ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הודו: אין עתיד למיקרוסופט 
 
 
מערכת חיים ברשת

נשיא הודו לא מתכופף לגייטס; בראיון לעיתונות תמך הנשיא בקוד הפתוח וטען כי התוכנות של מיקרוסופט הן אסון לכלכלת המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכל שנה, בשעה שביל גייטס מכייף לו בניחותא בוועידת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, מטייל לו ריצ'ארד סטולמן לפוארטו אלגרה. סטולמן הוא משתתף קבוע בדיונים הנערכים שם בנוגע לאלטרנטיבות לגלובליזציה התאגידית, בפורום הסוציאלי העולמי. ולפעמים, כך מסתבר, הנסיעות האלה אפילו משתלמות לו.

בשבוע שעבר, כפי שמדווח אתר הרג'יסטר, קרא נשיא הודו, הד"ר אפג' קאלאם לעצור את השפעתה "ההרסנית" של התוכנה הקניינית. הוא גילה כי היו לו "חילוקי דעות" עם מייסד חברת מיקרוסופט בעת ששניהם נפגשו כאשר ביקר גייטס בנובמבר בהודו.

"הדבר העצוב ביותר הוא שהודו עדיין מאמינה בתוכנות קנייניות" ציטט הטיימס ההודי את הנשיא קאלאם.

"להתפשטות נוספת של טכנולוגית המידע, אשר משפיעה על מהלך חייהם של האנשים, יהיה אפקט הרסני על חייה של החברה, לאור שינויים בפרקטיקות העסקים הנובעים מתוך שיטות הקניין הללו. בדיוק מסיבות אלו, תוכנה בקוד פתוח צריכה להיבנות, כדי שתהיה יעילה וכדאית מבחינה כלכלית לכל האוכלוסייה".

בחודש נובמבר האחרון ביקר גייטס בהודו (לאחר ביקור קודם של סטולמן במדינה) והבטיח לפזר שם 400 מיליון דולר בהשקעות, כולל בתכנית חינוך ממוחשבת, שתפקידה לחנך את ההודים כמה נפלאים מוצרי מיקרוסופט, צעד שהעלה ביקורת נוקבת ע"י תנועת הקוד החופשי של הודו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by