ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש: גוגל לא עושה פרוטקציות 
 
 
מערכת חיים ברשת

שופטת החליטה להסיר את תביעתה של חברת SearchKing אשר האשימה את גוגל בכך שהיטתה את תוצאות דירוג ה-PageRank כדי למנוע תחרות עסקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטת פדראלית נעתרה לבקשתה של חברת גוגל וביטלה תביעה אשר האשימה את החברה כי פעלה להטיית תוצאות החיפוש באתר האינדקס שלה.

השופטת ויקי מיילס-לגראנג' שללה ביום שלישי קריאה לדיון מקדים אותו תבעה חברת אירוח האתרים SearchKing, אשר טענה כי גוגל הסירה בצורה לא הוגנת מהאינדקס שלה את הקישורים של אתר הבית שלה ושל חברות הקשורות עימה, מה שהסב לחברה לנזקים כלכליים.

השופטת ביטלה את התביעה כיוון שמנגנון החישוב של גוגל לחישוב הפופולריות של דף רשת (מכניזם הידוע בשם PageRank), נשען על דעות המוגנות על ידי התיקון הראשון לחוקה האמריקאית. "מנגנון ה-PageRank מייצג דעות – דעות הנוגעות לחשיבות של אתרים מסוימים ולדרך בה הם מתכתבים עם בקשת חיפוש", כך נכתב בהחלטת בית המשפט.

"בית המשפט פשוט לא מוצא שקיימת דרך מתקבלת על הדעת, להוכיח שהחשיבות היחסית המיוחסת לאתר כלשהו, היא שקרית. ועל כן, בית המשפט מסיק כי דירוגי ה-PageRank של גוגל זכאים לחסינות חוקתת מלאה".

חברת SearchKing המפעילה סוכנות לפרסום ברשת, הגישה את התביעה המקורית בחודש אוקטובר שעבר. טענתה התמקדה באלגוריתם ה-PageRank של גוגל, והיא טענה כי גוגל הורידה במכוון את תוצאות הדירוג של SearchKing, והורידה אותה למקום נמוך יותר באינדקס. חברת האירוח הפעילה רשת של פרסומות אשר מכרו קישורי טקסט באתרים פופלריים, על מנת לקבל דירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל.

חברת SerachKing החלה בהליכים נגד גוגל במטרה להשיב את דירוג הרשת הקודם שלה וכן $75,000 פיצויים. בסוף שנת 2002 חזרה SearchKing לדירוג המקורי שלה בגוגל. השופטת ביטלה את בקשת הפיצויים של SearchKing באומרה כי "החברה נכשלה לבסס טענה על פיה ניתן לפצותה".

נציגי גוגל סירבו להגיב על הפסיקה לרשת CNET. בוב מאסה, מנכ"ל SearchKing הביע אכזבה מהפסיקה, אולם הוא אינו רואה בה תבוסה מוחלטת.

"הצלחנו לתת לקהילת השיווק ברשת מבט טוב יותר על שיטות הפעולה של גוגל, המערכות שלהם והצורה בה הם רואים את עצמם", אמר מאסה בהצהרה שמסר. "אנחנו מעולם לא עברנו על החוק, אך הואשמנו, נשפטנו והוצאנו להורג, בלי אזהרה מוקדמת אפילו. מה שגרם לפגיעה באלפי אנשים תמימים ללא כל סיבה." מאסה אמר כי יש בכוונתו להעריך מחדש את האופציות החוקיות העומדות בפניו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by