ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
סמסונג אולטרה טאץ': שילוב מנצח 
 
 Samsung s8300 Ultra Touch    צילום: יח``צ    
סקירת סלולר |
 

סמסונג לא מסתפקים בטלפון בעל מסך מגע ומכשיר הדגל שלהם, s8300, כולל גימיק חדש: שילוב של מסך מגע ומקשי ספרות. האם השעטנז הזה עובד?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמסונג אולטרה טאץ'. כרגיל, הממשק בעייתי
 סמסונג אולטרה טאץ'. כרגיל, הממשק בעייתי 
 צילום: יח"צ 
 

באיחור אופנתי הגיע לשולחן הניתוחים שלנו מכשיר הדגל של סמסונג, אולטרה טאץ'. לשם הנוחות, סמסונג החליטו להוסיף מקשי ספרות רגילים במקביל למסך המגע. האם סמסונג הצליחו לשלב את הטוב בין העולמות או ייצרו שעטנז מוזר שלא נופל לשום קטגוריה?

 

מחיר ברשת אורנג': 3,564

מחיר ברשת סלקום: 2,916

מחיר ברשת פלאפון: 3,236.4

מחיר נמוך בשוק הפתוח: 2,369

 

יתרונות: מצלמה מעולה המייצרת מעט רעשים, עיצוב נאה, נגן מוזיקה טוב מאד

חסרונות: ממשק בעייתי, יישומי רשת כקישורים מהירים בלבד, אין Wi-Fi

 

ציון סופי: 8.5

 

מבנה: הטוב שבעולמות

 

סמסונג אולטרה טאץ' בנוי מהחומרים הנכונים שמהם עושים מכשירי דגל. החלק הקדמי עשוי ממתכת מסורגת שנראית נפלא במכשיר. החלק המרשים ביותר במכשיר הוא בלי ספק המסך, שמציג חיות מרשימה והצבעים נראים בו טובים יותר מבכל מכשיר אחד שסקרנו בעבר - והכל בזכות הרזולוציה הגבוהה. גם באור השמש המסך לא מאכזב ושומר על נראות טובה. החלק האחורי עשוי אמנם מפלסטיק שעם, הזמן נגלות עליו שריטות אך הוא נראה ומרגיש עמיד.

 

מקשי הספרות אינם בולטים מעל פני המכשיר אך בגלל גודלם הם נוחים מאוד והמשוב שהם מספקיםמזכיר לנו למה אנחנו כל כך אוהבים מקשים פיזיים. שורת הספרות הראשונה פוגמת בחוויה כיוון שהיא צמודה מאוד לחלקו העליון של המכשיר, דבר המקשה בלחיצה על הספרות.

 

הפקשוש הגדול מבחינת העיצוב הוא מקשי הווליום שממוקמים בצידו השמאלי התחתון של המכשיר. דבר זה מקשה מאוד על שימושם בעת שיחה, ובעיקר כמקשי זום באופציית הצילום.

 
סמסונג אולטרה טאץ'. סליידר מחומרים איכותיים
 סמסונג אולטרה טאץ'. סליידר מחומרים איכותיים   צילום: יח"צ 
 

ממשק: לחשוב כמו קוריאני

סמסונג S8300 אולטרה טאץ'. ממשק אנשי הקשר יעיל ונוח
 סמסונג S8300 אולטרה טאץ'. ממשק אנשי הקשר יעיל ונוח 
 צילום: יח"צ 
 

מערכת ההפעלה של סמסונג למכשירי מגע היא Touchwiz המוכרת. יש לנו יחסי אהבה שנאה עם מערכת ההפעלה הקוריאנית, ולרוב הם נוטים לחוסר הבנה. ראשית, סמסונג לא מאמינה במקש בחירה כמו כל שאר החברות, כך שהמקש המרכזי של האולטרה טאץ' הוא מקש חזרה. דבר זה נוגד כל אינטואיציה, ולאחר זמן רב עם מספר מכשירים של סמסונג אין לנו אלא להגיע למסקנה שזה לא יעיל. מקש חשוב נוסף הוא מקש הנעילה, ואנחנו לא מבינים למה כדי לפתוח את הנעילה יש ללחוץ זמן ממושך עליו. למזלנו החלקת הסליידר כלפי מעלה משחררת את הנעילה אוטומטית, ובכך הקלה על חיינו.

 

הייחוד של ממשק ה- Touchwizהוא באפשרות למקם ווידג'טים בקלות במסך הראשי. אנחנו אמנם אוהבים מאוד ווידג'טים, אבל לא מבינים למה סמסונג לא מאפשרת לנעול אותם - בכל פעם שנגענו במסך, הווידג'טים זזו ביחד עם האצבעות שלנו, עד שלעיתים הם מוקמו האחד על גבי השני, ויצרו מסך מבולגן יותר מחדר של בן נוער. המסך של סמסונג אולטרה טאץ' בנוי לאורך, כך שניתן לשים בו מספר מועט של ווידג'טים. הפתרון של סמסונג הוא משיכת המסך כלפי מטה, כדי ליצור מקום לווידג'טים נוספים - בעינינו, הפתרון העדיף הוא דווקא מסכים מרובים, כמו באחיו של האולטרה טאץ' - סמסונג מג'יק וסמסונג גלקסי.

 

 

יתרונותיו של הממשק באים לידי ביטוי בעיקר באנשי הקשר - ניתן להתקשר לאנשי הקשר בקלות, ולבצע חיפוש מהיר ביניהם, כל עוד מדובר בחיפוש על פי שם פרטי בלבד ולא על פי שם משפחה. בעת כתיבת הודעות, צריך להתרגל לשילוב בין המקשים הפיזיים לבין מסך המגע. לדוגמה, ניתן למחוק תו רק על ידי מסך המגע, שנמצא רחוק מהמקשים הפיזיים ולכן מאט את מהירות הכתיבה. כמו כן יש פער זמן קטן בין פעולת ההקלדה לזמן שלוקח לתו להופיע על המסך, ופער זה גורם לסרבול ולהרגשה של תקיעות בזמן העבודה.

 
 

מולטימדיה: 8 מיליון פיקסלים של איכות

סמסונג אולטרה טאץ'. תמונה איכותית בלי הרבה רעש
 סמסונג אולטרה טאץ'. תמונה איכותית בלי הרבה רעש 
 צילום: שי סומק 
 

 

המצלמה האיכותית מוחבאת מתחת לסליידר, כך שכדי לצלם תמונות יש להרים את המסך כלפי מעלה. לשיטה זו יש יתרון בכך שגוף המכשיר נקי מבליטות והמצלמה מוגנת, אך מנגד הפתרון הזה מסורבל והסליידר הפתוח לא נוח בעת הצילום.

 

ממשק המצלמה ממשיך את יחסי האהבה שנאה שלנו, והדבר שעומד לרועץ הוא דווקא עודף האפשרויות. כדי להחליף בין הסצינות (זירות הצילום) יש ללחוץ לא פחות מארבע לחיצות, ובכלל לוקח זמן להבין היכן זה מתחבא בסבך התפריט. כאשר תצליחו למצוא את האפשריות תגלו עושר עצום של סצינות שיכסו כמעט כל תמונה שתרצו לצלם. עוד במצלמה תמצאו פנורמה, זיהוי חיוכים, פסיפס - אבל באופן מוזר לא מצב מאקרו.

 

עם איכות הצילום יש לנו רק יחסי אהבה והמצלמה של סמסונג אולטרה טאץ' היא בלי ספק אחת מהמצלמות הטובות ביותר שיש כרגע בשוק הישראלי. באור יום מתקבלות תמונות מרהיבות עם מעט מאוד רעשים. הצבעים אותנטיים, אך פחות חדים מהצבעים שבנוקיה N86 לדוגמה. צילום דיוקן ופנורמה הם חוויה שנפגמה רק בגלל האיטיות של הממשק. החלק החלש במצלמה התגלה בלילה כאשר מצב הלילה והפלאש לא התגברו על החשיכה ויצרו תמונה מגורענת. הפלאש לא איכותי במיוחד, ובצילום פנימי יוצר רקע צהבהב. הוידיאו נהדר והוא מצלם ברזולוציה של 720x480 וזה נראה נפלא במכשיר ובמחשב. נגן הוידיאו של סמסונג אולטרה טאץ' מעולה ויכול לנגן קבצי DIVX, שנראים נהדר על מסך הרחב.

 
Samsung Ultra Touch. החלק החלש הם צילומי הלילה המגורענים והמרוחים
 Samsung Ultra Touch. החלק החלש הם צילומי הלילה המגורענים והמרוחים   צילום: שי סומק 
 

חוויית הצילום מתקלקלת כשמנסים לדפדף בין התמונות שצולמו. "דפדפן התמונות" לוקח את השם שלו יותר מדי ברצינות וכל מה שהוא מסוגל לבצע זה רק לדפדף בין התמונות. הדפדוף אמנם נוח ומהיר, אך היינו שמחים גם לאפשרות להגדיר תמונה כתמונת רקע ולערוך אותה - כדי להגיע לאפשרויות האלו תצטרכו ללכת למנהל הקבצים ולתיקיית התמונות.

 

סמסונג מבינים במוזיקה, והנגן שלהם מספק איכות טובה מאוד, עם אופציית 5.1 ערוצים שמוסיפה מאד. הנגן עצמו סביר ומאפשר את כל האופציות הרגילות בנוחות יחסית. האוזניות המצורפות מעולות וניתן לחבר אוזניות אחרות, כיוון שסמסונג צירפו ממיר 3.5. הרדיו מגיע עם RDS ושמחנו לגלות שהוא מגיע לעוצמה גבוהה. הקליטה היתה יחסית טובה. מה שאיכזב הוא זיהוי המוזיקה שמוכר לנו לטובה ממכשירי סוני-אריקסון. אופציה זו פשוט לא עובדת ובכל פעם שהיא ניסתה לזהות שיר, היא עשתה קולות ומראות של חשיבה מאומצת, אך חזרה אלינו בבושת פנים ללא תוצאות.

 
סמסונג S8300. צילומי הפנים טובים, ממשק הדפדפן לצפיה מיותר
 סמסונג S8300. צילומי הפנים טובים, ממשק הדפדפן לצפיה מיותר   צילום: שי סומק 
 

ארגון וממשק: חפשו את ה-Wi-Fi

 

נחסוך לכם את החיפוש, אין בסמסונג אולטרה טאץ' אין Wi-Fi וחבל, כי ממכשיר מתקדם אנחנו מצפים ליותר. הדפדפן לא יותר מסביר ושוב אנחנו חוזרים לבעיות בממשק. לאחר שתבחרו דף לגלישה הוא יפתח במסך במלא, אך אם תרצו להגדיל את התצוגה תצטרכו לצאת ממסך מלא וללחוץ על זכוכית המגדלת, לאחר מכן יפתח סרגל שבו תצטרכו ללחוץ שוב על הגדלה! הטעינה של הדפים יחסית סבירה והניווט נוח על ידי מפת הדף שנפתחת בחלק העליון של המכשיר. בנוסף יש גם קורא RSS טוב. הדואר האלקטרוני טוב ואף יש תמיכה בהצגת קבצי אופיס, המשפרת את החוויה, אם כי טעינת המסמכים אורכת זמן רב מדי לטעמנו.

 

עוד באפשריות ססמסונג אולטרה טאץ' מציע ניתן למצוא תמיכה ביישומי רשת רבים כגון פייסבוק, פיקאסה, מייספייס ויישומי גוגל רבים. לצערנו, וכפי שנפוץ ביותר מדי מכשירים, כל היישומים האלו הם לא יותר מאשר קישורים מעוצבים לדף הסלולרי של השירות וחבל מאוד שהם לא יישומים מובנים שיכלו להעצים את החוויה.

 

הסוללה של  האולטרה טאץ' אינה גדולה במיוחד אך בשימוש סביר אנחנו מאמינים שתצליחו לעבור את היום ולהגיע בשלום אל המטען שבבית. בשימוש מאסיבי יותר מומלץ לקחת את המטען אתכם.

 

סיכום: למי שחושב כמו קוריאני

 

מכשיר הדגל של סמסונג מצטיין בדברים שסמסונג תמיד היו טובים בהם, כמו עיצוב מנצח, מצלמה מעולה ונגן מוזיקה טוב. הוא נופל בדיוק בדברים שתמיד היו בעיתיים, כלומר בממשק. השילוב עם מקלדת פיזית מוכיח את עצמו היטב ומאפשר חיפוש מהיר באנשי הקשר ובמוזיקה - דבר שלא היה אפשרי במכשירי המגע האחרים של סמסונג. סמסונג אולטרה טאץ' הוא מכשיר טוב מאוד שמתאים לכל מי שאוהב מולטימדיה וחושב כמו קוריאני. הדבר שעומד לו לרועץ הוא מערכת ההפעלה הלא חכמה שלא מאפשרת חווית משתמש איכותית.

 

סמסונג אולטרה טאץ' עדיף מבחינתנו על כל מכשירי סמסונג, בהם סמסונג מג'יק וסמסונג ביט DJ בזכות המצלמה, המסך הנהדר והמקשים הפיזיים. המתחרות מציגות מכשירים לא פחות טובים: לדוגמה,  נוקיה N86 מציע גם הוא מצלמה מעולה אך מנצח בזכות מערכת הפעלה חכמה; סוני אריקסון W995 מביא באמתחתו את נגן המוזיקה הטוב בארץ ובנוסף את מערכת ההפעלה הנהדרת של סוני אריקסון. היתרון העיקרי של סמסונג אולטרה טאץ' על פני נוקיה וסוני אריקסון הוא ביכולות הוידאו שלו ובתמיכת ה-DIVX.

 
סמסונג אולטרה טאץ' S8300. היתרון בתמיכת ה-DIVX
 סמסונג אולטרה טאץ' S8300. היתרון בתמיכת ה-DIVX   צילום: יח"צ 
 

ביקורת מקוצרת:

סמסונג S8300 אולטרה טאץ'
 סמסונג S8300 אולטרה טאץ' 
 צילום: יח"צ 
 

תמורה להשקעה: 8- יקר מאוד למכשיר ללא מערכת הפעלה חכמה

מסך ואיכות תצוגה: 10- ככה אמורים לייצר מסכים

מולטימדיה: 10- מצלמה מעולה ונגן מוזיקה טוב מאוד

תפעול וממשק: 7.5- מקלקל את חווית המולטימידה

משרד וקישוריות: 7.5- במחיר כזה אנחנו דורשים wi-fi

עיצוב: 9- מרשים ביד ועל השולחן

ציון סופי: 8.5 (הציון אינו ממוצע)

 

פרטים טכניים

 

רשתות:   GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 900 / 2100

מידות: 110 מ"מ (גובה), 51.5 מ"מ (רוחב), 12.7 מ"מ (עובי)

גודל: בינוני

משקל כולל סוללה: 105 גרם (בינוני)

זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 4 שעות

זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 350 שעות

תצוגה: 16 מיליון צבעים ברזולוציה 400240x גודל 2.8 אינץ' בטכנולוגיית AMOLED, מסך קפטטיבי

אחסון אנשי קשר: 2000

זיכרון: 80mb פנימי ועד 16GB בכרטיס זיכרון מסוג microSD

סוגי הודעות: SMS, MMS, אימייל

קישוריות ומשרד: HSDPA 7.2 Mbps, דפדפן אינטרנט עם RSS, BT סטירואופוני, GPS,

מצלמה: 8mp עם פוקוס אוטומטי, תיוג גאוגרפי, זיהוי חיוך ופנים מבזק, נגן וידאו תומך ב DIVX

מוזיקה: נגן מוזיקה התומך mp3, wma, AAC, זיהוי שירים, רדיו עם RDS

הערכה כוללת: מטען, כבל USB, כרטיס microSD  בגודל 1GB, אוזניות סטיראופוניות, מטען לרכב, נרתיק

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by