ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולרי בחו``ל 
לחסוך בחיוג מחו"ל: האם סים של חברה זרה זול יותר? 
 
סלולרי בחו``ל |
 
שי סומק

ספקיות הסלולר יתחרו על ליבכם בנסיעה לחו"ל - אבל הן לא היחידות. חברות חיצוניות יציידו אתכם בסים לא-ישראלי, ויבטיחו שהן, הן הזולות יותר. האמנם?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמה עולה לנסוע עם חברות טלפון אחרות?

 

למרות כל השיפורים וההנחות בשיחות לחו"ל, המחירים שמציעות המפעילות הישראליות עדיין יקרים באחוזים רבים בהשוואה לשיחות פנימיות. פרט לספקיות, קיימות מספר חברות נוספות המאפשרות לכם לקחת סים לא-ישראלי לחו"ל, ומבטיחות לכם שדווקא דרכן תוכלו לחסוך כסף רב.

 

לפני שתקפצו על המציאה חשוב שתדעו שכדי להשתמש באפשרות זו תצטרכו לשחרר את הנעילה שיש על מכשירכם. אם קניתם את המכשיר הסלולרי שלכם דרך הרשתות, הוא מגיע עם נעילת "נאמנות" לרשת שבה אתם נמצאים. כך שאם תרצו לבגוד במפעילה שלכם עם כרטיסי סים זרים, תצטרכו לפתוח את הנעילה על ידי תשלום חד פעמי לרשת שבה קניתם את המכשיר. בפלאפון תאלצו להיפרד מ-99 ₪, באורנג' מדובר באתנן של 90 ₪ ובסלקום החליטו על מחיר עגול של 73.67 ₪. עם התשלום תקבלו קוד, ומעתה מכשיריכם חופשי להתרועע עם סימים זרים ככל שתחפצו.

 
לכל אחת מהן SIM משלה
 לכל אחת מהן SIM משלה 
 צילום: GettyImages 
 

לפני שנעבור להשוואת מחירים ונראה האם ההבטחות לחסכון אמיתי בחו"ל מגובות במציאות, חשוב שתדעו מספר דברים:

 

  • ברוב החברות לא תצטרכו לשלם על שיחות נכנסות. מצד שני, מי שיתקשר אליכם יאלץ לעשות זאת - ובעלות של שיחה בינלאומית כיוון שלרוב, החברות מספקות סים אנגלי, אסטוני או אמריקאי.
  • חישובי המחירים שלנו כוללים את עלות כרטיס ה-SIM, כך שאם כבר רכשתם סים בעבר, כדאי שתדעו שעבורכם מדובר במחירים נמוכים משמעותית.
  • מספר הטלפון שתקבלו הוא מספר של חו"ל, כך שאנשים לא יוכלו להשיג אתכם מבלי שתודיעו להם מה המספר החדש (מצד שני, זו מהותה של חופשה).
  • אם אתם שומרים את מספרי הטלפון של אנשי הקשר על הסים שלכם, הם לא יעברו אתכם לסים החדש. אנחנו ממליצים להעביר את המספרים לזיכרון הטלפון לפני המעבר לסים ייעודי.
 
 

אקספון - ניתן לרכוש סים אנגלי לאירופה בעלות של 120 ₪, החיסרון הוא שהחל מהשנה השנייה תצטרכו לשלם דמי אחזקת כרטיס חודשיים. החברה מספקת סים שונה לארה"ב, ומחירו 15 ₪ עבור כל יום - אבל אתם מקבלים בכל יום 10 דקות של שיחה נכנסת מתנה. בנוסף ניתן גם לקבל סים אסטוני נטען מראש, אך מחירי השיחות יקרים יותר. אקספון מספקים מספר וירטואלי שיקל על חבריכם בארץ להתקשר אליכם.

 

גלובוס נט - סים עולמי עולה 120, ללא הגבלה בזמן. סים אמריקאי עולה פחות - 100 ₪, אך תוקף השימוש הוא לשנה. שני הכרטיסים הם כרטיסי תשלום מראש ויש אפשרות גם לטעינה אוטומטית. המחירים בגלובוס-נט נקובים בדולרים, ולצורך ההשוואה עשינו המרה הנכונה ליום כתיבת הכתבה.

 

נטוויז'ן - החברה מספקת סים לכל היעדים ב-104 ₪ ללא התחייבות או דמי מנוי, כולל משלוח. הסים שתקבלו יהיה סים אסטוני והשיחה היא בטכנולוגיית Callback. גם נטויז'ן מספקת אפשרות לשמור על המספר הישראלי שלכם (בתשלום).

 

בזק בינלאומי - הסים האירופאי הוא סים אסטוני ומחירו, היקר יחסית לחברות האחרות, עומד על 139.90 ₪, ללא התחייבות או דמי מנוי. כדי להמתיק את המחיר תקבלו 50 ₪ זיכוי בשיחות. הסים האמריקאי עולה 100 ₪, אך כשהתקשרנו לברר, נציגי המכירות טענו שבתקופה זו הם אינם מספקים אותו. בדומה לנטוויז'ן, גם פה השיחה היא בטכנולוגיית Callback.

 

ניתן לסכם זאת על פי הטבלה הבאה:

 
 

ארה"ב: קרב צמוד בין אקספון לגלובוס-נט

 

אקספון וגלובוס-נט מנהלות קרב צמוד כתף אל כתף כשגלובוס-נט זוכה לעדיפות קלה. שימו לב שבאורנג' תשלמו פחות מהחברות הייעודיות, כיוון שהסים עולה כסף. ככל שמדברים יותר עלות הסים מתקזזת עם המחירים הנמוכים ומחירי החברות האחרות הופכים משתלמים יותר (כך גם אם כבר רכשתם כרטיס סים). נטוויזין לא משתלמת והמחירים שלהם יקרים יותר אף מחברות הסלולר.

 

צרפת: בזק בין לאומי עוקפת את כולם

 

אם ברצונכם לחסוך כסף על שיחות לחו"ל כדי שתוכלו לאכול יותר בריוש בצרפת, לבזק בין לאומי יש את ההצעה המשתלמת מכולן. החסכנים ישלמו 15% פחות מאשר בנטוויז'ן, ואלה שמדברים הרבה ישלמו 10% פחות בהשוואה לחברה שבמקום השני, אקספון. לבזק בינלאומי יש תעריפים טובים יותר מאשר חברות הסלולר, אך בשם עלות כרטיס הסים היא מפסידה לאורנג' בקרב על הלקוחות החסכנים.

 

טורקיה: בזק בינלאומי לחוסכים ולביתיים, אקספון ונטוויז'ן לעסקיים

 

בזק בינלאומי מצטיינת והיא זולה יותר משאר החברות הן לחוסכים והן לביתיים, בהפרשים קטנים מנטוויז'ן. לאלו שמדברים יותר, אקספון ונטוויז'ן הן הזולות, אם כי לא במידה משמעותית בהשוואה למרבית המתחרות.  ההפתעה היא שבחגים יותר זול להשתמש בספקיות הסלולר, והמחיר של מירס טוב בהרבה ללקוחות הביתיים והעסקיים בהפרשים של 15% לביתיים, ו-9% לעסקיים.

 

תאילנד: בזק בינלאומי ראשונה גם בפוקט

 
אם זו הפעם הראשונה שאתם מנסים SIM זר, קחו בחשבון את עלות הרכישה שלו, שמייקרת את העסק
 אם זו הפעם הראשונה שאתם מנסים SIM זר, קחו בחשבון את עלות הרכישה שלו, שמייקרת את העסק 
 צילום: GettyImages 
 

 

מבין החברות האחרות, בזק בינלאומי שומרת על עקביות ומספקת מחיר טוב יותר לתאילנד משאר המתחרות. החסכניים יחסכו 18.5%, הביתיים - 17%, והעסקיים ישלמו 15% פחות בבזק בינלאומי מאשר בגלובוס-נט, שהגיעה שניה.

למרות הכול, לארץ האיים עדיף להגיע עם המכשיר שלכם, בעיקר אם אתם אוהבים לדבר ויש לכם מנוי בסלקום - הדברנים הכבדים ישלמו בסלקום 35.5% פחות מאשר בבזק בינלאומי!

 

מסקנות:

 

אין באמת שורה תחתונה שניתן לסכם, כי לכל חברה יש חסרונות ויתרונות. בנוסף, צריך לקחת בחשבון ש"החסכן", "המשתמש הביתי" ו"המשתמש העסקי" הם סוגי לקוחות שרירותיים שיצרנו, ולא כולם מתאימים להגדרות שבנינו לצורך זה.

 

המבצעים לחגים טורפים את הקלפים והופכים את הרשתות הסלולריות לזולות יותר מהחברות הייעודיות, אך המפעילות הסלולריות יחזרו למחירים הרגילים שלהן אחרי החגים. באופן כללי מירס, למרות שלא פועלת ברשת GSM הפופולרית, מציעה מחירים טובים ונמוכים בכל תקופות השנה ונראה שהם מתאמצים לא לוותר על הכסף שזורם מחו"ל. באופן אישי, אנחנו לא אוהבים חבילות שמחייבות אותנו לדבר במינימום דקות אבל אם אתם לא חסכנים כרונים, החבילות של סלקום באמת משתלמות. ומה עם החברה שהבטיחה לקרב עולמות? היא בעיקר מתאימה למי שמדבר הרבה - 300 דקות בחודש, שהן הרבה לא רק לחו"ל אלא גם למי שמדבר מהארץ (ובכלל, אתם בחופשה. תתנתקו קצת מהטלפון).

 

החברות הייעודיות מאפשרות לרוב מחירים טובים, אך לא תמיד המחירים האלה יהיו טובים יותר בהשוואה לחברות הסלולר. מי שזו לו הפעם הראשונה בחו"ל יצטרך לחשוב גם על עלות הסים, שמייקרת את כל העסק, אך מי שטס הרבה ימצא שלחברות הללו ללא ספק יש יתרונות לא מבוטלים מבחינת המחיר.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by