ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל ישכיר לנו סולו 
 
 יאללה כפיים!    
 
מערכת חיים ברשת

חברת מיקרוסופט הגיעה למסקנה כי אנחנו לא רוצים לקנות שירים ברשת והולכת להציע לנו את עסקת המאה: להשכיר שירים תמורת כסף, איזה כיף!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצעד מפתיע משהו, החליטה ענקית התוכנה מיקרוסופט להכין תשובה משלה ל-iTunes, שירות הורדת המוזיקה בתשלום של חברת אפל. טוב, אולי זה לא כזה צעד מפתיע בהתחשב במסורת של החברה להעתיק (סליחה, לפתח) רעיונות מוצלחים לאחר שחברה אחרת הוכיחה כי הם עובדים.

מיקרוסופט עומדת לשפצר את מערכת ה-DRM (לניהול זכויות יוצרים דיגיטלי), הכלולה בפלטפורמת הנגן המדיה של חלונות, כך שתתמוך בקטעי מוזיקה לזמן קצוב גם על גבי מכשירים ניידים. הפלטפורמה הנוכחית של נגן המדיה תומך בתכונה זו על גבי מחשבי PC, מה שמאפשר את פעולתם של שירותים דוגמת Pressplay, בו יכולים המשתמשים להוריד קבצים ולהקשיב להם, כל עוד המנוי שלהם תקף (או במילים פשוטות, השכרת שירים).

הבעיה עד כה (חוץ מעניין הכסף כמובן) הייתה עם משתמשים אשר היו מעוניינים להוריד את הקבצים לנגני אודיו נישאים, מערכות הסטריאו במכונית וכדומה. עם מדיניות הרישוי הגמישה יחסית של iTunes, הדבר אפשרי, אולם על המערכת של מייקרוסופט, אין אפשרות לעשות כן.

על מנת לתקן את הבעיה, שתרמה לחוסר הפופולריות המשווע של שירותים דוגמת Pressplay (למרות ניסיונות תאגידי המוזיקה להסביר לנו כמה זה Cool לשלם על מוזיקה), מפתחת מיקרוסופט מערכת זיהוי שתאפשר למכשירים ניידים להתמודד עם שיטת ה-DRM לזמן מוגבל.

בעזרת מערכת השיווק האגרסיבית שלה, וודאי יהיו אי אילו חברות ויצרניות ציוד אלקטרוני אשר ישמחו להטמיע את הטכנולוגיה במוצרים החדשים שלהם. אבל הבעייה האמיתי נשארת בעינה: האם הלקוחות באמת יהיו מוכנים לשלם כסף על "השכרת" מוזיקה כאשר הם יכולים לרכוש אותה לתקופה בלתי מוגבלת, או לחילופין להוריד בחינם מרשתות ה-P2P.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by