ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לך תעשן על מישהו אחר 
 
 
מערכת חיים ברשת

אם עד עכשיו כולם אמרו שהעישון הפאסיבי מזיק, הנה מגיע מכשיר חדש שיאפשר למדוד בדיוק כמה מזיק העישון מיד שניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכשיר חדש המאפשר לאנשים לעקוב בדיוק כמה עשן הם מכניסים לגופם כתוצאה מעישון פסיבי, עשוי להוסיף עוד קיסם למדורה מסביב לנושא העישון במקומות ציבוריים. ה-BBC מדווח על חברה אירית, Media Lab Europe אשר חוקריה מפתחים אביזר לביש המודד את כמות חד-תחמוצת הפחמן ושאר חלקיקים המצויים בעשן הסיגריות.

המכשיר יאפשר לאנשים, במיוחד כאלה העובדים במקומות רוויי עשן, לעקוב בדיוק אחר הנזק הנגרם להם כתוצאה מעישון פאסיבי. "ברגע שברמן ידע כמה עשן הוא בדיוק שאף, הוא עשוי לשנות את דעתו אודות איסור העישון", אמר ג'יימי רסמוסן, אחד החוקרים.

נכון לעכשיו, החוקרים משתמשים במחשב נישא כדי לספק את קריאות רמות החומרים המזיקים הנשאפים. אולם הם מתכננים להעזר בטכניקות אחרות על מנת להראות לאנשים בפרוטרוט את מידת הנזק הנגרם לראותיהם.

אנשים גם יוכלו לגלות כיצד כמות העשן משפיעה על בריאות העור שלהם, ואפילו מהי ההשפעה של העישון הפאסיבי, לאחר שבוע או חודש, על תוחלת החיים שלהם.

המכשיר החדש מגיע בזמן בו הממשלה האירית שוקלת להנהיג איסור גורף על עישון במקומות ציבוריים, בהם מסעדות ואף פאבים. מדינות נוספות גם הן שוקלות להנהיג חוקים לאיסור על טבק, בדומה למתרחש ברחבי ארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by