ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש: eBay אשמה בהפרת זכויות יוצרים 
 
 לו היה לי פטיש, לדפוק בו ת`סיסטם   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט קבע כי eBay הפרה זכויות יוצרים על פטנטים רשומים וכי עליה לשלם 35 מיליון דולר פיצויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר מושבעים פדראלי פסק אמש (ג') כי חברת eBay אשמה בהפרת זכויות יוצרים והורה כי ענקית המכירות הפומביות ברשת תשלם 35 מיליון דולר פיצויים לתובע.

חבר המושבעים בבית משפט המחוזי בווירג'יניה פסק לטובתה של חברת MercExchange אשר האשימה בשנת 2001 את ענק המכירות בהפרת שלושה פטנטים אותם מחזיק מייסד MercExchange, טום וולסטון. גזר הדין קבע כי eBay וחברת הבת שלה Half.com הפרה ביודעין את זכויות היוצרים בשניים מתוך שלושת הפטנטים באחת ממערכות המכירה שלה.

הפסיקה הזו פתחה את הדלת עבור שופט בית המשפט לקנוס את eBay, בשלושה מקרים של הפרת זכויות, דהיינו להטיל קנס של 105 מיליון דולר, כך אמר ל-CNET ניל סמית, פרקליט מומחה לזכויות יוצרים וקניין רוחני. השופט גם יכול להכריח את החברה להפסיק להשתמש בפטנטים של MercExchange המשמשים לסליקת כרטיסי אשראי למכירה פומבית.

בשנה שעברה פסק בית המשפט כי פטנט שלישי, הכרוך בטכנולוגיית המכירה הפומבית המקוונת, אינו תקף, ועל כן לא ניתן לאכפו.

חברת eBay עומדת לבקש מהשופט לבטל את גזר הדין שניתן אמש ולפתוח משפט חדש, כך מסר דובר החברה קווין פורסגלוב. לדבריו, הראיות אשר הוצגו בבית המשפט אינן מצדיקות את פסק הדין. "מבחינתנו, זה אינו סוף פסוק".

וסביר מאוד להניח כי החברה אכן תגיש ערעור, במיוחד לאור התבטאות קודמת של החברה שבה נטען כי להפסד במשפט הזה, יכולות להיות השלכות רציניות ביותר על החברה, ששוויה 1.2 מיליארד דולר.

"אם התובע יצליח להוכיח אפילו אחת מטענותיו, אנו עלולים להיות מחוייבים לשלם פיצויים רציניים ודמי רישוי, לשנות את המודל העסקי שלנו ואפילו להיות מחוייבים להפסיק חלק מהמסחר שלנו בתחומי ארה"ב", כך נרשם בדו"ח השנתי של eBay לוועדת ניירות הערך של הבורסה האמריקאית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by