ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עדכון האבטחה שעבד יותר מדי טוב 
 
 מטפלים רק בשריפות מקומיות   
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט לפעמים מתעלה גם על עצמה: החברה הסירה מהרשת עדכון אבטחה ל-XP שעבד טוב מדי ופשוט ניתק לאנשים את המחשב מהאינטרנט לאחר שהתקינו אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הודיעה אמש כי היא מושכת חזרה למפעל (אם להשתמש בדימוי הלוו-טקי) עדכון אבטחה אשר העלתה לרשת עבור חלונות XP, לאחר שגילתה כי העדכון עושה את מלאכתו בצורה נאמנה מדי, ומנתק את חיבורי האינטרנט של רבים מקרב 600,000 המשתמשים אשר הורידו אותו מהאינטרנט והתקינו אותו על המחשב.

העדכון, תוספת תוכנה קצרה הבאה לתקן דברים מסויימים (לרוב פדיחות אבטחה בליבת מערכת ההפעלה) ולהתקין מאפיינים חדשים בתוכנות קיימות, הייתה אמורה, כמה מפתיע, לשפר את בטיחות חיבורי האינטרנט. ובכן, כנראה אחד המתכנתים ברדמונד החליט שחיבור אינטרנט מנותק הוא חיבור אינטרנט מאובטח.

אחרי שעלה העדכון לרשת ב-21 במאי, גילתה החברה כי הוא אינו מותאם לתוכנות Firewall אחרות, המיועדות אף הן להגן על מחשבים ביתיים מפני פריצות חיצוניות מהרשת. חוסר התאימות גרם לניתוקם מהרשת של כל מי שיש לו כבר תוכנת אבטחה זו או אחרת (ולמי מאיתנו אין בימינו אחת או שתיים כאלה?).

מיקרוסופט, בהודעת הרגעה אופיינית, מסרה כי אף אחד מהמשתמשים הללו לא היה בסכנה מבחינת אבטחה, וכי העדכון הסורר לא גרם לקריסת מערכות כללית. הסרת עדכון התוכנה הרלוונטי ישחזר את חיבור האינטרנט. והסירו דאגה מליבכם, מיקרוסופט מוסרת כי היא כבר שוקדת על עדכון אבטחה חדש, כזה שלפחות ידאג להכין לכם תה צמחים ולהביא לכם עוגיות כאשר הוא מנתק אותכם באכזריות מהרשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by