ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך להפיל כל אתר עם מודם 56.6K 
 
 
מערכת חיים ברשת

חוקרים מאוניברסיטת רייס חישבו ומצאו איך יכול גם אדם אחד בלי אינטרנט מהיר (אבל עם לא מעט שכל וידע) להפיל את שרת הרשת הממוצע בתוך דקות ספורות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחת מהשיטות העיקריות של האקרים לסוגיהם למוטט את שרתיהם של אתרי המטרה שלהם היא שיטת ה-Denial of Service בה מבקשים משתמשים רבים בו זמנית שירות מהשרת (למשל, מריצים חיפוש ביאהו, או מדמים בקשת חיפוש על ידי תוכנות מיוחדות) עד שהשרת אינו מסוגל עוד לעמוד בעומס והאתר הופך לבלתי זמין למעשה.

השיטה הזו (DoS), שהפכה פופולארית במיוחד אצל מה שמכונה האקטיביסטים המצליחים לגייס גולשים רבים להפלת אתרים שאינם "תקינים" פוליטית, דורשת כיום מספר אדיר למדי של גולשים, שביניהם יוכלו לצבור את רוחב הפס הנדרש כדי להעמיס על השרת המותקף. אבל לא עוד. חוקרים ממחלקת מדעי המחשב של אוניברסיטת רייס (Rice) שבארצות-הברית, טוענים כי מצאו שיטה באמצעותה יכול גם גולש יחיד בעל חיבור אינטרנט רגיל (Dial-Up) להפיל שרת ממוצע בתוך שש דקות.

על פי התיאוריה שפיתחו, כל פעולה שמבקש הגולש מן השרת דורשת כמות שונה של משאבי מערכת. כשמחושב העומס הצפוי על השרת, נלקח ממוצע של הפעולות הללו, ממוצע שרחוק מאוד מכמות המשאבים שדורשות הפעולות ה"קשות" יותר לשרת. לטענת החוקרים ברייס, יכול האקר לחשב ולמצוא את הפעולות הכבדות האלה, ולבסס עליהן את חבילות דרישת המידע שהוא שולח לשרת. כך, על ידי שימוש בפחות משאבים מצדו, הוא יכול להפיל שרת ממוצע בתוך דקות ספורות.

במסמך שחיברו מדגימים החוקרים כיצד ניתן לנצל את האלגוריתמים שחיברו לחישובים הדרושים. מן הראוי לציין שהמידע שנמצא במסמך צפוי לחלוף כמה קילומטרים טובים מעל ראשיהם המתלהמים אקרים (הטעות במקור) מהזן השוכן במרתפים השולתתתתתים!!1 של האינטרנט הישראלי. מן הראוי לציין, כמובן, שהפירצה הזו, שגלויה להאקרים שיוכלו להבין אותה, גלויה גם לאנשי אבטחה, וסביר להניח שאחרי כמה התקפות שיתבססו על התגלית, גם החור הזה ייסתם, עד שייפרץ הבא בתור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by