ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
סמסונג גלקסי: ריקוד המכונה 

סמסונג גלקסי: ריקוד המכונה

 
סקירת סלולר |
 

סמסונג גלקסי, הגוגלפון הראשון (הבנוי על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל), הגיע לארץ באופן רשמי. המסקנות: למבורגיני במעטפת של פיאסטה, אבל מכורי גוגל כל כך יהנו לעבוד איתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמסונג גלאקסי i7500. התממשקות טובה עם יישומי גוגל
 סמסונג גלאקסי i7500. התממשקות טובה עם יישומי גוגל 
 צילום: יח"צ 
 
סמסונג שוב מקדימה את כולם ומביאה לארץ את הגוגל-פון הראשון - טלפון הבנוי על מערכת הפעלה הפתוחה אנדרואיד. מכל מערכות ההפעלה המגע שקיימות כרגע בשוק, לאנדרואיד יש הסיכוי הטוב ביותר להפוך למובילה כיוון שלמרות גילה הצעיר היא בוגרת, יציבה ומספקת אפשרויות רבות. הבעיה העיקרית עם סמסונג גלקסי שהמתחרה העיקרי שלו הוא מכשיר שעדיין לא שווק בארץ, והכוונה כמובן לאייפון, שהשקתו נדחית שוב ושוב. אז, לחכות או לא לחכות?

יתרונות: חיבור נהדר ליישומי גוגל היוצר חווית אינטרנט מעולה, דפדפן נהדר, חנות יישומים נוחה עם אלפי תוכנות חינמיות.

חסרונות: מקלדת וירטואלית לא נוחה עם מקשים קטנים מדי, מבנה פלסטיקי וזול, חוויה לא מושלמת למי שלא משתמש בתוכנות גוגל, מצלמה ונגן מוזיקה סבירים ולא מרגשים.

מחיר ברשת סלקום: 3,402

ציון סופי: 8.5 (הציון אינו ממוצע)
 

מבנה: למבורגיני בשלדה של פיאסטה

 
סמסונג גלקסי הוא טלפון שמכוון גבוה, כך שציפינו ממנו להרבה יותר מחלקי פלסטיק זולים ולא נעימים למגע. אלא שהגלקסי עטוף כולו בפלסטיק שחור בוהק הרגיש לטביעות אצבעות ולכלוכים. מקשי הצדדים לא נוחים במיוחד ויש לנו טענות קשות במיוחד למקש הנעילה המוכר במכשירי סמסונג. הגלקסי ננעל אוטומטית לאחר 30 שניות ללא מגע, גם אם אתם נמצאים בתוך התפריט, כמו למשל בזמן קריאת כתבה באינטרנט. אין אפשרות לבטל נעילה זו, מה גם שכדי לפתוח את הנעילה נדרשת לחיצה חזקה ומיותרת של כ-3 שניות. לחצני הבחירה לא ברורים וסמל התפריט הממוקם בצידו השמאלי של של המכשיר נראה כמו הודעה יוצאת. לחצן הניתוק לא עושה דבר אלא רק מכבה את המכשיר או עובר לשקט ומצב טיסה. כדי לצאת מהתפריט יש ללחוץ על מקש החזרה או על לחצן התפריט הקטן (אך הנוח, כיוון שהוא בולט מעלה על פני שאר הלחצנים). מקש הניווט לא נוח בעליל אך מצד שני, לא תשתמשו בו יותר מדי פעמים והוא ישמש אתכם כאשר תרצו להדגיש אות מסוימת.

המסך, כיאה למכשירי סמסונג, בנוי בטכנולוגיה החדשה ולכן מציג צבעים נפלאים וחדים. הבעיה היא הנראות באור שמש, שמקשה מאוד על השימוש, לעיתים עד כדי כך שלא ניתן לראות דבר אלא אם כן חוזרים לצל.
 

ממשק: גגלו את זה

הייחוד של סמסונג גלקסי הוא מערכת הפעלה של גוגל, שמפציעה לראשונה בשוק הישראלי. מערכת ההפעלה אנדרואיד מגיעה לגלקסי בגרסתה האחרונה, אנדרואיד 1.5. זו מערכת הפעלה המותאמת למגע אצבעות בזכות מסך מגע קפטטיבי כמו באייפון. לצערנו האנדרואיד עדיין לא תומך במולטי-טאץ ולכן לא תוכלו להגדיל או להקטין מסכים על ידי הזזת שתי אצבעות. הייחוד של האנדרואיד הוא בלי ספק הממשק המושלם ליישומי גוגל, והמכורים לחברה יתמכרו בקלות למכשיר ולמערכת ההפעלה.

בניגוד לאייפון, האנדרואיד מציג מסך פתיחה שבו ניתן לשים קיצורים מתוך התפריט, ווידג'טים כמו חיפוש בגוגל, שעון ויישומי רשת כגון קורא RSS ומזג אוויר. ייחוד שיש כרגע לאנדרואיד על שאר המתחרים הוא השימוש ב-Live Folder. מדובר בתיקיות שמתמלאות בסוגי הקבצים שהגדרתם, לדוגמה אנשי קשר מועדפים, אנשי קשר עם טלפונים בלבד וכו'. ניתן להוריד משוק האפליקציות של האנדרואיד (Android Market) עוד תיקיות רבות כאלו. המסך מחולק לשלושה חלקים וכך תוכלו לשים יישומים רבים ולא להשתמש בתפריט לעיתים קרובות.
 
 
סינכרון אוטומטי של אנשי קשר מג'ימייל. סמסונג גלאקסי
 סינכרון אוטומטי של אנשי קשר מג'ימייל. סמסונג גלאקסי 
 צילום: יח"צ 
 
ייחוד נוסף שיש באנדרואיד הוא שורת ההתראות שנמצאת בראש המכשיר ומציגה חיווי רשת. כאשר תקבלו הודעה, התראה בלוח שנה או התראות אחרות, לא יקפוץ לכם חלון כמו בשאר המכשירים אלא רק יופיע סימון למעלה. כדי לקרוא את ההתראה יש למשוך את השורה למטה ולקרוא. אופציה זו נחמדה, אם כי מי שרגיל לחלונות הקופצים יתגעגע אליהם. מצד אחד, אין אפשרות להחזיר את החלונות הקופצים וחבל. מאידך, חנות היישומים כוללת אפליקציה שעושה בדיוק את זה.

החיבור הצמוד לגוגל מתחיל כבר באנשי הקשר. האנדרואיד מסנכרן אוטומטית את אנשי הקשר מהג'ימייל שלכם, לאחר שהגדרתם אותו במכשיר. ניתן לדפדף ברשימת אנשי הקשר במהירות או להקליד את איש הקשר. בנוסף, אופציה בשם "מועדפים" מחליפה את החיוג המהיר. יתרונה של האופציה הוא שהיא יודעת להכניס לרשימה אנשי קשר שאתם מתקשרים אליהם לעיתים קרובות, ולא רק כאלו שסימנתם ככאלו. החייגן נוח אך לא מאפשר חיפוש חכם, ולשם כך עדיף להתחיל את החיוג מתוך אנשי הקשר. איכות השיחה, אגב, לא הרשימה אותנו בצורה מפתיעה ולעיתים אף צרמה או שלא היתה נקיה. כך, לדוגמה, כאשר שוחחנו ברמקול, הצד השני התלונן שהוא לא שומע אותנו ברור.

משלוח ההודעות הופך לתענוג בעזרת ממשק השיחה, אם כי חבל שמדובר בממשק לא אלגנטי ואף מכוער. עם זאת, הבעיה הקשה באנדרואיד הוא המקלדת הלא נוחה בעליל. גם במצב אנכי ואף באופקי האותיות קטנות מדי ולא מתאימות להקלדה בעזרת הבהונות אלא לאצבעות הקטנות יותר בידיכם. הדבר גורם לטעויות רבות בהקלדה, ולאחר זמן מה התייאשנו מהניסיון לכתוב בשתי אצבעות וחזרנו לכתוב באצבע אחת. בנוסף, המקלדת העברית היא לא המקלדת הרגילה של אנדרואיד ואינה מציעה השלמת מילים. בשורה התחתונה, כמו בכל דבר, גם למקלדת הזו צריך להתרגל, אם כי לגנותה ייאמר שגם לאחר שבועיים עם המכשיר התברר לי שהקלדת הודעות במקלדת סלולרית רגילה מתבצעת במהירות שיא על ידי לעומת זו של האנדרואיד.
 
לסמסונג גלאקסי אין צילום מאקרו וזה הטוב ביותר שניתן לייצר
 לסמסונג גלאקסי אין צילום מאקרו וזה הטוב ביותר שניתן לייצר   צילום: שי סומק 
 

מולטימדיה: הצד המשעמם של הרובוט

המצלמה יודעת לצלם, ותו לא. הצבעים סבירים וכך גם רמת הרעש
 המצלמה יודעת לצלם, ותו לא. הצבעים סבירים וכך גם רמת הרעש 
 צילום: שי סומק 
 
נראה שכאשר מתכנתי גוגל המוכשרים בנו את האנדרואיד, הם השאירו לסוף את המולטימדיה – אחרת, אין דרך להסביר בצורה הגיונית את האפשרויות המינמלסיטיות והלא מספקות שניתן למצוא בגלקסי. המכשיר אמנם מצויד במצלמת 5 מגהפיקסל, אבל כל מה שהיא יודעת זה לצלם, ותו לא: אין אפשרות לבחור רזולוציה, אין אפשרות לעשות איזון ללבן, אפשריות מיקוד ועוד שאר דברים שהפכו לסטנדרט במכשירים. עם זאת, תמצאו פה שני לחצני צילום - פיזי ווירטואלי. המצלמה מגיעה עם פוקוס אוטומטי ועם תיוג גאוגרפי והתוצאות לא יותר מסבירות. הצבעים לא חדים ויש מריחות בצדדים, אך לפחות המעבד של המצלמה לא יוצר רעשים כך שהתמונות סבירות בהחלט. הפלאש המוזר יוצר הילה כחולה בתמונות ולמעשה לא מצליח להאיר את האוביקט עצמו. ממשק הגלריה סביר, ומפריד בין תמונות שצולמו במצלמה לבין כאלו שהורדו למכשיר. הדפדוף מאכזב בהשוואה למכשיר מגע, ויש ללחוץ על הלחצנים במסך כדי להעביר תמונות או להגדיל אותן – אין אפשרות להגדיל את התמונה על ידי מגע, וחבל.

המלצתנו: התעלמו מצילום הוידאו של המכשיר. אם ממש תתעקשו, תגלו צילומים מגורענים ברזולוציה לא מספקת. נגן הוידאו של האנדרואיד ממשיך באופי הספרטני וכולל רק את האפשרות להריץ קדימה, אחורה והפסקה. בנוסף הנגן לא יודע לקרוא קבצי DIVX, כך שאם תרצו ליהנות מצפיה בסרטים במסך האיכותי, תצטרכו לבצע המרה לפני כן.
 
כאשר מצלמים עם פלאש, מתקבלת הילה כחולה ומוזרה
 כאשר מצלמים עם פלאש, מתקבלת הילה כחולה ומוזרה   צילום: שי סומק 
 
חווית המוזיקה לא שונה מחווית הצילום, והאופי המינימליסטי מודגש גם בנגן המוזיקה. אנחנו הרי יודעים מה החוויה הויזואלית ממנה נהנה מי שרוצה להאזין למוזיקה במכשירים כמו האייפון או HTC, כך שלא ברור לנו מה גרם לגוגל לבחור בממשק פשוט ולא אטרקטיבי. ניתן לחפש שירים דרך דפדפוף מהיר ברשימת השירים, אמנים או אלבומים - אך לא באמצעות כתיבת שם השיר או האמן, מה שהופך למעיק כאשר הרשימה כוללת שירים רבים. הנגן עצמו מציג את עטיפת האלבום והוא נוח לניווט ולבחירת האופציות החשובות, כמו מצב אקראי. ניתן להפעיל את הנגן גם דרך המסך הראשי בעזרת וידג'ט המותקן מראש. סמסונג בדרר כלל לא מאכזבת בתחום המוזיקה וגם הגלקסי מציג איכות מוזיקה טובה, אך לא יותר מזה. האוזניות המצורפות טובות וניתן לחבר אוזניות טובות יותר בזכות יציאת ה-3.5mm.
 

ארגון וקישוריות: האינטרנט מגיע לסלולרי

הגלישה דרך סמסונג גלקסי – וכמוה קריאת האימיילים – היתה זו שבזכותה הבנו מה גרם לגוגל להיכנס לתחום המכשירים הסלולריים. מערכת האנדרואיד נותנת חיבור מעולה למוצרי גוגל, ומי שמשתמש בהם ואוהב אותם במחשב יאהב מאוד את השימוש באנדרואיד, ומי שלא - יאלץ להתחיל לאהוב. גוגל אנדרואיד מאפשר להתחבר לכל דואר אלקטרוני התומך בשרתי דואר, אך כמובן ההנאה הגדולה ביותר מובטחת למי שישתמש בג'ימייל. החיבור לג'ימייל מאפשר לסנכרן את האימיליים למכשיר אבל זה לא נגמר פה. ברגע שתפעילו את חשבון הג'ימייל שלכם במכשיר סמסונג גלקסי, יסונכרנו באופן אוטומטי גם פנקס הכתובות שלכם מהג'ימייל ולוח השנה של גוגל. בניגוד לדואר אלקטרוני רגיל, גי'מייל מאפשר לקרוא מסמכי אופיס דרך הרשת, לתייג אימיילים ועוד.

הדפדפן של האנדרואיד מבוסס על המנוע של דפדפן כרום המהיר, והדפדפן פועל בצורה נפלאה ונופל רק במעט מדפדפן הספארי שנמצא באייפון. הטעינה שלו מהירה מאוד והוא מצליח להציג אתרים בצורה נפלאה, שקרובה מאוד לתצוגת המחשב שלהם. רוב האתרים הישראלים נטענים בצורה מוצלחת אם כי במספר אתרים נתקלנו בבעיית תאימות. שורת הכתובת של הדפדפן משמשת גם כחיפוש בגוגל, בדיוק כמו בכרום. תפריט הסימניות פשוט ונוח ומאפשר גם לדפדף בקלות בהיסטוריה של הדפדפן. לדפדפן מנהל הורדות חכם והוא מאפשר לפתוח מספר חלונות במקביל מבלי להיתקע. החסרונות בדפדפן של האנדרואיד הן שהוא אינו תומך בפלאש ולכן ניתן לצפות בוידאו רק דרך יוטיוב (דבר שעובד נפלא במכשיר), והניווט הלא חכם שלא מנצל את מסך המגע. כמו כן, הגדלת הדף נעשית על ידי לחיצה כל סמן במסך עצמו ולא על ידי הקשת אצבע.
 
הדפדפן נפלא והגלישה מהנה. סמסומג גלקסי
 הדפדפן נפלא והגלישה מהנה. סמסומג גלקסי   צילום: יח"צ 
 
חיפוש אפליקציות מהיר. סמסונג גלאקסי
 חיפוש אפליקציות מהיר. סמסונג גלאקסי 
 צילום: יח"צ 
 
לוח השנה נוח מאוד וכולל אופציות סטנדרטיות, כמו גם סינכרון מול היומן של גוגל. אם תרצו לסנכרן אותו בדרך אחרת לא ממש תוכלו.

האנדרואיד היא מערכת הפעלה צעירה, אך כבר עתה יש לה חנות יישומים מקוונת, עשירה מאוד בתוכנות. החנות נופלת במגוון שלה רק בהשוואה לזו של אפל, ועולה עשרות מונים על החנות הלא נוחה של נוקיה. ניתן לחפש תוכנה בקלות ל ידי חיפוש מהיר ויעיל, וכן לקטלג את התוכנות על פי תאריך או פופולריות. הופתענו לטובה ממספר היישומים שניתן להוריד בחינם ובקלות, ללא צורך בהרשמה מראש.

עוד בנמצא הוא גוגל מפות שעובד נפלא, והצליח להינעל על לווין תוך 20 שניות. התוכנה לא איפשרה לנו תצוגה של מפה בישראל, אלא רק של הלווין, אבל לפחות הצלחנו לתכנן מסלול. גוגל-טוק עובד נפלא אך לא מתממשק עם שאר התוכנות, כך שתאלצו לדבר רק עם כמה חברים שיש להם ג'ימייל. למרות החיבור הרחב לאינטרנט, אם תרצו להעביר תמונה מחבר שיושב במרחק קטן מ-10 מטר מכם, לא תוכלו לעשות זאת, כי הבלוטות' של האנדרואיד פשוט לא תומך בזה.

סמסונג דאגו מבעוד מועד לסוללה אימתנית של 1500mAh, אך אם תרצו להנות מכל חווית החיבור לאינטרנט שמציע האנדרואיד תאלצו להטעין את הסוללה עוד לפני סוף היום, ולכן תעשו בחוכמה אם תסחבו איתכם את המטען בתיק.
 

סיכום: הוא עוד יגיע רחוק

האנדרואיד עדיין לא בשל להיות הטלפון המוביל במסכי המגע, אך אנחנו מאמינים שעם עוד השקעה וניסיון הוא יוכל לעשות זאת. גוגל כבר הוכיחה בעבר שהיא חברה שאנשים מתחברים למוצריה, והקהל הישראלי מחפש בגוגל, כותב אימיליים בג'ימייל ומעלה תמונות לפיקאסה. כל מי שמשתמש בשירותי גוגל יהנה מאוד מהאנדרואיד, ופה גם נעוצה הבעיה המרכזית. מי שפחות אוהד את יישומי גוגל יקבל מכשיר טוב מאוד אך עדיין לא בוגר מספיק, בעיקר אם משווים אותו למערכות ההפעלה של אפל ושל פאלם. המקלדת לא נוחה, המסך לא תומך במולטי טאץ', ותוכנות לא מעטות קרסו לאחר שהעזנו לבצע פעולות מסובכות מדי כמו סינכרון אנשי קשר מכרטיס ה-SIM. חווית המולטימידה של האנדרואיד כמעט שלא קיימת, ובנוסף לכל זה המעטפת שבחרה לו סמסונג לא תואמת את מחירו.

סמסונג גלקסי מתאים למי שאוהב לגלוש באינטרנט, למי שמעדיף מערכת הפעלה פתוחה, למכורי גוגל ולמי שנמאס לו לחכות לאייפון ולפאלם. למי שלא רוצה לחכות יש אופציות נוספות כמו נוקיה N97, שמציע מסך גדול הרבה יותר, יכולות מולטימדיה עדיפות בהרבה ומקלדת פיזית, אך מסך שפועל בטכנולוגיה מיושנת ומערכת הפעלה לא נוחה לאצבעות. מכשיר מגע נוסף המשווק בארץ הוא סמסונג מג'יק טאץ' אך לא מדובר במכשיר חכם והוא לא משתווה ליכולות האינטרנט של סמסונג גלקסי.
 
סמסונג גלקסי בהשוואה לטלפוני האנדרואיד HTC Magic ו-G1
 סמסונג גלקסי בהשוואה לטלפוני האנדרואיד HTC Magic ו-G1 
 

ביקורת מקוצרת:

Samsung Galaxy i7500
 Samsung Galaxy i7500 
 צילום: יח"צ 
 
תמורה להשקעה: 8
מסך ואיכות תצוגה: 9
מולטימדיה: 8
תפעול וממשק: 8.5
משרד וקישוריות: 9.5
עיצוב: 7.5
ציון סופי: 8.5 (הציון אינו ממוצע)

פרטים טכניים

רשתות:   GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 900 / 2100 / 1700
מידות: 115.9 מ"מ (גובה), 56 מ"מ (רוחב), 11.9 מ"מ (עובי)
גודל: בינוני
משקל כולל סוללה: 116.7 גרם (בינוני)
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 9 שעות ו20 דקות ברשת GSM ועד 6 שעות ו10 דקות בדור 3
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 450 שעות ברשת GSM ועד 340 שעות בדור 3
תצוגה: 16 מיליון צבעים ברזולוציה 320240x גודל 3.2 אינץ' בטכנולוגיית AMOLED, מסך קפטטיבי
אחסון אנשי קשר: ללא הגבלה
זיכרון: 8mb פנימי ועד 16GB בכרטיס זיכרון מסוג microSD, 128 MB RAM
סוגי הודעות: SMS, MMS, אימייל, גוגל טוק
קישוריות ומשרד: HSDPA 7.2 Mbps, Wi-Fi, דפדפן אינטרנט מסוג webkit התומך בחלונות מרובים, BT סטירואופוני, GPS, חיפוש של גוגל, ג'מייל, יוטיוב
מצלמה: 5mp עם פוקוס אוטומטי, מבזק, נגן וידאו
מוזיקה: נגן מוזיקה התומך mp3, wma, AAC
הערכה כוללת: מטען, כבל USB, כרטיס microSD  בגודל 8GB, אוזניות סטיראופוניות, מטען לרכב, נרתיק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by