ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
החללית האישית שלכם 
 
 
מערכת חיים ברשת

אז אולי בכל זאת תגיעו בגיל 21 לירח – חברה אמריקאית חשפה פיתוח מרעיש בתחום תעופת החלל: החללית המשפחתית החדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מי שגדל לו בשנות השמונים זוכר בוודאות (אם זכרונו לא מטושטש עקב החום הכבד והסמים הקלים) כי כשהיינו ילדים הבטיחו לנו שבשנת 2000 כולנו נטוס בחלליות אישיות, שלא לדבר על כך שהעתידות בבזוקה גם הן הבטיחו לנו (לפני שהבינו כנראה שהם צפויים לגל תביעות ענק על הבטחות שווא וניפוץ חלומות ילדות) להגיע לירח עד גיל 21.

שנת 2000 חלפה עברה לה, ומי שגדל עם ההבטחות של המסטיקים, נשאר עם טעם רע בפה. אך יכול להיות שלא הכל אבוד. חברת Scaled Composites, אחת החברות המתחרות על ה-X-prize, ביצעה טיסת ניסוי פומבית ראשונה של כלי הטיס החללי שלה SpaceShipOne.

כלי הטיס SpaceShipOne הינו רכב חלל תת-היקפי, רב-שימושי שפותח בחשאי בעלות של כעשרים מיליון דולר, ע"י בארט רוטאן, ואשר הוצג בפומבי לראשונה בטקס שנערך לאחרונה במדבר מוהבי שבקליפורניה.
 
 
מטרתו של כלי הטיס, אשר נישא בחלק הראשון של הטיסה על בטנו של כלי טיס גדול יותר White Knight (אביר לבן), היא לזכות בפרס ה-X-prize על סך עשר מיליון דולר. פרס המובטח לכלי הטיס הראשון, שיעמוד במשימה של הטסת שלושה אנשים לגובה של מאה קילומטרים פעמיים במשך תקופה של שבועיים.

שרות הידיעות של ה-BBC מדווח כי על פי דווח באתר הרשמי של מפעל הפרסים, קפסולת ה-SpaceShipOne הוטסה בצמוד לגחונו של מטוס ה-White Knight במהלך טיסת ניסוי שנערכה במדבר מוהאבי ב-19 במאי.

במהלך טיסת הניסוי נשארה החללית מתחת לגחון המטוס. נתונים רשמיים על גובה וזמן הטיסה לא נחשפו. במהלך החשיפה הראשונית של SpaceShipOne ב-18 באפריל אמר בארט רוטאן כי הטיסות הצמודות עומדות להיערך בעתיד הקרוב וכי ימסרו על כך דיווחים שוטפים.
 
 
SpaceShipOne צפויה להתחיל את המשימה שלה בטיפוס לגובה 50,000 רגל מתחת לגחון של המטוס הנשא. בשלב זה תבעיר הספינה את מנוע רקטת הכלאיים שלה, המונעת ע"י תערובת של תחמוצת החנקן וגומי, על מנת להגיע לחלל.

לאחר שתחווה חוסר משקל ברומו של מסלול השיגור שלה, תפרוס הספינה את כנפיה ואת זנבה ותגלוש לאיטה בחזרה אל מסלול הנחיתה, אותו עזבה 90 דקות לפני כן.

פיטר דיאמנטיס, יו"ר קרן ה-X-prize, אמר כי לפרוייקט של רוטאן "יש לא רק את הפוטנציאל לזכות בפרס, צאלא גם להוות את הגורם המתניע של תעשייה שלה. זה יוכל לברוא בשנה אחת, יותר אסטרונאוטים מאלו שהוי במהלך ארבעים שנה".

החברה לא מסרה למתי מתוכננת הטיסה הראשונה של כלי הטיס, אולם מקורבים לחברה אמרו כי ככל הנראה הטיסה מתוכננת לקראת חודש דצמבר הבא, בו יחגוג עולם התעופה מאה שנים לטיסה המונעת הראשונה, של מכונת הטיס של האחים רייט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by