ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד תמונה 
משטרת הפוטושופ באזור הדמדומים 
 
 מתוך הפוסטר של ``דמדומים: מולד הירח``. לא פוטושופ מי יודע מה, אבל לא על זה אנחנו מדברים   
עיבוד תמונה |
 
דורון פישלר

האם כוכבי "דמדומים" קריסטן סטיוארט ורוברט פטינסון, הם זוג גם בחיים? משטרת הפוטושופ ממש לא מתעניינת, אבל חוקרת בכל זאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם מישהו היה שואל אותנו האם לדעתנו קריסטן סטיוארט ורוברט פטינסון הם זוג, היינו אומרים שאין לנו שום מושג, ויותר מזה, אין לנו גם שמץ של עניין בנושא, ומה פתאום אתם מעלים את הסוגיה בכלל? מה אנחנו, ערוץ E לנוער?

אם אותו מישהו היה ממשיך ואומר שיש איזה צילום של רוברט פטינסון וקריסטן סטיוארט ברשת, ושואל אם היינו יכולים לבדוק אם הוא אמיתי או לא, היינו מגלים, אולי, קצת יותר עניין. אבל עדיין, זה לא כאילו שאפשר להקדיש לנושא הזניח הזה טור שלם.

בשלב זה אותו מישהו היה צוחק עלינו צחוק גדול, ומעיר שברור שאנחנו לא מודעים לגודלה של תופעת "דמדומים". השאלה האם קריסטן ורוברט (או, כפי שמכנים אותם בטבלואידים, "רובסטן") הם באמת אייטם, היא, מתברר, השאלה החשובה ביותר מאז שאלת הנחיתה על הירח.
 

דמדומים: סיפורם של ערפדים עם נצנצים

 
יש שני סוגים של אנשים בעולם: אלה שאובססיביים לגבי "דמדומים" ואלה שלא הבינו על מה לעזאזל דיברנו עד עכשיו. לטובת החצי השני, נספק קצת הסברים.

סדרת ספרי וסרטי "דמדומים" היא האובססיה העולמית הנוכחית בקרב בנות-עשרה. תחשבו על הארי פוטר - רק יותר. סדרת הספרים, שעוסקת ברומן בין טינאייג'רית וערפד, נמכרה באיזה 578 מיליון עותקים, או משהו (מתוכם כשישה עותקים ניקנו על ידי בני אדם ממין זכר). הסרט הראשון, "דמדומים" יצא בשנה שעברה, והסרט השני בסדרה, "מולד הירח" ייצא בקרוב. את גיבורי הסדרה מגלמים בסרטים קריסטן סטיוארט, שהיא בחורה רזה ונאה, ורוברט פטינסון, שהוא הגבר הכי ממי מושלם מדהים מאמם בתבל, נכון להיום, והוא גם נוצץ בשמש משום מה.
 

משטרת הפוטושופ מסתבכת עם תעשייה שלמה

למשטרת הפוטושופ יש דעה מוצקה על כתבי רכילות, פפראצי, עורכי צהובונים ושאר תעשיית ה"סלבס": הם חלאות. הם חבורה של שקרנים וחסרי מצפון, שלא לדבר על כל שביב של אתיקה, מוצצי דם שאפילו לא נוצצים בשמש. כמובן, האמירה הזאת לא כוללת את כתבי הסלבס של nana10, שהם אנשים נפלאים שלא יעלו על דעתם לפרסם ידיעה שאינה בדוקה או שתפגע ולו בנשמתו של זבוב אחד, ובימי חמישי תורמים את כל רכושם למען ילדים רעבים במדגסקר.

על כל פנים, כל מה שצהובונים מסוימים צריכים כדי להחליט שלזה ולזאת יש רומן, הוא העובדה שעיתונים שעל השער שלהם כתוב "דמדומים", "קריסטן סטיוארט" או "רוברט פטינסון" נמכרים יופי. ולכן העיתונים מסוג זה בשנה האחרונה החליטו שלקריסטן ורוב יש רומן גם בחיים, והתמלאו בכותרות על הזוג המאושר: הם ביחד! הם לא ביחד! הם נפרדו! הם התארסו! הם הולכים להתחתן! הם יבלו את ירח הדבש בטרנסילווניה!
 
יחסיהם הדמיוניים (כנראה) של רוברט פטינסון וקריסטן סטיוארט, על פי שערי מגזינים
 יחסיהם הדמיוניים (כנראה) של רוברט פטינסון וקריסטן סטיוארט, על פי שערי מגזינים 
 
 

תמונות או GTFO

 
כל זה יפה מאוד, ומכר הרבה עיתונים לילדות תמימות, אבל בשלב כלשהו הקהל היה עלול להפוך לחסר סבלנות: כמה זמן אפשר לדבר על הזוג המלכותי בלי תמונות מרשיעות? אז התחילו להגיע התמונות של רוב וקריסטן יחד.

המגזין האוסטרלי Famous, שהיה אחד הקופצים הנלהבים במיוחד על עגלת "דמדומים", פרסם על השער תמונה שלא משאירה הרבה מקום לספק - זוג האוהבים מחובקים אגב פעילות רומנטית של שיחה בסלולרי. הכיתוב על התמונה היה "לא תצליחו להפריד בינינו", שזה קצת אירוני, בהתחשב.

מה ש-Famous לא לקחו בחשבון הוא את קהל המעריצים הענק באמת של "דמדומים". אמנם רבות מהמעריצות בוודאי שמחו מאוד לראות את שני הכוכבים מתחברים גם בחיים (אחרי שגמרו לבנות בובת וודו של קריסטן סטיוארט ואז לזרוק אותה לשירותים), אבל לא כולן כל כך תמימות, ואחת מהן (עבור בלוג המעריצים newmoonmovie.org) היתה מספיק יסודית כדי לחפש ולאתר את שתי התמונות המקוריות שמהן מורכב הזיוף הזה. תמונת השער של Famous היא בולשיט פוטושופי מוחלט, או במילים אחרות: שקר.
 
מימין ומשמאל: התמונות המקוריות. באמצע: הזיוף המשולב
 מימין ומשמאל: התמונות המקוריות. באמצע: הזיוף המשולב 
 

Ready? OK

מתוך המגזין OK!
 מתוך המגזין OK!    
אוסטרליה, כידוע, זה מאוד רחוק, ויכול להיות שעורכי המגזין הנאלח ההוא חשבו שאף אחד לא יטרח להגיע עד לשם כדי לתבוע אותם. אבל מה בנוגע לבריטניה? !OK, מגזין בריטי הפעם, גם הוא אחד מאלה שידווחו על איזה חדשות שבא להם, בין אם הן נכונות או לא. OK הלך חזק על הקטע של "הם הולכים להתחתן!", וכדי לגבות את עצמו, הביא תמונה די תמימה של קריסטן ורוב. מכיוון שמדובר בשני אנשים שהופיעו בסרט יחד, ולכן מן הסתם נכחו יחד במיני הקרנות בכורה, טקסי פרסים ותכניות ארוח, התמונה הזאת רחוקה מלהיות "מרשיעה". הם בסך הכל יושבים יחד באיזה אולם, או משהו.

אבל אפילו את זה OK נאלצו לזייף. כנראה שבחיים האמיתיים רוב וקריסטן שונאים זה את זה עד כדי כך שהם לא מוכנים אפילו להתקרב זה לזו, אחרת קשה להסביר למה המגזין היה צריך לזייף אפילו תמונה פשוטה ותמימה כזו. ושוב, אלה היו המעריצות (הפעם ב-Twilight Lexicon) שטרחו ומצאו את התמונות המקוריות.
 
התמונות המקוריות המרכיבות את התמונה משמאל למעלה
 התמונות המקוריות המרכיבות את התמונה משמאל למעלה 
 

יד ביד לאורך כל הדרך

ומה עם התמונה ההיא של שני אלה שנמאס לנו כבר לכתוב את השמות שלהם, צועדים יד ביד ברחוב? נחשו מה: זיוף. התמונה המקורית היא תמונת פפראצי של קריסטן סטיוארט עם האקס שלה, שהוא אולי שווה בפני עצמו, אבל הוא לא רוברט פטינסון. במקרה הזה, אמן הפוטושופ השאיר חתימה בפינה הימנית העליונה של התמונה.
 
מימין: הזיוף. משמאל: התמונה המקורית
 מימין: הזיוף. משמאל: התמונה המקורית 
 

במיטה עם ערפד

רוברט וקריסטן במיטה. או שלא
 רוברט וקריסטן במיטה. או שלא   
התמונה האחרונה היא מרשיעה יותר מכולן: זוג הערפדמדומים נראים יחד במיטה, לא פחות! כלומר, הם צמודים זה לזו, ומאחוריהם אפשר לראות משהו שנראה בערך כמו סדין. לרוב אין חולצה, והסטטוס של קריסטן לא כל כך ברור אז אנחנו הולכים להניח שגם היא ערומה! OMG! זאת ממש קלטת סקס לוהטת! כלומר, בלי הקטע של הסקס, או הקלטת.

אמיתי או לא? זרקו ניחוש פרוע. תמונת הראש של פטינסון זוהתה ע"י קורא של PerezHilton: היא נגזרה מתוך תמונה של פטינסון עם מעריצה (הפוטושופיסט העניק לו גם תספורת חדשה. יפה מצידו). זה קרה רק אחרי שמגזינים כמו OK כבר פרסמו את התמונה על תקן סקופ. זה הרי היה באינטרנט, אז זה חייב להיות נכון.
 
מימין: התמונה המקורית. משמאל: קטע מתוך התמונה המזויפת
 מימין: התמונה המקורית. משמאל: קטע מתוך התמונה המזויפת 
 

אז הם כן או לא?

האם לרוב ולקריסטן באמת יש רומן? ובכן, כאמור, ממש לא אכפת לנו. אבל אם היינו צריכים להמר, היינו אומרים שלא. אם שני אנשים באמת מבלים זמן רב זה בחברת זו, זה בטח לא כזה קשה למצוא תמונות שלהם ביחד - בעיקר אם עומד לרשותכם צבא של פפראצי עם עדשות ארוכות מאוד ובלי מצפון. מצד שני, זה גם מה שהיינו אומרים על בראד ואנג'לינה בזמנו.

מה כל התמונות האלה כן מוכיחות, באופן חד משמעי וללא שום מקום לספק? שצהובוני סלבריטיז מלאים ב- איך לומר במילים יפות? - שקרים, שהם לא שווים את הנייר שעליו הם מודפסים, וחלק נכבד מה"חדשות" שהם מדפיסים הן סיפורים דמיוניים שעורכיהם בדו מליבם. חוץ מאלה של nana10, כמובן, שהם צדיקים גמורים שיהיו מוכנים למות אלף מיתות ובלבד שלא להביא לידיעת הציבור ידיעה שאינה אמת לאמיתה.
 

נקלעתם לצרה? קיראו למשטרה

נתקלתם בפשע-פוטושופ ברור? ראיתם תמונה חשודה, ואתם רוצים לברר האם היא אמיתית או זיוף? כתבו אל משטרת הפוטושופ ועניינכם יטופל.

עוד במשטרת הפוטושופ
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by