ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל גולש – מאבטח 
 
 הביטחון מתחיל מבפנים   
 
מערכת חיים ברשת

מובטלים? מחפשים הכנסה צדדית? מיזם חדש יהפוך גולשי אינטרנט למאבטחי מתקנים, והם אפילו לא יצטרכו לצאת מהבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לילה. אתם יושבים בחדר העבודה האפלולי שלכם. הסיגריה שואפת את נשימותיה האחרונות במאפרה, ואתם מרוכזים במסך המחשב, מחפשים את הסימן החשוד הקטן ביותר בצילומים שמתחלפים מול עיניכם. פתאום מופיע רכב שטח, נוסע לאט, אורותיו נמוכים. אתם מקליקים על הכפתור המתאים, ותוך פחות מדקה הוא מוקף מאבטחים חמושים. לכדתם מחבל פוטנציאלי כשאתם לבושים בפיג'מה. הרגשת סיפוק עצומה.

כל גולש אינטרנט הוא מאבטח פוטנציאלי – כך חושב ג'יי ווקר, מייסד חברת התיירות והפיננסים המקוונת Priceline.com, שהשיק את מיזם USHomeGuard לאבטחת מתקנים רגישים על ידי גולשים. הרעיון שלו הוא טייק-אוף על שיטת המחשוב המבוזר, בה נעשה שימוש בכוח החישוב המאוגד של מחשבים רבים לביצוע פעולות מורכבות, בְּעלות נמוכה מזאת של מחשב-על בודד שיבצע אותן. ב-USHomeGuard, נעשה שימוש בכוח חישוב אנושי מבוזר.

הגולש, שיקבל עד עשרה דולרים לשעת עבודה, צופה בתמונות שמשודרות באינטרנט ממצלמות רשת שמנטרות את המתקנים הרגישים. הוא מתבקש להקליק על כפתור ברגע שהוא רואה אדם או מכונית. הקלקה כזאת מעלה את הכוננות לרמה הראשונה, ותמונות מאותה מצלמה, וממצלמות סמוכות, נשלחות למספר גדול יותר של גולשים. אם גם אלה מתריעים על אדם או מכונית, הכוננות עולה לרמה שניה, ומאבטחים יכולים לפנות אל החשוד באמצעות רמקולים, או להגיע פיזית לשטח.

גורמים שונים ששמעו על המיזם הטילו ספק בנחיצותו. חלקם אמרו שהמחיר גדול מדי, אחרים אמרו שתוכנה יכולה לאתר בני אדם בצילומים ביעילות גדולה יותר, ויש שמטילים ספק במערכת אבטחה שפועלת באמצעות רשת האינטרנט הבלתי-בטוחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by