ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דוקטור לפלייסטיישן 
 
 אמא, המבחן ב-UNREAL היה זוועה, אבל עשיתי את זה!   
 
מערכת חיים ברשת

אוניברסיטה אנגלית החליטה שלא להשאיר את תלמידיה במגדל השן האקדמי ופתחה קורס שמטרתו לצייד אותם בתואר במשחקי המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוניברסיטת האלאם שבשפילד, אנגליה החלה לגייס תלמידים לקראת קורס בפיתוח תוכנה בידורית (או במילים פשוטות, תואר במשחקי מחשב) אשר עומד להפתח בחודש אוקטובר הקרוב. המרצה הראשי, בוב סטיל, אמר כי האוניברסיטה מעוניינת לגייס מתכנתים מומחים המעוניינים להשתלב בתעשיית המשחקים העולמית, תעשייה המגלגלת 20 מיליארד דולר בשנה.

לדברי סטיל התואר בו מדובר הינו מסלול לימודים רציני, ולא אחד מאותם קורסים אופנתים המציעים לתלמידיהם לערוך ניתוח לתופעות דוגמת דיוויד בקהם והתעסקות במסרים המועברים בסרטי מדע בדיוני.

בראיון ל-BBC, אמר סטיל כי הקורס פותח בתגובה לדרישות התעשייה המתפתחת ויעמוד בקשר צמוד עם חברות בינלאומיות, דוגמת סוני (יצרנית פלייסטיישן), אשר אף נמנית על החברות הספונסריות של הקורס.

"מדובר בעסק רציני ביותר השווה הרבה מאוד כסף. אנו צריכים לעבוד בשיתוף עם התעשייה כדי לפתח את מתכנתי העתיד", אמר סטיל. "הקורס מתייחס לתעשייה הצומחת במהירות מסחררת. קיימת תמונה סטריאוטיפית של מתכנתי משחקים כגיקים שיושבים לבד בחדר השינה, אבל זה כבר לא המצב. כיום בדר"כ מפתחים את המשחק צוותים של למעלה מעשרים איש, במשך כמה שנים, עם תקציבים של כמה מיליוני ליש"ט".

סטיל אמר כי הקורס מיועד לסטודנטים בעלי כוונה רצינית לעבוד עם התעשייה, אשר בהחלט יכולים לצפות להרוויח משכורות של £30,000 ומעלה (₪220,000 לחודש).

בארה"ב קיימות אוניברסיטאות המציעות קורסים דומים בתחום משחקי המחשב מזה כמה שנים, עכשיו הגיע התחום (תוך מיקוד בצרכי התעשייה עצמה) גם ליבשת הישנה. ולנו בארץ הקודש נותר רק לתמוה: מתי אצלנו?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by