ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלייסטיישן 2.5 – המהפכה כבר בפנים 
 
 
אסף גנדלר, גיימר

הכירו את יחידת הבידור החדשה של סוני, הכוללת פלייסטיישן 2, דיסק קשיח ענק, צורב DVD וחיבור לאינטרנט מהיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השם אולי מבלבל, אך לא, זוהי לא גרסה משופרת של הפלייסטיישן 1. חברת סוני הפתיעה היום את עולם הבידור בפעם השניה בתוך כשבועיים, כאשר הכריזה על יחידת הבידור החדשה שלה: ה-PSX. בעוד שהחומרה מאחורי יחידת הבידור החדשה נחשפה במלואה, הרי שאת יכולותיה המדויקות והדרך בה תשמש אותנו בשנים הקרובות, שומרת עדיין סוני תחת מעטה של חשאיות.

ה-PSX נראית ממבט ראשון כהרבה יותר מרק קונסולת משחק. למעשה, מדובר ביחידת בידור ביתית מהפכנית, אשר תימכר ותנוהל על ידי חטיבת האלקטרוניקה של סוני ולא על ידי חטיבת המשחקים. סוני מתכננת למכור את היחידה החדשה לצד ציוד הקצה היוקרתי יותר שלה, כגון טלוויזיות פלזמה, מקרנים ועוד.

ה-PSX כוללת כאמור חיבור לאינטרנט המהיר וצורב DVD. סוני מתכננת ככל הנראה לאפשר למשתמשים להוריד משרתיה מוזיקה, סרטי וידאו, קליפים ומשחקים, ולשמור אותם לאחר מכן בעזרת צורב ה-DVD. אפשרות נוספת לשמירת אותם סרטים, משחקים ושירים היא הדיסק הקשיח הענק שיגיע עם ה-PSX, דיסק שיכלול 120 ג'יגה בייט של מידע.

המשמעויות מאחורי השקת ה-PSX הן אדירות - מדובר במהפכה תקשורתית של ממש אשר סוני מתכננת להביא אלינו בעוד כשנה, וליפנים כבר בתחילת שנת 2004.

רוצים לראות סרט חדש? לבעלי ה-PSX אין צורך ללכת לספריית הוידאו, ניתן להוריד אותו באינטרנט המהיר במהירות משרתי סוני. רוצים לשחק במשחק החדש ביותר? אין צורך ללכת לחנות המשחקים, ניתן להוריד את המשחק במהירות וביעילות מאותם שרתי סוני - עבור תשלום סמלי לחברה כמובן.

הכרזה מפתיעה זו היא כאמור ההכרזה הגדולה השניה של סוני בשבועיים, לאחר שלפני זמן קצר בלבד חשפה החברה את קונסולת המשחק הניידת שלה, ה-PSP. עם ה-PSP וה-PSX, נראה כי סוני אינה נחה על השמרים ומתכננת כי גם שנת 2004, תהיה שנה בה היא תוביל את שוק הבידור הביתי לגבהים חדשים.

במקביל להכרזה על ה-PSX, הודיעה סוני כי מכירות הפלייסטיישן 2 ברחבי העולם הגיעו עד כה ל-52.5 מיליון קונסולות. למרות יכולותיו המרשימות, צפויה יחידת ה-PSX למכור כמויות קטנות בהרבה, בשל מחירה הגבוה, אשר טרם נחשף על ידי החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by