ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האיתוראן של המחשבים 
 
 
מערכת חיים ברשת

תוכנה חדשה מבטיחה לעשות את המוות לגנבי המחשבים. ברגע שמחשב גנוב יחובר לאינטרנט, יוכל בעליו החוקי למחוק את המידע שעליו ולאתר את הגנב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גניבת מחשבי PC, תחום שזכה לעדנה בשנים האחרונות, עומד להפוך להרבה פחות מפתה, כך לפחות אם יצליחו חברות התוכנה Phoenix Technologies ו-Softex לעמוד ביעדים אותן הציבו לעצמן. שתי החברות חברו יחד לפיתוח תוכנה הנקראת TheftGuard (שמירה מפני גניבה), האמורה להיות מעוגנת בקרביו של המחשב הביתי, ולהפסיק את פעולתו באופן אוטומטי ברגע שהחשב מזוהה באינטרנט כמכשיר גנוב.

התוכנה גם אמורה לסייע לאנשים אשר מחשביהם נגנבו מהם לאתר את הגנבים, אם אלו יחליטו להכנס לרשת בעזרת המחשב הגנוב. "אתה יודע שהגנב נכנס לרשת דרך הספקית שלו, ואש אפשר לערב את השוטרים", אמר ל-CNET טימותי אידס, סגן הנשיא והמנכ"ל של חברת Phoenix.

התוכנה, שפותחה ע"י חברת Softex מעוצבת כך שתפעל באופן עצמאי ללא קשר למערכת ההפעלה. היא מותקנת בעזרת תוכנה של Phoneix הנקראת Core Managed Environment, המותקנת הן לתוך החומרה של המחשב והן לתוך הדיסק הקשיח. התוכנה עצמה מופעלת דרך מערכת ה-FirstBIOS, אותה מפיצה החברה.

כל פעם שמחשב עליו מופעלת תוכנת ה-TheftGuard מתחבר לאינטנט, הוא שולח אות לאתר המוקדש לתוכנה. מי שמחשבו נגנב, יכול לרשום את המחשב באתר החברה, כך שבפעם הבאה שהמחשב עולה לרשתף הבעלים המקורי יכול לסדר שבמחשב יוטלו מומים, או שכל המידע עליו ימחק, ויכול לקבוע באיזה פרוטוקול אינטנרנט להשתמש, מה שיכול לסייע בלכידת הגנב.

חברות אחרות הציגו גם הן לאחרונה תוכנות דומות, מבוססות אינטרנט, לסיכול והרתעה של גניבת מחשבים.התוכנה הזו מתוכננת כך שתהרוס את היום גם לגנב המתחכם אשר יחליף את הדיסק הקשיח של המחשב על מנת לעקוף הגנות גניבה אחרות, אמר אידס. זאת כיוון שהתוכנה עצמה חיה לה על יסודות הברזלים של המחשב, מה שמאפשר לה עדיין לחבל במחשב אם יחובר לאינטרנט, אמר אידס.

אידס אמר כי השותפות עם Softex מעלה את הערך המוסף של מוצר ה-Core Managed Environment, אשר יצא לשוק בתחילת השנה. הוא לא הסכים לגלות בכמה מחשבים כבר מותקן המוצר. תוכנת ה-BIOS של Phoenix מותקן, לפי נתוני החברה, בלמעלה ממאה מיליון מחשבים חדשים מדי שנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by