ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולרי בחו``ל 
לחסוך בחיוג מחו"ל: איזה ספקית הכי זולה? 
 
 משפחת פוליטיקלי-קורקט מדברת וחוסכת    צילום: gettyimages    
סלולרי בחו``ל |
 
שי סומק

נסיעת עסקים לארה"ב או חופשה בתאילנד? כל הפרטים על הספק שמציע את החבילה המתאימה ביותר לנסיעה שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמה זו עולה לנו עם ספקיות הסלולר?

מירס. מהזולות ביותר
 מירס. מהזולות ביותר   

 

טיול לחו"ל הוא לא דבר זול. בין אם מדובר בהמרת הכסף לדולר, אירו או - שומו שמיים - ללירה בריטית, ובין אם זה קפה במחיר שערורייתי, אנחנו מנסים לחסוך כמה שאפשר - ולכן מנסים לדבר כמה שפחות מהסלולרי. ובכל זאת צריך לדעת מדי פעם מה שלום הכלב שנשאר בבית או חבר קרוב. חברות הסלולר מנסות לשכנע אותנו שהעולם התקרב וכבר לא יקר להתקשר לחו"ל. לפני שנבדוק האם הבטחותיהן באמת עומדות במבחן המציאות, שימו לב לשני משתנים חשובים:

 

  • אם תקחו את הסלולרי לחו"ל, תשלמו כסף לא רק עבור שיחות שאתם עושים, אלא גם עבור כל שיחה נכנסת. הסכום משתנה ממדינה למדינה והוא נמוך, אם כי לא באופן משמעותי, ממחירה של שיחה יוצאת. מי שיתקשר אליכם מהארץ יחויב בעלות שיחה רגילה. כמו כן, אם תחייגו למספר מקומי בחו"ל, גם אז תשלמו וגם במקרה זה מדובר בסכום נמוך, אם כי לא בצורה משמעותית, ממחיר שיחה רגילה לארץ. לשמחתכם, בכל החברות קבלת הודעות היא בחינם.
 
 

 

  • בדיקת הסכומים שאתם צפויים לשלם התבצעה בצורה הבאה: בדקנו את התעריפים של ארבע חברות הסלולר למספר יעדים נבחרים שאהובים על הישראלים. לאחר מכן חילקנו את הישראלים לשלושה סוגי לקוחות -

החסכן - מחשב כל שניה. הוא מדבר רק 3 דקות ביום כדי לוודא ששום דבר לא קרס, ושולח שתי הודעות ביום.

הלקוח הביתי - מרשה לעצמו קצת יותר. הוא מדבר 3 דקות ביום בשיחה לארץ, מקבל שיחה מהארץ למשך 2 דקות, שולח שתי הודעות ואף מדבר ברשת המקומית עם חברים או עם  המשפחה במשך שתי דקות נוספות.

הלקוח העסקי - לא יכול או לא רוצה להתנתק, ולכן ביום רגיל הוא מדבר 10 דקות עם הארץ, מקבל מהארץ שיחות במשך 5 דקות, שולח שבע הודעות ומדבר ברשת המקומית במשך חמש דקות נוספות.

עבור כל אחד מסוגי הלקוחות חישבנו את סך המחיר לשהות בת שבעה ימים.

 
 

ארה"ב: מירס זולה יותר, אך לא במידה משמעותית

בארץ האפשריות הבלתי מוגבלות המחירים דומים. זה לא משנה אם אתם מדברים מעט או הרבה, מירס יותר טובה לכם מכל המתחרות. אם אתם מהסוג החסכן, המחיר דומה בכל הרשתות, כשמירס היא הזולה ביותר בהפרש קטן. גם ללקוח הביתי והעסקי מירס משתלמת יותר, בהפרש של 6-6.5% מפלאפון, השניה לה במחירים זולים.

 

צרפת: מירס שולטת בארץ הבגט והקרואסון

 

ארץ הרומנטיקה לא זולה, אך מירס תהיה זו שתכאיב לכם הכי פחות בכיס במידה משמעותית. ההפרשים גדולים בין אם אתם חסכנים - אז תשלמו 33% פחות מהחברה השניה הכי זולה - ובין אם אתם מדברים הרבה - ואז מדובר בהפרשים של 26% מהחברה השניה הכי זולה.

 

טורקיה: הכל כלול עם מירס

סלקום. פחות אטרקטיביים
 סלקום. פחות אטרקטיביים   

אנחנו הישראלים מחפשים בטורקיה את הדיל הכי משתלם, ומבחינות שיחות הביתה מירס שוב מנצחת, ובגדול. מבחינת החוסכים אין כמעט שום הבדל בין החברות הגדולות, אך במירס תשלמו 25% פחות. גם אם אתם תחת הקטגוריה של לקוחות ביתיים תשלמו פחות במירס בכ-33% פחות משאר החברות. לאלו מכם שנופלים תחת הקטגוריה העסקית שוב כדאי להעדיף את מירס, כחברה היחידה שבה לאחר שבוע לא תעברו את ה-1,000 שקלים ותשלמו כ-32% פחות משאר החברות.

 

תאילנד: מירס הכי זולה גם בפוקט

 

הגעתם לקופיפי ואתם חייבים להתקשר לאח שלו ולומר לו שאתם בגן עדן? אם תעשו את זה עם מירס זה יהיה זול יותר משאר החברות. הלקוחות הביתיים יחסכו כ-16% במירס לעומת החברה השניה הכי זולה, וגם הלקוחות החסכנים והעסקיים יהנו ממנה.

 

מסקנות

 

המסקנה ברורה: כאשר מתחשבים במחירים הרגילים, ללא מבצעים או חבילות, מירס פשוט זולה יותר משמעותית משאר החברות, ומאוד משתלם לקחת מירס אתכם לחו"ל. שאר החברות מתואמות יחסית במחיריהן, עם נטייה של אורנג' להציע מחירים יקרים יותר.

 

מי הכי זולה בחגים?

פלאפון. כדאי לברר מבצעים לחגים
 פלאפון. כדאי לברר מבצעים לחגים   

המחירים שציינו לעיל הם המחירים הרגילים של הלקוחות ללא קשר להתחייבות או למבצעים. כיוון שחברות הסלולר מאוד רוצות שלא תפסיקו להשתמש בסלולרי שלכם גם בחו"ל, לרובן יש גם מבצעים מיוחדים.

 

אורנג' - מבצע לחגים שתקף עד התאריך ה-10.10.09. שיחה לישראל במחיר 1.99 ₪.

סלקום - מספר חבילות קבועות המורידות את מחיר השיחה עד 1.5 ₪ לדקה. לצורך החישוב בחרנו חבילה בת שישה ימים.

פלאפון: מבצע לחגים עד 300 דקות ב-199 שקלים ועוד 40 דקות שיחה נכנסת ב-80 ש"ח.

מירס: 99 אגורות מכל העולם תמורת תשלום של 35 ₪, למעט ארה"ב וחבילות SMS לחגים.

 

ארה"ב: אורנג' לחוסכים וסלקום למדברים

 

אם אתם לא מתכוונים לדבר הרבה אז לאורנג' יש דיל משתלם במיוחד בשבילכם ותוכלו לעבור שבוע בארה"ב במחיר זול מאוד של 68.95 ₪. סלקום ופלאפון יקרות יותר כי החבילות שלהן מאגדות את מחיר החבילה ודקת שיחה. המבצע של מירס לא רלוונטי לארה"ב.

אם כבר החלטתם לדבר הרבה, החבילה של סלקום משתלמת הרבה יותר משאר החברות, כאשר הלקוח הביתי ישלם 13.5% פחות מאורנג' והלקוח העסקי ישלם 18% מאשר בפלאפון.

 

צרפת: אורנג' לחוסכים ומירס למדברים

 

אורנג' מנצחת שנית בקרב הצרכנים שמדברים מעט, אבל גם למירס יש עסקה משתלמת. לאלו שמדברים הרבה העסקה של מירס משתלמת הרבה יותר, עם 0.99 ₪ לדקה. הלקוח הביתי ישלם במירס 12% פחות מאורנג' וללקוחות המדברים הרבה מירס וסלקום מציעות מחירים נמוכים משמעותית מהמתחרות - ומדובר ב-24% פחות.

 

טורקיה: גם במבצעים מירס מגיעה ראשונה לקלאב

 
אורנג'. זולה בערבון מוגבל
 אורנג'. זולה בערבון מוגבל   

 

אורנג' ומירס מציעות לחוסכים הטורקים מחיר זהה לחוסכים הצרפתים, אך ככל שמדברים יותר, כך המחירים של מירס נמוכים משמעותית מהמתחרים. הלקוח הביתי ישלם 27.5% פחות מאורנג', והעסקי ישלם 20% פחות מסלקום.

 

תאילנד: אורנג' לחוסכים וסלקום למדברים

 

אורנג' קונה את לב החוסכים, וכרגיל מירס דולקת אחריה. החבילה של סלקום משתלמת למדברים, כאשר הלקוח הביתי ישלם 6% פחות ממירס והעסקי ישלם 19% פחות.

 

מסקנות

המבצעים לחג משתלמים מאוד, אך צריך לשים לב היטב איזה סוג לקוח אתם. אם אתם לא מתכוונים לדבר הרבה בטלפון אז החבילה של פלאפון פשוט לא משתלמת עבורכם והופכת כזו רק למדברים כרונים. לסלקום יש מספר חבילות, והיא משתלמת גם לחסכנים בהשוואה לתעריף הרגיל - אך לא בהשוואה לאורנג' או למירס. אורנג' ומירס לא מציעות חבילות, אלא מחיר לדקה נמוך יותר, ולכן הן משתלמות לאלו שמדברים מעט יחסית. ככל שמדברים יותר, החבילה של אורנג' פחות רלוונטית ואילו זו של מירס שומרת על מחירים נמוכים בכל הרמות.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by