ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הבלוגר העיראקי יכתוב אצל השמאלנים 
 
 
עידו קינן

סאלאם פאקס, הבלוגר שדיווח לעולם מתוך עיראק הכבושה, יקבל בלוג דו-שבועי בגרדיאן הבריטי; פאקס: "מכרתי את נשמתי לשטן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבלוגר העיראקי סאלאם פאקס יתחיל לפרסם השבוע (ד') טור/בלוג דו-שבועי בעיתון הבריטי השמאלני גרדיאן. הוא ימשיך לשמור על זהותו בסוד, בין השאר כי חשף בבלוג את העובדה שהוא הומו: "אני לא הולך להיות הראשון לנופף בדגל. אני מתחבא מאחורי מסכי מחשב".

פאקס (29), שם משפחה בדוי, הוא ארכיטקט שלמד מספר שנים באוסטריה. הבלוג שלו, "איפה ראאד?", הבלוג של הפך לאחד המקומות הפופולריים להתעדכן בהם על המלחמה בעיראק. כשנסגר למספר ימים, חששו הקוראים לגורלו של פאקס. בהמשך גם עלו חשדות בנוגע לאותנטיות שלו, והיו שניחשו שהוא סוכן מוסד, CIA או המוחבראת העיראקי. לאחרונה העניק ראיון למגזין האוסטרי פורמט, כשהמראיין הוא שותפו לשעבר לדירה בווינה.

"אני כלומניק שהוא למעשה זר בתרבות שלו עצמו", סיפר פאקס בראיון לרורי מק'קרת'י מהגרדיאן, לקראת השקת הטור שלו. "אני לא מקשיב הרבה למוזיקה ערבית, אני לא קורא הרבה, אני חושב שכל אחד מהעיתונים העיראקיים הוא כלי של איזושהי ממשלה".

פאקס סיפר בבלוגו על השיחה עם מק'קרת'י: "מכרתי את נשמתי לשטן. דיברתי עם רורי מהגרדיאן. תראו, הוא שילם עבור ארוחת צהריים נהדרת במקום שהיה בו מיזוג אוויר והרבה אנשים מחו"ל. היה כיף לדבר איתו אבל כשראאד [חברו של פאקס – ע"ק] ראה אותי אחרי 'השיחה' הוא אמר שנראיתי כאילו מישהו חילל את גופי. אז יש קצת רגשי אשמה. אבל זה נשטף עם המיזוג הקריר. כן, אני זול במובן הזה. הייתי מוכר את הורי בעבור בקבוק נחמד של יין".

בטורו בגרדיאן ימשיך פאקס לשמור על אנונימיות, משום שהביקורת שלו על הממשל והיציאה שלו מהארון עדיין מהוות חריגה בעייתית מהנורמה, ממש כמו בארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by