ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הדפדפן הטלפתי 
 
 there is no spoon   
 
מערכת חיים ברשת

חוקרים אמריקאים עובדים על דפדפן אינטרנט שיאפשר לכם לגלוש בלי ידיים, רק בעזרת כח המחשבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם גם אתם תמיד חשקתם לעשות ג'אגלינג, לשתות בורשט ולחטט באף תוך כדי גלישה ברשת ולא יכולתם בשל התכונה המעצבנת של הדפדפנים לדרוש את נוכחותכם ובעיקר את כישורי הקלקת העכבר שלכם, הרי שמעתה אתם מסודרים. חוקרים באוניברסיטת ג'ורגיה המציאו דפדפן אינטרנט המאפשר לאנשים לגלוש בעזרת כוח המחשבה בלבד.

מחקרים קודמים הראו כי ניתן להזיז את סמן העכבר ולשלוט עליו ע"י פעילות נוירולוגית (לא פורסם בכמה עכברים השתמשו לצורך מחקר זה). החוקרים העומדים מאחורי דפדפן-המוח לגלישה באינטרנט, תיכננו אותה כך שתהיה מוגבלת לתנועות העכבר המתאפשרות על ידי שליטה נוירולוגית.

חלון הדפדפן מחולק לחלק עליון המזכיר דפדפן מסורתי וחלק תחתון המיועד לשליטה. כפתורי פקודה שגרתיים כגון Home, Refresh, Back ו-Print מקובצים בחלק השמאלי העליון. כאשר המשתמש מרכז את מחשבתו בכפתור מסוים, הוא נעשה מודגש, וכאשר המשתמש חושב בהצלחה על לחיצה על אותו כפתור, הוא משמיע צליל נמוך.

החלק הימני של חלון השליטה מראה את ריכוז הלינקים הנמצאים בדף הנוכחי המוצג בדפדפן. מה שמאפשר למשתמש לסרוק ביתר קלות את הקישורים וללחוץ עליהם. החוקרים אף עובדים על פיתוחה של מקלדת וירטואלית עם טכנולוגיה לחיזוי מילים שתאפשר למשתמשים להקליד פנימה כתובות URL.

הטכנולוגיה, עליה דווח במגזין הטכנולוגיה של ה-MIT, תהיה מוכנה לשימוש באפליקציות תקשורת בעוד שנתיים עד חמש שנים, כך על פי הערכות החוקרים, אשר הציגו את עבודתם בוועידת האגודה למכונות ממוחשבות ולאינטראקציית מחשב-אדם (ACM-CHI) שנערכ בפורט לאודרדייל, פלורידה בחודש אפריל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by