ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מפגרים ה-CIA האלה 
 
 ציון נכשל ב-IT   
 
מערכת חיים ברשת

המרגל של המלך עירום: לארגון הביון הגדול בעולם יש בעיה גדולה בהטמעת טכנולוגיית המידע. למעשה לכם בבית יש יכולות חיפוש פחות מוגבלות מלסוכני ה-CIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גברים זולים, עולים פחות
 גברים זולים, עולים פחות   
כשחושבים על ארגון הביון האמריקאי, ה-CIA, מייד נזכרים בכל מיני סרטים המציגים מרגלים מסוקסים המשתמשים בטכנולוגיות מחשב מרהיבות עין ומתוחכמות שגורמות לרבים להזיל ריר מרוב קנאה. אבל הפער בין עולם הסרטים לעולם המציאות הוא גדול, גדול מאוד אפילו.

לא שבמציאות אין חלילה סוכני ממשל חטובים, יכול להיות שיש כמה, אבל ככל שהדבר נוגע למחשבים שלהם, ובכן, זה כבר סיפור שונה לגמרי... המחשבים שלהם, איך נאמר זאת בעדינות... מפגרים. דווח של IDG.

מחקר חדש שהתפרסם לאחרונה וששמו כבר רומז על תוכנו, "הכשלון בשמירת הקצב של מהפכת המידע", העניק ציון נמוך במיוחד לדרך שבה נעזר ה-CIA בטכנולוגיית המידע לצורך ניתוח נתונים מודיעינים, וקרא לרשתות ולאמצעי החיפוש של הסוכנות "פרימיטיביים". לטענת כותב הדו"ח הדגש המופרז שנותנת הסוכנות לסודיות, מסכל בצורה יוצאת דופן את השימוש בטכנולוגיות המידע ואימוצן על ידי האנליסטים של ה-CIA.

המחקר נערך ע"י איש אקדמיה העובד בשיתוף עם ה-CIA במרכז לעיבוד מודיעיני ע"ש שרמן קנט, קבוצת חשיבה הצמודה למרכז האימונים של הסוכנות. העורך של המחקר, ברוס ברקוביץ', ראיין כמאה עובדי CIA המעורבים בהפקת ניתוחי המידע הבטחוני, ביניהם טכנאים, מנתחי מערכות ומנהלים. הוא שאל אותם לגבי עבודתם והשימוש בטכנולוגיה, הקשיב לרעיונות שלהם ליישום טכנולוגיות המידע בצורה יעילה.
 
 
ברקוביץ' מצא כי למרבה הבושה צריכים אוספי המידע של ה-CIA לעשות ג'וגינג ממסוף מחשב אחד לרעהו על מנת לדלות מידע ממערכות מחשב שונות, הן בתוך הרשת הסודית של הסוכנות והן ברשת האינטרנט הציבורית.

לאנשי הסוכנות אין כל דרך נוחה וקלה לשתף מידע מסווג עם אנשי ביון בעלי אישור בטחוני מחוץ ל-CIA. אין להם גם גישה למידע המאופסן ברשתות מידע מסווגות אחרות של הממשל, כמו זו של משרד ההגנה. מה שאומר שב-CIA בעצם עובדים עם מערך טכנולוגי מבודד ברובו משאר העולם (שאחריו הוא מתיימר לעקוב).

בסרטים אנו רואים סוכני CIA דולים מידע בשניות מכל מאגר מידע בעולם, במציאות, מצא ברקוביץ', הם נאלצים להסתפק במנוע חיפוש ומאגר מידע מיושן הנקרא CIRAS, המעודכן לפי מיטב שכלולי טכנולוגיית המידע של שנות השבעים של המאה שעברה. אם תשאלו את אשפי חיפוש המידע של ה-CIA איך נראה הדף של גוגל, הם לא כל כך ידעו מה לענות, כיוון שאפילו דפדפני אינטרנט אין באמתחתם.

לדברי ברקוביץ' הצרה הגדולה של ה-CIA איננה הכסף שמפזר הממשל על רכישות IT, אלא בעיקר האובססיה לחשאיות בתוך הסוכנות, המותירה אותה קפואה בפרנויה, שמא יוכל מישהו לרחרח להם במחשבים. את ראשי הסוכנות מובילה כנראה המחשבה, שככל שתהיה הטכנולוגיה שבידם מיושנת יותר, יוכלו פחות אנשים לפרוץ אליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by