 
 
מערכת היחסים בין קאזאה לאלטנט החלה לפני כשנה, כשחברת האם של אלטנט הודיעה כי יש בכוונתה לחשל את מילינוי המשתמשים של קאזאה לכדי מכונת שיווק משומנת. כאן המקום להזכיר כי המודל העסקי הזה, הוא זה אשר חילץ את קאזאה מהתביעות המשפטיות של תאגידי המוזיקה, כאשר בית המשפט האמריקאי השתכנע כי ניתן יהיה לגבות כסף על הקבצים ולשלם תמלוגים לבעלי זכויות היוצרים.

בתחילת השבוע התבשרנו על פתיחתו של שירות נוסף להורדת קבצים בתשלום, FileCash שמו, הפועל בדיוק על אותו המודל העסקי ומציע תמריצים כספיים לגולשים אשר יאפשרו להוריד שירים מהמחשב שלהם.

עכשיו רק נותר לתהות אם יסכימו הגולשים לעניין. האם כל משתמשי רשתות ה-P2P שדגלו עד עתה בהורדות חופשיות לכל, יסתנוורו מהדולרים שאלטנט מציעה להן כאתנן, וינטשו את הסוציאליזם הפיראטי המקוון. או שמא יוכיחו הגולשים כי יש ביכולתם לתפקד גם כקהילה אמיתית בעלת רצון משלה (ולא רק כאוסף מקרי של אינדבידואלים) ולהראות לחברות הגדולות כי את כוחות השוק קובע השוק ולא בעלי הבאסטות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by