ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
פייסבוק מוציאה מהארון 
 
 גנב חובב פייסבוק    צילום: GettyImages    
השבוע ברשת |
 
ליאור מורג

תביעה מטופשת במיוחד, סינים מספימים, אופיס מאוימת וגנב אחד שהיה חייב לעדכן סטטוס בדיוק באמצע המכה. השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סבתא קונה תרופות
 סבתא קונה תרופות 
 צילום: GettyImages 
 
• השלטונות הסינים מנסים למנוע מאזרחיהם גישה אל חלקים "לא ראויים" ברשת, אבל בכל הנוגע להפצה של זבל החוצה, הם לא ממש מתערבים. על פי דוח הספאם החודשי של חברת מק'אפי ספאם שמקורו בסין מהווה יותר מ-60 אחוזים מתעבורת הדואר העולמית. מקורו של צונאמי הספאם הזה בעודפי תרופות שהצטברו אצל יצרניות מקומיות, עודפים שהשלטונות הסיניים אוסרים על מכירתם בתוך המדינה. הסינים מקווים כי ג'ון מחורכלשהו, ארצות הברית יישמח לקנות אותם לאחר שיקבל מייל עמוס בשגיאות כתיב. ואיפה יושבים המחשבים אכולי הוירוסים שמפיצים את הדואר הזה? כמעט שליש מהם יושבים בברזיל, תשעה אחוזים בטורקיה ושמונה אחוזים נוספים בהודו.
 

עצור! מדעית אתה הומו

 
• מחקר של סטודנטים ב-MIT עורר השבוע הרבה גלים באינטרנט, למרות שמסקנותיו נראות מעט מובנות מאליהן עבור כל מי שמשתמש בפייסבוק. השניים הראו כי ניתן לחזות את העדפותיו המיניות של חבר ברשת החברתית על פי ניתוח ההעדפות של חבריו. גם אם שאר הנתונים של החברים חסומים עבור אלו שאינם מוגדרים כחברים שלהם ברשת החברתית, עדיין מאפשר המידע הפומבי המוגבל שכן מפורסם לחשוף את הנטייה המינית, ובכך לסייע בביצוע אאוטינג כפוי.

• שני החוקרים בחנו כרטיסים של 1500 סטודנטים שציינו את נטייתם המינית, וגילו שלהומואים יש יותר חברים בעלי נטייה דומה מאשר חברים סטרייטים. תוכנת מחשב שבנו התייחסה אל הנתון הזה והצליחה לזהות בדיוק מבהיל עשרה אנשים שהיה ידוע כי הם בעלי נטיות הומוסקסואליות אך לא ציינו זאת בכרטיסים שלהם.

• חדשות טובות ללסביות ולביסקסואלים: התוכנה לא הצליחה לחשוף את הזהות המינית שלהם, כך שהם עדיין מוגנים מפני הוצאה טכנולוגית מהארון. וכן, הם קראו למכשיר Gaydar.
 

אחד מאחוריהם, עוד אלף בדרך

גוגל רשמה ניצחון אחד קטן, באחד מתוך כבר-איבדנו-את-הספירה משפטים הנערכים נגדה באיחוד האירופאי. יצרניות גדולות, ביניהן לואי-וויטון (שעל ניצחון אחר שלה כבר כתבנו) תבעו את החברה בטענה שהיא מאפשרת לזייפנים לרכוש מילות חיפוש לגיטימיות במסגרת הפרסום של גוגל (למשל, אה, "לואי וויטון") ולהציג פרסומות למוצרים שלהן לצד קישורים למוצרים האמיתיים.

• החברות טענו שגוגל מסייעת בכך, למעשה, להפרת זכויות יוצרים מטעם החברות, אך האיחוד האירופאי דחה את הטענות. בתשובה לתביעה טענו עורכי הדין של האיחוד כי בחירת מילות המפתח לפרסום יכול לשמש גם למטרות לגיטימיות, ובמקום זאת הציעו לתובעים לתבוע את אתרי הזיופים עצמם.
 
 

מיקרוסופט תובעת

הניו יורק טיימס כבר נכווה, ועכשיו מיקרוסופט נוקטת בצעדים. חברת הענק הגישה תביעות נגד חמש חברות החשודות בפרסום מודעות ברשת שהוטמע בהן, או שהובילו, להשתלה של קוד זדוני במחשבי גולשים תמימים. החברה כבר ניסתה להתגבר על הבעיה בעבר, ועבדה רק עם סוכנויות פרסום שעבדו עם חברות לגיטימיות, אך כמו שמלמד מקרה הניו-יורק טימס, המפרסמים הזדוניים נהיים יותר ויותר מתוחכמים.

• למיקרוסופט אין מידע רב על החברות או על מי שעומד מאחוריהן, אך הדאגה העיקרית של החברה היא, כמובן, לעסקי הפרסום. דובר מטעם מיקרוסופט אמר שפרסום ברשת הוא המנוע העומד מאחורי האינטרנט, ופרסומות לא בטוחות מאטות ופוגעות במנוע הזה ומונעות מאנשים,חס וחלילה, להקליק. אנחנו אומרים: התקינו חוסם פרסומות, וגמרנו.
 
אנטי וירוס מזוייף דרך הפרסומות
 אנטי וירוס מזוייף דרך הפרסומות 
 

אופיס יוצא מהמשרד

גוגל דוקס. דוחק את מיקרוסופט
 גוגל דוקס. דוחק את מיקרוסופט   
• חוץ מלשלוח עקיצות לעבר דפדפן האקספלורר, הסתבר השבוע שגוגל מאיימת על מיקרוסופט בתחום נוסף. מחקר חדש טוען שכמעט עשרים אחוזים מהחברות שנשאלו משתמשות בחבילת הכלים גוגל דוקס של החברה, לעומת 5.8 אחוזים שהשתמשו בשירות לפני שנה וחצי. הסקר כלל חברות בגדלים שונים ומתחומים שונים, שמונים אחוזים מהן חברות אמריקאיות. אחד היתרונות שציינו הנשאלים היה האפשרות לבצע עבודה משותפת על מסמכים ולתקן, לשפר או למחוק אותם בזמן אמת ובשיתוף עם עובדים אחרים בארגון.
 

בקטנה

ישו. הלטר סקלטר
 ישו. הלטר סקלטר 
 צילום: GettyImages 
 
הכירו את USB 3.0. מוצר ראשון, של NEC, המכיל את הטכנולוגיה החדשה כבר יצא השבוע, כשצפוי כי מוצרים נוספים התומכים בתקן יצאו כבר בתחילת השנה הבאה. כבר בקרוב יוצגו מכשירים נוספים כמו כוננים חיצוניים, ואפילו לפטופ, שהוצג בתערוכה כבר השבוע. החיבור החדש מסוגל להעביר, תיאורטית, 4.8 Gb בשנייה, לעומת 480Mb לשניה בתקן 2.0 . אבל המינוס הגדול הוא שגם הציוד חייב להיות תואם, כך שהמחשב שזה עתה קניתם כבר הפך למיושן. על מנת לקבל את המהירות הגבוהה צריך ציוד קצה וכבילה תואמת, שבכל מקרה אחר המידע אכן יעבור, אבל במהירות – הכעת איטית להחריד – של USB 2.0

• השבוע היה כל כך משעמם, עד שכתב טכנולוגיה חרוץ אחד טרח לבדוק מי פופולרי יותר ברשת – ישו או הביטלס. כזכור, הצהיר לנון במרץ 1966 כי הביטלס גדולים יותר מישו, צעד שהביא לגינויים, חרפות והפגנות המוניות של שריפת תקליטי הלהקה. על פי גוגל טרנדס, בתחילת החודש חיפשו יותר אנשים את הערך "Beatles" מאת הערך "Jesus" במנוע החיפוש – דבר שכמובן לא קשור להשקת משחק הרוק-בנד של הלהקה, שחרור הדיסקוגרפיה שלה ברמיקס חדש , או השמועות על מכירת שירי הלהקה באייטיונז. אבל עדיין, מיני הישג ללהקה שיום אחד אולי תצליח לעבור בחיפוש אפילו את בריטני ספירס.
 
בנק בוויואמינג תבע השבוע את גוגל והכל בגלל טעות של פקיד ששלח מייל לכתובת הלא נכונה. בחודש אוגוסט התבקש אחד מעובדי הבנק לשלוח פרטים מסויימים לאחד הלקוחות, אך זה שלח את הנתונים הרגישים בטעות ללקוח אחר ולא רק זאת – הוא גם צרף בטעות למייל מסמך רגיש של הבנק שהכיל פרטים חסויים של כמה ממאות לקוחותיו.

• הפקיד המסור מייד לשלוח מייל לכתובת השגויה בו הוא מבקש להתעלם ולמחוק את המייל הסורר, משלא נענה, נקט הבנק בצעד המתבקש ופיטר את הפקיד – סליחה, נקט הבנק בצעד המתבקש ותבע את גוגל בבקשה שתחשוף את זהות מקבל המייל האנונימי, שעד היום לא טרח לענות עליו.

• הבנק אף הגדיל לעשות וביקש מבית המשפט להטיל איפול על המשפט, על מנת שלא ייוודע חלילה ללקוחות שפרטים דלפו, דבר שיגרום לפאניקה מוחלטת. כמו שאתם רואים בית המשפט דחה את הבקשה והסיפור, במקום להיקבר בקול ענות חלושה בין כותלי הבנק, קיבל תהודה והתפרסם בעשרות בלוגים ואתרים שבדרך כלל לא מביעים עניין במערכת הבנקאות המקומית של וויומינג.

• כדאי בפעם הבאה למצוא הזדמנות טובה יותר לשתול גויאבות בפארמוויל: על פי עיתון מקומי, גנב בוירג'יניה המערבית נתפס לאחר שהשאיר את חשבון הפייסבוק שלו פתוח בדירה אליה פרץ. ג'ונתן פארקר חדר דרך החלון לדירה באחת השכונות, גנב שתי טבעות ועל הדרך התחבר לרשת החברתית. כשחזרה בעלת הבית לדירה התפלאה לגלות פרופיל שאינו שלה מתנוסס על מסך המחשב ומשם המלאכה של המשטרה המקומית הייתה קלה במיוחד
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by