ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שני ענקים יוצאים לדרך 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט ו-AOL הגיעו להסדר בנושא נטסקייפ והן מוכנות כעת לשתף פעולה; מישהו רוצה לעמוד בדרך?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הגיעה להסדר עם ענקית האינטרנט AOL בתביעה שהגישה האחרונה ונודעה בתור "תביעת נטסקייפ". במסגרת ההסדר תשלם מיקרוסופט ל-AOL 750 מיליון דולר ל-AOL ותוכל להשאיר מאחוריה עוד פרק בסאגה המתמשכת של הפרת חוקי ההגבלים העסקיים בארה"ב.

"נטסקייפ", למי שכבר הספיק לשכוח, הוא דפדפן אינטרנט שניסה להתחרות באקספלורר של מיקרוסופט, ואף היה הדפדפן הפופולרי ביותר ברשת במהלך שנות ה-90. לטענת התביעה, מיקרוסופט ניצלה לרעה את כוחה כמונופול והביאה לירידה בתפוצתו של "נטסקייפ", כמעט עד להכחדה.

תאגיד AOL טיים ורנר, רכש את נטסקייפ בשנת 1999, כשכבר היה בנסיגה משמעותית ובתביעה דרשה החברה ממיקרוסופט לפצות אותה בגין הנזק שנגרם לה.
 

ומה עכשיו?

 
מה שצריך להפחיד יותר מהכל הוא שכעת מוכנים שני הענקים ללכת ביחד, או כפי שהגדיר זאת ביל גייטס: "ההסכם שהושג מראה על עידן חדש ביחסים בין שתי החברות; כל המחלוקות כבר מאחורינו".

מה כל כך מפחיד? שימו לב מה יש בהסדר: מיקרוסופט תפיץ ל-32 מיליון מנויי AOL את נגן המדיה שלה, מה שעלול להוביל פורמטים כמו קוויק טיים וריל פלייר בדיוק למצב של "נטסקייפ". בנוסף, הצהירו שתי החברות כי "ישתפו פעולה בהפצת טכנולוגיית DRM של מיקרוסופט". הטכנולוגיה הנ"ל תומכת בהפצת תכנים דיגיטליים תוך כדי הגנה על זכויות יוצרים, מה שאומר שאפשר להתחיל להגיד שלום ל-MP3 ולהחלפת הקבצים.

לא מספיק לכם? אל תדאגו, יש עוד. מיקרוסופט גם תיתן ל-AOL רשות להשתמש בטכנולוגיה של אקספלורר ללא תשלום למשך שבע שנים, מה שאומר שאפשר לקבור את נטסקייפ באופן סופי.

ה"גזר" היחיד שאולי אפשר לראות בהסכם הזה הוא אפשרויות התאימות שאמורות להיות בין תוכנות המסרים המיידיים של AOL לבין המסנג'ר של מיקרוסופט. אבל אם כל מה שנותנים לנו הוא את מה שטריליאן עושה כבר מזמן, אתם יודעים יפה מאוד לאן אפשר לדחוף את הגזר הזה.

בכל מקרה, עם הגזר הזה או בלעדיו, נראה שבארה"ב חופש הבחירה של האינטרנט עומד להצטמצם מאוד בזמן הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by