ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות 
גוגל מנסה להגמיש את המונופול 
 
חדשות |
 
ליאור מורג

החברה מנסה להגיע לפשרה לאור חששות האיחוד האירופי מפני מונופול שלה על תחום הספרים האלקטרוניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל מנסה להתגמש אל מול חששות האיחוד האירופאי. בשבוע הקרוב יתקיים שימוע בוועידה האירופאית במטרה לנסות ולצמצם את ההשתלטות המתוכננת של החברה על מספר אדיר של כותרים שלא מודפסים יותר והעברה שלהם לפורמט דיגיטלי בשליטת החברה.
 
 
גוגל סורקת מיליוני ספרים ברחבי העולם, כולל מיליונים שאינם זמינים לקנייה יותר, דבר ההופך את החברה למחזיקה הבלעדית בהם. באירופה ובארצות הברית הובע חשש מפני שליטה בלעדית של גוגל בתכנים אלו, כשהשבוע מתקיים שימוע בעניין בוועידה האירופאית במטרה לצמצם את שליטת החברה ולמנוע פגיעה בזכויות יוצרים של הוצאות לאור אירופאיות.

גוגל הציע למוציאים לאור האירופאים חברות במועצה שתדון ברישום של זכויות היוצרים. וועדה זו תחלק את כספי התמלוגים על פי מה שייקבע בפשרה. בהצעת פשרה אחרת, כנגד תביעה של מוציאים לאור אירופאיים החוששים כי זכויותיהם בארצות הברית ייפגעו, הסכימה החברה כי ספרים שאינם זמינים בארצות הברית אך עדיין זמינים באירופה יימכרו במדינה רק באישור מחזיקי הזכויות האירופאיים. לדברי גוגל, החברה מקשיבה לטענות הנשמעות מסביב לעולם ומנסה לפעול בשיתוף פעולה מתוך מטרה להחזיר לחיים מיליוני ספרים בצורה שתשרת את האינטרסים של כולם.

אך רבים עדיין מתנגדים לפשרה המסתמנת. ה"ניו-יורק טיימס" מביא את דבריו של דיוויד ווד, המייצג קבוצה בה חברה גם מיקרוסופט, הטוענת כי ההצעה, כפי שהיא מוצגת עכשיו, מבססת את שליטתה של גוגל בתחום הספרים האלקטרוניים. נציגת Cepic, איגוד של חברות המחזיקות במאגרי תמונות, הביע חשש לגורלן של תמונות הכלולות בספרים שכבר אינם נמצאים בדפוס, וכעת יכולים להפוך לרכושה הבלעדי של גוגל.

האיחוד האירופאי מפעיל תוכנית סריקת ספרים משלו בשם Europeana, אך מדינות האיחוד מוסיפות לו כתבים בקצת איטי ביותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by