ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מקלידים באוויר 
 
 זו לא מקלדת, זה שולחן   
 
מערכת חיים ברשת

שתי חברות, ישראלית ואמריקנית, שקועות במירוץ להשקת המקלדת הווירטואלית הראשונה, שתעזור למשתמשים סלולרים ופאלמים להקליד בלי לשבור את האצבעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכשירי הטלפון הסלולריים הולכים ומשתכללים. גם מחשבי כף היד הופכים לאט-לאט למכונות בעלות יכולות אימתניות למדי. אבל דבר אחד עדיין קשה מאוד לעשות איתם: להקליד. בסלולריים הגענו למצב בו אשפי ה-SMS הקטינים מצליחים להעביר מסרים עלגים במהירות שניתן לכנות סבירה. בפאלמים, שם ניתן לכאורה כבר לכתוב ולשלוח מסמכים ארכניים, משמשות מקלדות זערוריות בעיקר כמכשיר לדיכוי המשתמשים.

אחד הניסיונות לפתור את הבעיה הזו הוא פיתוח מקלדות וירטואליות, המוקרנות מהמכשיר אל משטחים ישרים. חברת VKB הישראלית, כמו גם Canesta האמריקנית שוקדות על יישומים שיעשו בדיוק את זה. המקלדת של קנסטה אפילו משמיע קולות כשהאצבעות פוגעות ב"מקשים". "אנשים מתרגלים לזה בתוך עשר דקות שימוש", אמר לאתר Wired סמנכ"ל קנסטה ג'ים ספייר.

נשמע מגניב להפליא. אבל לא מעט אנשים חושבים שלפיתוח הזה אין סיכוי. כמו למשל סטיב בוש, מייסד Brighthand, קהילת משתמשי מחשבי כף יד, שאמר: "אני חושב שזה הולך להיות חידוש שלא יילך לשום מקום. אני חושב שעניין המישוש הוא משהו שאתה חייב שיהיה לך".

הספקנות של בוש תקבל כנראה את ההזדמנות לבדוק את עצמה. קנסטה עובדת לפחות עם חברה אחת על שילוב הטכנולוגיה החדשנית במחשבי לוח. עד חג המולד הקרוב כבר נמצא מקלדות וירטואליות בחנויות, מבטיח ג'ים ספייר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by