ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
מוטורולה A3100: קאמבק כושל 
 
 Motorola A3100 Motosurf    צילום: יח``צ    
סקירת סלולר |
 

Motosurf A3100 הוא מכשיר מגע עם מערכת הפעלה ווינדוז מובייל, של מי שמנסה למתג את עצמה כ"מוטורולה החדשה" - חברה חדשנית שעוקבת אחרי טרנדים בשוק. קאמבק? לא בטוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

Motorola Motosurf A3100. כמו צביקה פיק, גם החברה מנסה להתקמבק
 Motorola Motosurf A3100. כמו צביקה פיק, גם החברה מנסה להתקמבק 
 צילום: יח"צ 
 
מוטורולה החלה את דרכה כאגדה – חברת גדולה, שיש האומרים שהיא המציאה את הטלפון הסלולרי אי שם בשנות ה-80. היא מכרה מכשירים לא רעים לאורך השנים, אך תמיד נכשלה בממשק. בעבר זה הספיק לה, עד שהגיעה נוקיה - ומאז מוטורולה לא ממש מצליחה לחזור לעצמה. לאורך השנים עלו הצעות לוותר ולמכור את חטיבת הסלולר של מוטורולה, אך לבסוף החליטה החברה שהיא לא תובס בקלות וניסתה לחזור למשחק.

A3100 הוא סנונית ראשונה של מוטורולה החדשה, שמבינה שממשק היא לא יודעת לייצר ולכן עדיף לה לבנות מכשירים עם מערכות הפעלה של חברות אחרות. A3100 הוא מכשיר מגע שמריץ את מערכת ההפעלה Windows Mobile. האם הוא מבשר את פריחת האביב או ששוב מוטורולה חזרה לסורה?

מחיר ברשת פלאפון: 2516.4 שקלים

יתרונות: דואר אלטרוני מעולה, דפדפן טוב, ממשק המעטפת של מוטורולה, GPS

חסרונות: וינדוס מובייל מיושן עם ממשק מיושן ולא נוח, מקלדות וירטואליות בלתי אפשריות, לא ברור למי הוא מיועד

ציון: 7
 

עיצוב: מלא - אבל במקומות הלא נכונים

 
קשה לטעות ב-A3100. הוא נראה ומרגיש כמו מכשיר של מוטורולה, וזו לא מחמאה. יש לו אמנם קצוות מעוגלים אלגנטיים, אך העובי של המכשיר הופך אותו למכשיר שמנמן. הוא בנוי מפלסטיק, שנראה ומרגיש מאוד לא איכותי. הפלסטיק גורם למוטורולה A3100 להרגיש קליל יותר ממראהו, אך הוא לא המכשיר הכי נוח לאחיזה. החלק הקדמי צבוע בשחור לא אטרקטיבי במיוחד והחלק האחורי באפור מאוד לא מרשים, שנראה זול.

בחלק הקדמי נמצא מסך גדול של 2.8 אינץ' המציג צבעים סבירים, שאינם מרשימים כמו במכשירי המגע החדשים של חברות אחרות. מעבר ללחצני השיחה והסיום נמצא גם כדור ניווט (במקום לחצן ניווט). באופן אישי, מעולם לא התחברתי לכדור הניווט, אבל לאחר זמן מה אפשר להתרגל לשימוש בו – ובכל זאת, מיעטתי לעשות זאת.
 

ממשק: מנסים להחביא את וינדוס מובייל

כל חברה הבוחרת לשים במכשירה מערכת הפעלה וינדוס מובייל שוברת את ראשה איך מחביאים את המנוע היעיל אך הלא נוח בתפאורה יותר יפה ונגישה. מוטורולה הלכו על פתרון מינימליסטי המביא רק מעטפת חדשה, בניגוד למכשירי HTC לדוגמה, שבחרו להחביא את וינדוס מובייל כמעט לגמרי. מסך הפתיחה של מוטורולה נוח מאוד ותמצאו את עצמכם משתמשים בו לרוב. ניתן למצוא מסך היום המאפשר קיצורים להודעות, ממשק השיחה ויומן. עוד במעטפת יש תוכנות מועדפות הניתנות לשינוי, גלריה, קיצורים לאינטרנט ו-RSS, אנשי קשר מועדפים ומזג אוויר.

הבעיה הגדולה עם המעטפת שהיא לא מכסה הרבה, ומהר מאוד חוזרים לממשק המוכר והבעייתי של וינדוס מובייל. מוטורולה בחרה להשתמש בגרסה ישנה של מערכת ההפעלה, 6.1, במקום בווינדוס מובייל 6.5 החדשה. מערכת ההפעלה עצמה מוכשרת מאד והבעיה היא לא ביכולות שלה – אלא בהיגיון ובנוחות. היא פשוט מערכת הפעלה לא נוחה שחושבת בצורה הפוכה למכשירים סלולריים, ורואה עצמה קודם כל כמערכת הפעלה למחשבים.
 
 

סטילוס, חברו הטוב ביותר של משתמש הוינדוס מובייל

מוטורולה A3100. מסך המגע לא מתאים לעבודה עם אצבעות ומחייב שימוש בסטילוס
 מוטורולה A3100. מסך המגע לא מתאים לעבודה עם אצבעות ומחייב שימוש בסטילוס 
 צילום: יח"צ 
 
למוטורולה A3100 יש מסך מגע ישן מהסוג שאינו מותאם לאצבעות. המסך נמצא מאחורי שכבת פלסטיק, כך שכדי שייווצר מגע עם האצבע יש ללחוץ בחוזקה. בנוסף, הלחצנים לא מותאמים לאצבעות אנוש וגם אם תחליטו שאתם רוצים להשתמש בידיים, אחרי דקה או שתיים סביר שתתיאשו ותשלפו את הסטילוס שנמצא בגב המכשיר.

מסך השיחה דווקא נוח ומאפשר חיפוש חכם לפי שם, מה שמקנה לו אצלנו נקודות זכות רבות. הבעיה הגדולה ביותר ב-A3100 היא באופציית הכתיבה. כאשר תרצו לכתוב הודעה, פיתח מולכן לא מקלדת וירטואלית אחת, אלא שלוש. לרוע המזל, אף אחת מהן לא עובדת כמו שצריך. המקלדת הרגילה של וינדוס מובייל לא תומכת בעברית, "מקלדת אירון" אמנם תומכת בעברית, אך כוללת אך ורק אותיות רישיות באנגלית, ללא אותיות קטנות – מה שיסבך אתכם אם תרצו להקליד סיסמה כלשהי באינטרנט. המקלדת הנוחה ביותר היא של מוטורולה, והיא גם מאפשרת השלמה אוטומטית של מילים – אך, ניחשתם נכון, אין לה עברית. כלומר, כדי לכתוב הודעה או לגלוש באינטרנט תצטרכו להחליף שלוש מקלדות. A3100 תומך, כמובן, בזיהוי כתב יד ופיצ'ר זה אכן עובד נפלא – אך רק באנגלית.
 

מולטימדיה: מזהה חיוכים פנימיים

פיצ'ר זיהוי החיוכים יצלם אתכם רק כשתחייכו. כן, זה צולם בעזרתו
 פיצ'ר זיהוי החיוכים יצלם אתכם רק כשתחייכו. כן, זה צולם בעזרתו 
 צילום: שי סומק 
 
ממשק המצלמה נוח, אם כי היינו מעדיפים פחות לחיצות עכבר כדי לעבור לצילום וידאו. כמו כן, לא ברור לנו למה אין בפלאש מצב אוטומטי, אלא רק מופעל או כבוי. האיכות לא יותר מסבירה: הצבעים אמנם חדים, אך כמות הרעש די גדולה. הפתיע אותנו לרעה זיהוי החיוך שצילם תמונות גם כאשר המצולמים שמרו על ארשת קפוצה. פרט לכך, המצלמה של A3100 לא מתמודדת עם חושך והצילומים יוצאים מגורענים מאוד.

נגן המדיה הוא מדיה פלייר לסלולרי. כנגן מוזיקה הוא בלתי נסבל ודפדוף בספריית השירים היא חוויה שלא תרצו לחזור עליה. איכות השמע לא מרשימה כלל ועצמת המוזיקה גבוהה מדי וצורמת. אותה הנאה מובטחת גם בנגן הוידאו שהוא למעשה אותו הנגן.
 
המצלמה סבירה - הצבעים בתמונה חדים, אך הרעש לא נעדר ממנה
 המצלמה סבירה - הצבעים בתמונה חדים, אך הרעש לא נעדר ממנה   צילום: שי סומק 
 

קישוריות וארגון: החלק החזק של המכשיר

הגלישה באינטרנט נוחה וקלה. מוטורולה A3100
 הגלישה באינטרנט נוחה וקלה. מוטורולה A3100 
 צילום: יח"צ 
 
וינדוס מובייל תמיד היו טובים בלהיות אפורים, כך שבכל מה שקשור לארגון, מוטורולה A3100 מצטיין בקלות. תוכנת הדואר האלקטרוני טובה בהרבה משל המתחרים בזכות היכולת לקרוא דואר ישירות בפורמט HTML. תוכלו לקרוא בקלות קבצי אופיס דרך אופיס מובייל המצוין, וכמובן לייצר חדשים. כצפוי, ובצעד מבורך מאין כמוהו, החליטו במוטורולה לשים דפדפן אופרה בנוסף. זהו דפדפן מעולה שניתן לניווט בקלות על ידי אצבעות. הדפדפן מאפשר ניווט בקלות בדפים דרך הגדלה והקטנה של הדף באמצעות לחיצה כפולה על המסך. הוא מאפשר לפתוח דפים בחלונות חדשים ואף תפריט ניווט נוח על ידי לחיצה ארוכה על המסך. עם זאת, נראה שמעבד המכשיר לא היה מסוגל להתמודד עם מספר דפים במקביל, ביקש לסגור יישומים ולעיתים אף תקע את המכשיר.

את הגלישה תוכלו לעשות דרך דור 3.75 של רשת פלאפון או ב-Wi-Fi, שעבד נפלא במכשיר. אגב, מוטורולה A3100 מאפשר לגלוש לרוחב, וכן לצפות לרוחב במרבית התפריטים – אלא שסיבוב המסך לא מתבצע אוטומטית ויש ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש סיום השיחה לשם כך.

עוד ב-A3100 תוכנת פייסבוק נאה, אך פחות מתקדמת מזו שבנוקיה N97, תוכנת מסנג'ר נוחה, GPS של פלאפון, תוכנות של גוגל כמו יוטיוב, גוגל מפות ועוד, וכמובן סולייטר הממכר.

מערכת וינדוס מובייל ידועה כמערכת שזוללת אנרגיה וגם במוטורולה A3100 המצב לא שונה. שימוש בגלישה וקריאת אימייל לא תאפשר לכם לעבור יום בלי הטענה.
 

סיכום: נופל בין הכיסאות

לא ממש ברור לנו למי ה-A3100 מיועד. מצד אחד הוא חזק בתחום העסקי עם דואר אלקטרוני ודפדפן טובים ו-GPS, אך המקלדות הוירטואליות מקלקלות את העסק. בנוסף, המתחרים מנצחים בקלות: בלאקברי יסחוף את אוהבי האימיילים, וגם נוקיה E71 יגנוב לקוחות – הוא אמנם לא מכשיר מגע, אך נוח בעשרות מונים. מצד שני, הפרסום של מוטורולה A3100 קורץ לצעירים ופה יש לו מתחרים רבים יותר, למשל מכשירי המגע של סמסונג שמציגים יכולות מולטימדיה טובות הרבה יותר עם ממשק נוח ומגניב.

בסופו של דבר, A3100 הוא לא המכשיר שיחזיר את מוטורולה למרכז העניינים. בינתיים, אנחנו נמתין בקוצר רוח למכשירים שלה שאמורים לצאת עם מערכת ההפעלה אנדרואיד - אולי אז שוב נחזור לראות אנשים עם מוטורולה ברחוב.
 

ביקורת מקוצרת:

מוטורולה A3100, מבט מהגב
 מוטורולה A3100, מבט מהגב 
 צילום: יח"צ 
 
תמורה להשקעה: 7.5
מסך ואיכות תצוגה: 8
מולטימדיה: 8
תפעול וממשק: 7
משרד וקישוריות: 9
עיצוב: 7.5
ציון סופי: 7 (הציון אינו ממוצע)

פרטים טכניים

רשתות: GSM 850/ 900 / 1800 / 1900, HSDPA 2100
מידות: 110 מ"מ (גובה), 59.7 מ"מ (רוחב), 13.7 מ"מ (עובי)
גודל: בינוני
משקל כולל סוללה: 119 גרם (בינוני)
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 6 שעות ו48 דקות
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 298 שעות
תצוגה: 65,000 צבעים ברזולוציה 320x240 גודל 2.8 אינץ' בטכנולוגיית TFT, מסך מגע רזטיטיבי
אחסון אנשי קשר: ללא הגבלה
זיכרון: 256mb פנימי ועד 16GB בכרטיס זיכרון מסוג microSD
סוגי הודעות: SMS, MMS, אימייל
קישוריות ומשרד: HSDPA 7.2 Mbps, wi-fi, דפדפן אינטרנט אופרה התומך בפלאש וRSS, אינטרנט אקספלורר, GPS, BT סטירואופוני, תמיכה באופיס ו PDF
מצלמה: 3.15mp עם פוקוס אוטומטי, נגן וידאו
מוזיקה: נגן מוזיקה התומך mp3, wma,
הערכה כוללת: מטען, כבל USB, כרטיס microSD בגודל 2GB, אוזניות סטיראופוניות, אוזניות BT H720
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by