ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת 
נגן מוזיקה עם רדיו. הו, וואו 
 
 קולט גלגל``צ    צילום: אפל    
השבוע ברשת |
 
ליאור מורג

אפל משעממת, גוגל מוכרת את העולם, ורק בביוב ממשיכים לעדכן את הפייסבוק (או קונים חברים) • השבוע ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
• האירוע המסעיר ביותר השבוע היה, ללא ספק, השקת האייפוד נאנו עם המצלמה של אפל. קוראינו שנשארו ערים מוזמנים לעבור הלאה.
 

קוראים, מוחקים

 
• אחרי סוני וכמובן, אמזון, מצטרפת גם אסוס לחגיגת הספרים הדיגיטליים ומכריזה על זה שלטענתה יהיה הקורא הזול ביותר בשוק. מנכ"ל החברה, ג'רי צ'ן, הכריז כי שני מכשירים יושקו עוד לפני סוף השנה ויכללו אפשרויות מתקדמות שלאחיהם הוותיקים יותר עדיין אין.

• ראשית, הקורא החדש ייראה ממש כמו ספר, ויאפשר "לדפדף" בין העמודים בדומה לספר אמיתי, או שהמסך השני ינוצל לצורך גלישה באינטרנט או כמקלדת ווירטואלית. בנוסף יימצאו בספר האלקטרוני של אסוס מאפיינים בהם עוד לא נתקלנו כמו מסך צבעוני, רמקולים ומצלמת רשת, ההופכים אותו בעצם למחשב נייד בעל מסך מפוצל. הדגם הזול יותר יעלה 165 דולר – זול יותר מהקינדל של אמזון שהגרסה הפשוטה שלו עולה 299 דולר.

• ואם כבר אמזון: לאחר שמחקה ספרים, ביניהם "1948" של ג'ורג' אורוול, ממכשירי הקינדל של לקוחותיה וכבר הספיקה להתנצל, פותחת עכשיו אמא של קינדל את הארנק. החברה הודיעה לכל מי שפלשה לו למכשיר שתחזיר את הספר – בדיוק במצב בו נגנז – אל המכשיר. נגד החברה כבר הוגשה תביעה מצד תלמיד שאומר שיחד עם הספר נעלמו גם ההערות שכתב עבור עבודה לבית הספר. אמזון תחזיר לו כאמור, את ההערות, וכל מי שאינו מעוניין בספר שלו בחזרה יקבל פיצוי של 30 דולר לקנייה בחנות.


 
Asus EEE-Book. יותר מחשב מספר
 Asus EEE-Book. יותר מחשב מספר   צילום: יח"צ 
 

יצחק קדמן, גרסת מיסיסיפי

אילוסטרציה. המציג איו חבר כנופיה
 אילוסטרציה. המציג איו חבר כנופיה 
 צילום: Getty Images 
 
• מתברר שגם לתלמידי בית ספר יש זכויות. תלמיד כיתה ו' תובע את מורה הספורט שלו, מנהל בית הספר ואת המשטרה המקומית על שחיטטו במכשיר הנייד שלו ללא רשות לאחר שהוחרם ממנו. הילד קרא הודעת טקסט בזמן אימון פוטבול, דבר שהביא להחרמת הככשיר בידי המורה החרוץ. זה מיהר להעביר אותו לידי המנהל, שכאקט של הגנה על נפשו הרכה של העלם מיהר לחטט בטלפון, שם מצא תמונה (מעט הזויה, למען האמת) של הילד וחברו רוקדים באמבטיה, כשהחבר אוחז ברובה אוויר.

• המנהל מיהר לסלק את נער ה-,SMS ריצ'רד וויד, בגלל שהחזיק "סימנים של כנופיות" היישר במכשיר הטלפון שלו, אז זה לא שתק והגיש תביעה נגד כל המעורבים באמצעות האיגוד האמריקאי לזכויות האזרח. אלה טוענים כי עצם החיטוט במכשיר פוגעת בזכויותיו החוקתיות של וויד, וכי אין להם כל זכות לחטט ברכושו הפרטי - הנער, כאמור, לא נחשד בפעילות לא חוקית, אלא סתם הסתכל בהודעה תמימה שקיבל מאביו. מעניין לאן התביעה תתפתח.
 
 

לך חפש את החברים שלך בפייסבוק

ככה חמש וחצי שעות. פייסבוק
 ככה חמש וחצי שעות. פייסבוק 
 צילום: Getty Images 
 
• אם אין לכם הרבה חברים, אבל הפרוטה דווקא מצויה בכיסכם, תוכלו לרכוש לכם כמה אלפים כאלו תמורת 7.6 סנט החבר – לפחות בפייסבוק. תמורת סכום של 654.30 דולר תסדר לכם חברה בשם uSocial 5,000 חברים, או 10,000 חובבי פארמוויל חדשים תמורת 1,167.30 דולר. החברה כבר מייצרת חברים למשתמשי טוויטר, עבור 11 סנט לעוקב, כמו גם הצבעות בדיגג ובשירות המקביל של יאהו!

• מפתח התמחור של החברה לא ממש ברור. לטענתה, על כל משתמש פייסבוק שתקנה תרוויח דולר לחודש, בעוד משתמשי טוויטר שווים עשירית מזה. בכל מקרה, זהו עוד מסמר בארון התמימות של הרשת – מאחורי כל בקשת חברות מסתתר בסך הכל עוד מפרסם שמחכה לדולר שלו.

• כמה שעות אתם מבזבזים בפייסבוק? על פי מחקר של נילסן, המשתמש האמריקאי הממוצע מבלה שם חמש שעות ושתיים עשרה דקות – לעומת שעה וחצי שבילה ברשת החברתית רק לפני שנה. יאהו! נמצאת במקום השני עם כמעט שלוש שעות וחצי, אחריה AOL עם שעה פחות , רשת פוקס ו-MSN.

• הנתון חשוב במיוחד למפרסמים, שיודעים שזמן החשיפה לפרסומות שלהם ארוך במיוחד. חצי ממאתיים וחמישים מיליון משתמשי פייסבוק נכנסים לרשת החברתית מדי יום, כשאתר הוא הרביעי הפופולרי ביותר בעולם , מעט אחרי גוגל, יאהו! ואתר מיקרוסופט. למרות זאת, האתר בו נתקעים משתמשים לזמן הארוך ביותר הוא זה של בליזארד, כשלאחריו שורה של אתרי משחקים – אך לכך אלה עדיין אין את מספר המבקרים שיש לפייסבוק.
 

בקטנה:

צולם בדיונה באשדוד
 צולם בדיונה באשדוד   
• לא קל בבנגלדש: לא רק שיותר ממחצית האוכלוסייה נמצאת מתחת לקו העוני, עכשיו הם גם מאמינים שהאדם מעולם לא נחת על הירח. שני עיתונים מקומיים ציטטו השבוע את "The Onion" האמריקאי, שפרסם השבוע הודעה חדשותית בה מתוודה ניל ארמסטרונג, האיש הראשון שלנו על הירח, כי הנחיתה על הירח לא היתה אלא תרמית מחוכמת.

• למנאב זמין וניו ניישן, שני העיתונים שפירסמו את הידיעה, לא היה מושג שהאוניון הוא אתר סטירי, ואת הפרסום הראשוני אף ייחסו לרשת החדשות אוניון. רק לאחר הפרסום, כשנודע להם שמדובר בסאטירה, מיהרו לפרסם התנצלות ובה הם מודים שרק עכשיו התוודעו לאופיו של האתר.

• זהירות, חלק מחברי המערכת של nana10 כבר התמכרו: גוגל מפות יחד עם הסברו, החברה שבין היתר מחזיקה גם בזיכיון על המונופול, פצחו בפרוייקט משותף המאפשר לכם לקנות כל רחוב בעולם, לבנות בו בתים ולגבות שכירות מוגזמת. אתם מתחילים עם סכום צנוע של שלושה מיליון דולר מונופולי, ויכולים לבנות בשטחים ריקים (רמז: נס-ציונה) או לקנות שטח בנוי מיזמים זריזים יותר (ניו-יורק, מישהו?). אם הצעתם לרכוש שטח מסוים ולא קיבלתם תגובה תוך שבעה ימים – הוא שלכם, כטריק למשוך אתכם שוב ושוב ללוח המשחק.

• כספי השכירות זורמים אוטומטית, גם אם אף אחד לא "דרך" בשטחים שלכם, וניתן להגריל כרטיסים המאפשרים לשטח מבנים של אחרים בעזרת בולדוזר חביב. המשחק כבר קרס מספר פעמים מעודף משתמשים אך עדיין - שווה לנסות.

• ועוד פייסבוק: בנות 10 ו-12, שעל מנת להקל עליהן נכנה אותן "ילדות", נתקעו בתוך תעלת ניקוז ליד ביתן שבעדליידה, אוסטרליה ומיהרו לבצע את המעשה המתבקש: עדכון פרופיל הפייסבוק שלהן. השתיים פרסמו ברשת החברתית את המיקום בו הלכו לאיבוד ולמזלן אחת מחברותיהן ראתה את ההודעה וטלפנה – במקומן – למשטרה.

• אולי כדאי לחדד את הנקודה: הילדות יכלו לתקשר עם העולם, אך במקום לבצע את המעשה המתבקש ולטלפן לאבא/אמא/משטרה, הן העדיפו לעדכן את פרופיל הפייסבוק. קצת מדאיגה צורת החשיבה של הצעירים היום.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by