ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חברות הסלולר נגד תחרות 
 
 סמסונג גלקסי, למרות הדחיה הנוספת, הישראלים מחכים לאייפון    צילום: יח``צ    
חדשות הסלולר |
 

לא רק סלקום - גם מפעילות הסלולר האמריקאיות פחדות מ-VOIP, האייפון שוב נדחה בארץ וסמסונג גלקסי לא מתרומם • חדשות הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחד מהקרבות הבולטים שצפויים ללכת ולהתחמם בזירת הסלולר העולמית, הוא זה שבין מפעילות סלולר לבין חברות המציעות שירותים שעשויים להתחרות בהן, כגון Voip.

 

בארצות הברית ממשל אובמה לקח על עצמו כמשימה לקדם את רשת האינטרנט והפתיחות בה - ובחודשים האחרונים החלה הוועדה הפדראלית לתקשורת, הממונה גם על תחום הסלולר בארה"ב (FCC), בחקירה מקיפה של התחום ובייחוד של חברות הסלולר. 

 
 

 

השבוע נשא יו"ר הוועדה נאום ארוך ומפורט ובו פירט את החזון שלו - שגורס כי הרשת חייבת להישאר פתוחה לחלוטין ונייטרלית, במטרה לקדם את חופש המידע ואת התחרות בכלכלה האמריקנית. משמעות הדבר היא כי הרגולטור צפוי לאסור על חברות סלולר וספקיות אינטרנט קווי לחסום שירותים של ספקיות תוכן ואפליקציות שעשויות להתחרות בהן. עם זאת, הרגולטור הבהיר כי חברות הסלולר וספקיות האינטרנט הקווי יוכלו לגבות תעריפים מיוחדים בעבור שימושים כבדים ברשת.

 

ויכוחים דומים מתנהלים במדינות רבות בעולם, כולל כאן בישראל, בה בודק משרד התקשורת את עמדתו מול חברות הסלולר.

 

הרומן שלי עם אפל

אריה ג'יאובני. כוכבת אפ-סטור, לפחות עד שאפל תתחרט
 אריה ג'יאובני. כוכבת אפ-סטור, לפחות עד שאפל תתחרט 
 צילום: צילומסך מתוך האתר הרשמי 
 

לא קלה היא מלאכתו של הרגולטור האמריקני, שיאלץ גם לפסוק בקרב בין אפל לגוגל. השבוע נמשכה המלחמה הקרה בין השתיים, כשגוגל טענה שאפל שיקרה לרגולטור כשאמרה שלא דחתה את אפליקציית Google Voice מחנות האפליקציות שלה, אלא רק השתהתה בבדיקה שלה.

 

עם זאת, באחרונה נראה שלקטורי האפ-סטור מקלים במעט את הסלקציה הקשה שלהם. אחרי שבשבוע שעבר דיווחנו לכם כי מפתחי אפליקציית iPorn שלחו נערות בביקיני למשרדי אפל כדי לשכנע את החברה בנחיצות האפליקציה, נמצאה מישהי בתעשיית הפורנו שהצליחה לרכך את ליבם של אנשי אפל. אריה ג'יאובני, כוכבת סרטים למבוגרים, הצליחה להחדיר לאפ סטור אפליקציה בכיכובה, תחת הסיווג לגילאי 17 פלוס. בזאת הופכת אריה לכוכבת הפורנו הרשמית הראשונה באפ-סטור. צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות.

 

למרות הישגה המרשים של אריה, תהליכי הסינון של חנות האפליקציות של אפל הפכו לסיוט ולתעלומה עבור מפתחים. השבע למשל היא אישרה ביום אחד 1,400 אפליקציות שהמתינו בחלקן לאישור זמן ארוך. אפל מנסה כנראה להתגמש ולהסביר פנים לעבר המפתחים. דוגמה לכך נראתה כשהשבוע השיקה מרכז מידע חדש למפתחים.

 
 

אייפון לראש השנה? אולי לסילבסטר

עוד תמונה של אייפון. הפעם עם תאקט
 עוד תמונה של אייפון. הפעם עם תאקט 
 צילום: יח"צ ללא טאקט 
 

ומה קורה כאן בארץ? אם תכננתם לקנות אייפון לרגל ראש השנה והתאכזבתם, אולי תוכלו לרכוש את הטלפון האופנתי לכבוד ראש השנה האזרחית. בדיקת המשרד להגבלים עסקיים עלולה לדחות את השקת הטלפון בארץ עד לדצמבר, דיווח כלכליסט. מנכ"ל פרטנר, ארז פז, אמר השבוע כי העיכוב בהשקת טלפון ה-iPhone בישראל נובע מתהליכים רגולטוריים בלבד. פז אמר את הדברים באירוע השקת תחרות האפליקציות לאייפון מצד פרטנר.

 

כשהאייפון ינחת במחוזותינו, לפחות נוכל להאזין בעזרתו לתחנות רדיו ישראליות בזכות אפליקציה ראשונה המציעה שירות מסוג זה. כמו כן, תוכלו למצוא שם את סאבלימנל, שהשיק השבוע אפליקציית אייפון בשם iTact, שתאפשר להתעדכן בחדשות ותכנים מחברת תאקט מדיה שבבעלותו.

 

ואם נמאס לכם לחכות, נראה שלא כל כך קשה לפרוץ אייפון. ילדה בת 12 הצליחה לפרוץ את מערכת ההפעלה החדשה. מי אמר שמערכת החינוך לא מייצרת מוחות גדולים?

 

הודעת ברייל

שוק הסלולר טומן בחובו יתרונות רבים ללקויי ראיה, אך כדי שאוכלוסיה זו תוכל ליהנות משלל יתרונות ושירותי הטלפונים הסלולריים, על המוצרים לעבור התאמה לצרכיה. שתי חברות סלולר גדולות השיקו השבוע מוצרים חדשים המיועדים לעיוורים. מוטורולה הודיעה שתשיק בשנה הבאה מכשירי סלולר ייעודים לעיוורים. מוטורולה תפתח בחלק מהמכשירים יכולות קוליות, שיקריאו למשל את השעה והתאריך, יעדכנו במצב הסוללה ויקריאו מספרי טלפון. המכשירים גם יגיבו לפקודות קוליות לצרכי ניווט בתפריט המכשיר.

ואילו נוקיה הוציאה אפליקציה חדשה שמסייעת לעיוורים לקרוא SMS. האפליקציה שהושקה בגרסת בטא עובדת על טלפוני מגע, ומאפשרת לקרוא SMS באמצעות תבליט ברייל.

 

מסרונים

הכניסו אוזניות - הקשיבו למוזיקה. סוני אריקסון
 הכניסו אוזניות - הקשיבו למוזיקה. סוני אריקסון 
 צילום: מתוך סרטון הפרסומת 
 

 

• קצת אחרי שאפל השיקה את מערך הרינגטונים שלה, מדווח מחקר על דעיכתו של שוק הרינגטונים וצניחה בהכנסותיו.

 

• חברת ולינגו ו-AT&T הכריזו על שיתוף פעולה שיאפשר לוולינגו להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הקול של AT&T Watson, ליצירת כלי שיאפשר להפעיל אפליקציות סלולריות באמצעות דיבור.

 

• סוני אריקסון השיקה את MH907, פיתוח המאפשר להפעיל את נגן המוזיקה שבמכשיר הסלולר, או שיחה, באמצעות הכנסת והוצאת אוזניות מהאוזניים.

 

• פאלם, שפרסמה דוחות הפסדים בשנים האחרונות, תלתה תקוות רבות בפאלם פרה, אבל זה לא נמכר עדיין במספרים משביעי רצון. החברה פרסמה השבוע דוחות הפסד בפעם התשיעית. בתחילת השבוע נרשמה עליה במניות פאלם בעקבות שמועות על רכישה אפשרית שלה בידי נוקיה.

 

• ה-GPS לא יוכל לשמש כתירוץ לנהיגה גרועה בבית משפט לעבירות תנועה. במיוחד לא אם הוא ינחה אתכם להמשיך לנהוג כשאתם מגיעים למצוק.

 

• גוגל משדרגת את שירות הדואר שלה בסלולר ומוסיפה שירותי "פוש" לג'ימייל - באייפון ובמכשירי ווינדוז מובייל. יעיל מאוד למכורים למייל, אבל שימו לב שהשימוש בשירות זולל את הסוללה.

 

• רוצים לשחק רוק בנד בסלולר? ורייזון האמריקנית מאפשרת זאת לראשונה.

 

• איך הייתם שורדים את יום העבודה ללא טלפון סלולרי? איגוד המורים הבריטי קורא לאסור על אנשי חינוך הגיל הרך לשאת טלפונים סלולרים במקום העבודה. האיגוד אינו חושש מסכנות הקרינה, אלא מפני צילומים שיפרו את פרטיותם של הילדים.

 

• נהגי מונית מקסיקנים שולחים למשטרה מסרים על פשעים שהם נתקלים בהם, באמצעות טלפונים סלולרים מדור שלישי.

 

• שירות חדש ברשות הפלסטינית מסייע לצעירים למצוא עבודה באמצעות עדכוני SMS.

 

רק בישראל

מודו ואחד הג'אקטים. הפיליפינים לא דיברו עליו מספיק
 מודו ואחד הג'אקטים. הפיליפינים לא דיברו עליו מספיק 
 צילום: יח"צ 
 

• מה קורה עם ההשקה של מודו בפיליפינים? לפי הבדיקה של נענע10 - לא הרבה.

 

•למרות דחיית השקת האייפון בארץ, הישראלים לא מתנחמים בטלפון האנדרואיד הראשון שנחת כאן. מכירות סמסונג גלקסי בישראל, בינתיים, אינן מרשימות. עד כה נמכרו כאלפיים יחידות מהמכשיר, בהשוואה ל-6,000 יחידות הנמכרות מטלפונים חכמים תוך חודש בדרך כלל, זאת למרות קמפיין פרסומי נרחב שערכה סלקום.

 

• לקוחות חברות הסלולר העושים שימוש בבלאקברי גילו השבוע כי פגישותיהם הוזזו בשעה. התקלה התרחשה משום שהחברה הקנדית RIM, יצרנית הבלאקברי, העבירה שבוע לפני הזמן את שרתי הדואר המשמשים חלק מהלקוחות הישראלים לשעון חורף.

 

• הרשות להגבלים עסקיים הודיעה לאיש העסקים אילן בן דב כי אם לא ימכור את רשת חנויות הסלולר דינמיקה שברשותו, או יפסיק לשווק את סלקום מטעמה, לא יוכל לרכוש את חברת פרטנר. סלקום היא המועמדת לרכוש את דינמיקה.

 

רשות ההגבלים העסקיים מציעה למשרד התקשורת לקחת לחברות הסלולר ובמיוחד מסלקום תדרים לטובת מפעיל חדש, כך נודע ל"גלובס". הרעיון עלה אתמול (ג') בדיון בין משרד התקשורת לבין רשות ההגבלים. 


• חמישה נציגים של חברת הייעוץ הכלכלית NERA, שאמורה להגיש המלצות להוזלת דמי הקישוריות, הגיעו לארץ והחלו בבדיקת הנושא, דיווח "דה מרקר".  הם נפגשו עם מנכ"ל המשרד, עדן בר טל ובכירים אחרים.

 

• הסתיים שלב הגשת ההצעות המחייבות בהליך המכירה של מירס. למכרז ניגשו שלוש חברות הסלולר האחרות - פרטנר, סלקום ופלאפון וכן התקבלו שתי הצעות נוספות, מ-012 סמייל ומאיש העסקים הצרפתי פטריק דרהי שמחזיק ב-28% ממניות הוט.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by