ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
נוקיה N86 8MP: כמעט מושלם  
 
 נוקיה N86 8MP. שמונה מיליון פיקסלים של איכות    צילום: יח``צ    
סקירת סלולר |
 

עם בניה איכותית, מצלמת 8 מגה פיקסל וממשק יציב, שי סומק קובע בבטחון: נוקיה N86 הוא טלפון המצלמה הטוב ביותר בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נוקיה N86. המסך הוקטן ב-0.2 אינץ', וחבל
 נוקיה N86. המסך הוקטן ב-0.2 אינץ', וחבל 
 צילום: יח"צ 
 
לאחר שהמתחרות כבר הציגו בארץ את מרכולתן העשירה במגה פיקסלים, סוף סוף החברה הגדולה בשוק מצטרפת לתחרות ומביאה לנו את מכשיר הדגל שלה מבחינת צילום. נוקיה N86 מצויד בפעם הראשונה בתולדותיה של נוקיה בשמונה מיליון פיקסלים, והשאלה היא האם N86 צועד בכבוד לצד מכשירי הצילום המעולים של נוקיה ששווקו בארץ, כמו נוקיה N95 וגרסת ה-8G שלו.

מחיר ברשת אורנג': 3,564

מחיר ברשת סלקום: 3,203.99

מחיר נמוך בשוק הפתוח: 2,505

יתרונות: טלפון המצלמה הטוב בישראל, מקשים מעולים, איכות בנייה שתחזיק שנים

חסרונות: יקר מאוד, כבד ביחס לגודל, נראות גרועה תחת השמש במצב צילום

ציון סופי: 9
 

עיצוב: אותו הטריק, הפעם עם חומרים איכותיים

 
נוקיה N86 בנוי כסליידר כפול, כלומר דחיפה כלפי מטה תחשוף ארבעה לחצנים המשמשים למספר יישומים כהרצת שירים וסרטי וידאו, הגדלת והקטנת תמונות ולחצני N-Gage. אנחנו מעריצים מושבעים של הייחוד העיצובי של נוקיה ואנחנו שמחים לראות שהם לא נטשו אותו. בנוסף, N86 מגיע עם עוד ייחוד עיצובי והוא רגלית התמיכה הנמצאת בגב המכשיר, המאפשרת להעמיד את המכשיר בצורה נוחה לצפייה בסרטי וידאו. אמנם גם בסוני אריקסון W995 רגלית תמיכה כזו (וגם בנוקיה N96), אך ב-N86 הרגלית מוטבעת היטב בגוף המכשיר והיא לא משוחררת ומפריעה להחזקת המכשיר. השוס הוא  שניתן להגדיר שבעת פתיחת הרגלית יפתח אוטומטית יישום מסוים, הניתן לבחירה.

נוקיה N86 הוא מכשיר קטן לעומת אחיו הגדולים והשמנמנים, N95 ו-N96, וזהו חסרון גדול במסך שהוקטן ב-0.2 אינץ' - לפעמים זה מה שעושה את ההבדל בצפיה בוידאו ובגלישה באתרים. ציפנו שלפחות נזכה להפחתה במשקל, אך נוקיה אוהבת לייצר מכשירים כבדים ונוקיה N86 כבד במיוחד ושמים לכך לב כבר בנגיעה הראשונה, והדבר גם מורגש בעת שמכניסים את המכשיר לכיס. למרות זאת כיף ונוח להחזיק אותו.

אין לנו שום טענות כלפי החומרים שמהם המכשיר עשוי וההרגשה הכללית היא ש-N86 יכול להיות חבר נאמן גם בעוד שנתיים ויותר, בזכות החומרים העמידים והאיכותיים. מקשי הספרות הם מהכפתורים הנוחים ביותר שנתקלנו בהם במכשיר סלולרי, והם מאפשרים לסמס בקלות ובנוחות. לצערנו מקשי הבחירה לא ממשיכים בקו זה, והם דקים מאוד ולא נוחים ללחיצה - עניין מצער, במיוחד כיוון שנותר מקום רב במכשיר. המסך בנוי מהטכנולוגיה החדשה ומציג בהירות מעולה, אך תחת השמש תתקשו בקריאה וכאשר תפעילו את המצלמה תצטרכו לנחש מה אתם מצלמים.
 
Nokia N86 8mp ורגלית התמיכה היציבה לצפייה בסרטים
 Nokia N86 8mp ורגלית התמיכה היציבה לצפייה בסרטים 
 

ממשק: לא כל-כך צעירה, לא כל-כך חכמה

על נוקיה N86 מותקנת סימביאן 9.3, שלפני הפצעת מערכות ההפעלה של האייפון ואנדרואיד נחשבה למערכת החכמה ביותר בשוק. סימבאן עדיין מאפשרת דברים רבים אך היא בלי ספק הרבה פחות נוצצת, וב-N86 ניתן להפעיל גרפיקה לא מרתקת שגם מאיטה מעט את המכשיר. למרות החבטות שסימביאן מקבלת לאחרונה - למשל, ההחלטה של נוקיה לעבור במכשיר הדגל שלה ללינוקס -  היא עדיין מערכת הפעלה טובה מאוד, קלה לתפעול וכבר לא כל כך איטית כמו בעבר.
 
 
נוקיה N86. הבעיה העיקרית היא מערכת ההפעלה סימביאן
 נוקיה N86. הבעיה העיקרית היא מערכת ההפעלה סימביאן 
 צילום: יח"צ 
 
מסך הפתיחה מאפשר קיצורים רבים ליישומים נבחרים, הצגת אירועים מלוח השנה ועוד. ניתן להחליף בין שלוש אפשריות מסך פתיחה למי שהסטנדרטי לא לטעמו. אפליקציית אנשי הקשר מעולה וניתן להוסיף אין ספור שדות. הצטערנו לגלות שאין ב-N86 חיפוש חכם ממסך הפתיחה, וזאת למרות שמדובר במכשיר חדש יותר מנוקיה E71 שכן מאפשר זאת. כתיבת הודעה היא תענוג ועל ידי הוספת קובץ מולטימידה ההודעה הופכת אוטומטית להודעת מולטימידה. למרות זאת היו חסרים לנו מספר דברים, והמשמעותי מביניהם הוא שכאשר מקבלים הודעה חדשה לא רואים את שם השולח אלא רק כיתוב שהתקבלה הודעה חדשה. בנוסף אין תצוגת שיחה כמו במכשירים המתקדמים האחרים.

הבעיה העיקרית לדעתנו בסימביאן נעוצה בכך שהיא מצריכה לחיצות רבות כיוון שהיא בנוייה מתת תפריטים. אם תרצו לשנות ערכת נושא תאלצו ללחוץ לא פחות משמונה לחיצות! הפעלת/כיבוי בלוטות' מצריכה חמש לחיצות. לאחר בילוי קטן עם המכשיר ניתן להתגבר על סרבול זה בעזרת הכנסת האופציות המעודפות עליכם כקיצורים במסך הראשי.
 
הגרפיקה של Nokia N86 לא מאד מרשימה
 הגרפיקה של Nokia N86 לא מאד מרשימה   צילום: יח"צ 
 

מולטימידה: טלפון המצלמה הטוב בישראל

עזבו אתכם מאיכות הבנייה של  N86 או ממערכת ההפעלה שלו - המכשיר יקום ויפול על איכות הצילום. נוקיה ממשיכים להטמיע במכשירים עדשות איכותיות של קארל זייס, והפעם מעבר למספר הפיקסלים - שלא מעיד על האיכות - נוקיה הוסיפה ל-N86 שתי תוכנות המביאות איכות חדשה למכשירים סלולריים. העדשה מספקת זווית רחבה של  28 מ"מ, מה שייתן לכם כ-20% יותר פרטים מאשר מכשירי 8MP אחרים. עוד ייחוד לעומת המכשירים שבארץ הוא שהצמצם של נוקיה  N86מאפשר ליותר אור להיכנס, מה שאמור לאפשר צילומי לילה טובים הרבה יותר מאשר המצלמות האחרות.

אנחנו מאוכזבים מנוקיה שלא הוסיפה כמעט שום אופציה למצלמה מאז N95. כך, לדוגמה, אין ב- N86מצב זיהוי פנים או זיהוי חיוך, ובנוסף הפלאש הוא לא קסנון. האופציה היחידה שנוקיה הוסיפו היא מצב פנרומה. אחת הבעיות הקשות שהיתה ל-N95 היא שהוא נטה לפספס את הרגע בגלל האיטיות של המצלמה. עם N86 לא תפספסו אף רגע:

 
 
צילום במצב ספורט הוא תענוג
 צילום במצב ספורט הוא תענוג  
 צילום: שי סומק 
 
הממשק נוח מאוד בזכות סרגל הצד שמפרט את כל האופציות. בנוסף, כראוי למכשיר מתקדם המצלמה תומכת בתיוג גאוגרפי ונוקיה N86 ננעל על לווין לאחר 20-30 שניות.

רווח לנו לגלות שהמצלמה עומדת מאחורי ההבטחות והתוצאות מעולות. תמונות באור יום הפגינו חדות מרשימה ורמת דיוק בפרטים. היינו שמחים לפחות רעש בתמונה אך זה עדיין ברמת הנסבל לטלפון סלולרי. השימוש בעדשה רחבה מביא תוצאות טובות וניתן לראות פרטים רבים יותר בתמונה בהשוואה למכשירי 8MP אחרים. מצד שני, הדבר יצר מדי פעם עיוותים. מצב מיקוד נוף מתמקד היטב במרחב, ומצב מיקוד דיוקן מצליח להוציא תמונות איכותיות מאוד. הממשק של מצב פנורמה סביר, אך החיבור של מרבית התמונות לא היה מדויק. ההבטחה הגדולה אמורה להיות צילומי הלילה, בזכות הצמצם, ובהשוואה למכשירים אחרים צילומי הלילה טובים הרבה יותר, אך עדיין לא טובים מספיק. בתנאי תאורה קשים האוביקט נראה יחסית סביר גם ללא הפלאש, אך חסרה חדות וחבל שנוקיה ויתרה על הקסנון.

הגלרייה נוחה ונאה מאוד וניתן לצפות בתמונות על פי תאריך הצילום, על פי אלבומים ואופציה שהיתה אהובה עלינו במיוחד - תגיות. ניתן להעלות את התמונות שצילמתם ישירות מהמכשיר לפליקר, ovi, ו-vox.

צילום הוידאו איכותי מאוד בזכות ה-30 פריימים בשניה, רזולוציית VGA ואופציית ייצוב התמונה. היינו שמחים לראות שיפור כלשהו מאז נוקיה N95, אבל נוקיה בשלה, דורכת במקום בכל מה שקשור לוידאו. מפח נפש גדול יותר הוא נגן הוידאו שלא תומך בפורמטים של DIVX, ובנוסף לא מאפשר שום אופציה למעט הרצת הסרטון. התנחמנו בעובדה שהוידאו קליפ נראה נהדר על המסך.

לתמונות נוספות תוכלו לגשת לגלריה שלנו בפליקר
 
צילומים איכותיים וחדים עם צבעים חיים
 צילומים איכותיים וחדים עם צבעים חיים   צילום: שי סומק 
 
צילום הוידאו איכותי מאוד בזכות ה-30 פריימים בשניה, רזולוציית VGA ואופציית ייצוב התמונה. היינו שמחים לראות שיפור כלשהו מאז נוקיה N95, אבל נוקיה בשלה, דורכת במקום בכל מה שקשור לוידאו. מפח נפש גדול יותר הוא נגן הוידאו שלא תומך בפורמטים של DIVX, ובנוסף לא מאפשר שום אופציה למעט הרצת הסרטון. התנחמנו בעובדה שהוידאו קליפ נראה נהדר על המסך.

לתמונות נוספות תוכלו לגשת לגלריה שלנו בפליקר
 
בנגן המוזיקה איו שום שינוי מאז ימי N95 מבחינת הממשק. הנגן הוא אותו נגן סטנדרטי במכשירי סימביאן, והוא מציג את שם השיר והאמן אך לא את שם האלבום. ניתן לאחסן אלפי שירים בתוך 8GB פנימיים ואף להוסיף כרטיס זיכרון. הדפדוף בין השירים נעשה בקלות על ידי חלוקתם לאמנים, אלבומים ועוד.

איכות המוזיקה השתפרה פלאים מאז יצאו נוקיה N95 ונוקיה  N86 לשוק, והיא יכולה לספק בקלות אנשים שמוזיקה היא אהבתם העיקרית. עוד בחווית המוזיקה תמצאו יציאת 3.5mm, אוזניות איכותיות מצורפות עם שלט להרצת השירים, רדיו עם RDS ושידור FM שעובד היטב אך בעל עוצמה לא מספקת.
 
הצילום ללא פלאש טוב יותר מכל מכשיר אחר, אך היינו מעדיפים פלאש קסנון
 הצילום ללא פלאש טוב יותר מכל מכשיר אחר, אך היינו מעדיפים פלאש קסנון    צילום: שי סומק 
 

ארגון וקישוריות: שחקו אותה כמו בקהאם

תוכנת המפות עובדת היטב - אבל אין מפות של ישראל
 תוכנת המפות עובדת היטב - אבל אין מפות של ישראל 
 צילום: יח"צ 
 
הדפדפן בנוי על טכנולוגיית webkite והוא דפדפן נוח לגלישה והדפים נטענים מהר מאוד. בעבר זה היה אחד מהדפדפנים הטובים בשוק אך כיום הוא נשאר מאחור כיוון שחסרה לו האפשרות לעבוד בחלונות מרובים, חיפוש ישיר בגוגל והניווט על מסך 2.6 אינץ' נוח פחות מבעבר. למרות זאת הוא תומך בפלאש וניתן בקלות לצפות בקטעי וידאו מהאינטרנט. הגדלה והקטנה של המסך מתבצעת בקלות על ידי לחצני כוכבית וסולמית, ואופציה שהקלה על חיינו היא השלמת סיומות בשורת הכתובת.

אנחנו מאוד לא אוהבים את חנות היישומים של נוקיה, Ovi Store. ראשית, חובה להירשם לשירות Ovi כדי להוריד יישומים, ובנוסף רוב התוכנות השוות עולות כסף. הממשק הוא דרך אתר האינטרנט ולא מובנה כמו באנדרואיד או באייפון. תוכנת המפות עובדת היטב אך לא שווה כלום בארץ, כיוון שאין מפות ישראליות (המפה של ישראל נפתחת עם נקודה בשום מקום) - עניין מרגיז בעיקר כאשר רוצים לראות היכן צולמה התמונה שלכם.

האימייל טוב מאוד וניתן להגדיר בצורה אוטומטית את תיבת הדואר שלכם. בנוסף, נוקיה N86 תומך בקבצי אופיס ו-PDF - נקודה לזכותו כיוון שלא ניתן לומר זאת על מכשירים מתקדמים אחרים. כמו כל מכשיר מסדרת N, גם N86 מגיע עם תמיכה בפלטפורמת המשחקים של נוקיה, Ngage. הגרפיקה מעולה ולחובבי משחקים מצפה התמכרות קשה. המשחקים מגיעים כגרסת ניסיון, אך קיבלנו בערכה גם קוד הפעלה למשחק אחד.

הסוללה הרבה יותר טובה מזו של נוקיה N95 ו-N96, והמכשיר לא מראה סימני מצוקה קשה כבר באמצע היום. אבל לקראת סופו, N86 נראה תשוש ותאלצו לחבר אותו כל לילה למטען בהנחה שאתם אוהבים לצלם ולגלוש ברמה סטנדרטית.
 

סיכום: לשדרג או לא לשדרג?

נוקיה נחבטת בזמן האחרון מכל עבר. צועקים עליה שהיא לא מרגשת כמו אפל, שהממשק שלה מיושן, ובעיקר שהיא מגיבה לאט לשוק. הכול נכון, ולמרות זאת יש דבר אחד שנוקיה לא מאכזבת בו: יצירת מכשירים טובים. נוקיה N86 הוא מכשיר כזה. בנוי היטב, ממשק יציב עם כל האופציות שאנשים צריכים, ובסופו של דבר לאנשים שאוהבים צילומים המצלמה של האייפון הוא לא יותר מאשר גימיק ולעומתו N86 מציג כרגע את המצלמה הטובה ביותר בשוק הישראלי.

המחיר הבלתי אפשרי שלו בסלקום ובאורנג' הופך אותו למכשיר לעשירים בלבד, כמו אחיו הגדול N95 8Gb, ולכן נראה שהוא לא יהפוך לרב מכר היסטרי ולא תראו יותר מדי מכשירי נוקיה N86 ברחוב. למרות זאת אנחנו ממליצים לכל מי שרוצה מכשיר מצלמה מעולה שהוא גם מכשיר מעולה את N86. המתחרים שלו בזירת ה-8mp הוא סוני אריקסון W995, שלפי דעתנו מצויד במצלמה פחות איכותית אך עם חווית מוזיקה מעולה. סמסונג מציגים את S8300 שהוא מכשיר מגע עם יכולות צילום טובות מאוד אך ממשק צילום בעייתי.
 
קטן, אבל כבד ותרגישו אותו היטב בכיס. נוקיה N86 8mp
 קטן, אבל כבד ותרגישו אותו היטב בכיס. נוקיה N86 8mp   צילום: יח"צ 
 

ביקורת מקוצרת:

Nokia N86
 Nokia N86   
תמורה להשקעה: 7.5 - בגלל המחיר הבלתי נסבל
מסך ואיכות תצוגה: 8.5- בגלל שלא ניתן לראות דבר תחת השמש
מולטימדיה: 10- בזכות המצלמה המעולה והנגן מוזיקה המשובח
תפעול וממשק: 9.5- בזכות הנוחות והאופציות האין סופיות
משרד וקישוריות: 9- בזכות דפדפן תומך פלאש ו-N-gage
עיצוב: 8.5- נאה אך כבד
ציון סופי: 9 (הציון אינו ממוצע)

פרטים טכניים

רשתות:   GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 900 / 2100
מידות: 103.4 מ"מ (גובה), 51.4 מ"מ (רוחב), 16.5 מ"מ (עובי)
גודל: קטן
משקל כולל סוללה: 149 גרם (כבד)
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 6 שעות ו18 דקות ברשת GSM ועד 3 שעות ו54 דקות בדור 3
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 312 שעות ברשת GSM ועד 264 שעות בדור 3
תצוגה: 16 מיליון צבעים ברזולוציה 320240x גודל 2.6 אינץ' בטכנולוגיית AMOLED
אחסון אנשי קשר: ללא הגבלה
זיכרון: 8mb פנימי ועד 16GB בכרטיס זיכרון מסוג microSD, 128 MB RAM
מערכת הפעלה: סימבאן OS v9.3, S60 rel. 3.2
קישוריות ומשרד: HSDPA 3.6 Mbps, wi-fi, דפדפן אינטרנט מסוג webkit התומך בפלאש וג'אווה סקריפט, BT סטירואופוני, GPS עם ovi מפות, N-Gage, תמיכה במסמכי אופיס ו PDF
מצלמה: 8mp עם פוקוס אוטומטי, עדשת קארל זייס, מבזק כפול, תיוג גאוגרפי, נגן וידאו ברזולוציה VGA ב30 פרמים לשנייה
מוזיקה: נגן מוזיקה התומך mp3, wma, AAC, רדיו סטריאופוני עם RDS, שידור FM
הערכה כוללת: מטען, כבל USB, אוזניות סטיראופוניות עם מקשי שליטה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by