ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מסירה את האקספלורר 
 
 
צבי טלית

מיקרוסופט תפסיק לשווק את האקספלורר כתוכנה בפני עצמה ותספח אותה למערכת ההפעלה – אז מה אם בית המשפט אמר שזה לא יפה להיות מונופול?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט הודיעה כי יש בכוונתה להפסיק בהדרגה להוציא את דפדפן האינטרנט שלה כתוכנה העומדת בפני עצמה, כך עולה מראיון עם בריאן קאונטרימן, מנהל תוכנית IE, שהתפרסם באתר האינטרנט של החברה.

"כחלק ממערכת ההפעלה, דפדפן האקספלורר ימשיך להתפתח, אולם לא יתאפשרו יותר התקנות עצמאיות של המוצר. חבילת העדכון IE6 SP1 היא גרסת ההתקנה האחרונה העומדת בפני עצמה", אמר קאונטרימן בראיון שנערך ב-7 במאי.

מייקרוסופט הוציאה את האקספלורר 6 כתוכנה העומדת בפני עצמה, בעקבות פסיקת בית המשפט שמצאה כי החברה הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, בכך שהיא כרכה את האקספלורר עם מערכת ההפעלה חלונות. מאז אותה פסיקה, הגיעה החברה לעסקת פשרה עם משרד המשפטים ועם רוב הצדדים האחרים במשפט, כשרק מדינות בודדות עדיין תובעות למצוא אמצעי פיקוח מוגברים על החברה.

בראיון (שיש להזכיר כי נערך במסגרת האוהדת של אתר החברה) דחה קאונטרימן את ההערכה כי מדובר בצעד הקשור בצורה כלשהי למשפט ההוא. במקום זאת הוא רמז כי הצעד בא בכלל כחלק ממקצה שיפורי אבטחה (המנטרה הרגילה של מיקרוסופט) עבור מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט, שקיבלה את הכינוי לונגהורן, ואמורה להיות הדובדבן שבקצפת המחשוב האמין.

רק לשם תזכורת, המשפט בו הואשמה מיקרוסופט בהיותה מונופול לא הוגן נסוב בשעתו על העובדה כי מיקרוסופט כללה את דפדפן האקספלורר שלה כברירת המחדל של חלונות, מה שהוגדר כצעד לא הוגן כלפי חברות מתחרות (נטסקייפ, לדוגמה).

השבוע חתמה מיקרוסופט על הסכם עם ענקית התקשורת AOL טיים וורנר, בעלת השליטה על נטסקייפ, שבעקבותיו עומדת AOL להשתמש באקספלורר ובעצם להעלים, הלכה למעשה, את דפדפן נטסקייפ. עתה, משחוסל המתחרה המסחרי הראשי של מיקרוסופט, מי בכלל יעיז לצייץ על הפרת חוקי המשחק ופסיקת בית המשפט?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by