ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
נוקיה עוקצת את אפל 
 
 נוקיה X6. מוזיקלי    צילום: יח``צ    
חדשות הסלולר |
 

מנכ"ל נוקיה חשף את המכשירים החדשים וירד על אפל, סלקום מעלה תעריפים ואפל מכחישה שהיא אשמה בהתפוצצות האייפונים • חדשות הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נוקיה N97 מיני. לדעתנו, לא כזה מיני
 נוקיה N97 מיני. לדעתנו, לא כזה מיני 
 צילום: יח"צ 
 
השבוע החל בשטוטגרט שבגרמניה הכנס הרשמי של נוקיה, Nokia World, שבו היא מציגה מדי שנה את החידושים העתידיים שלה. בכנס נקבה החברה במחירי המכשירים החדשים, אישרה מספר שמועות שהסתובבו ברשת לפני הכנס, וכן פרטים שהודלפו. חשיפותיה של נוקיה מוכיחות שהחברה מנסה להוכיח חדשנות, לכבוש פלח שוק רחב יותר בגזרת הטלפונים החכמים, וכן לחדור לשווקים חדשים: הנטבוקים, הטאבלטים, וטלפונים חכמים בגרסת מיני. בין השאר דיווחה החברה כי הלפטופ הקטן שלה, שיהווה את כניסתה הראשונה לעולם הנטבוקים, יעלה כ-800 דולר. כמו כן, גרסת המיני ל-97N שעוררה גלי שמועות, תושק באוקטובר במחיר של כ-650 דולר. עוד הציגה החברה את נוקיה N900, שיהיה גם המכשיר הראשון מתוצרתה שיבוסס על מערכת ההפעלה מאמו ולא על סימביאן, וכן את טלפוני המוסיקה החדשים X6 ו-X3 - השייכים לסדרת מוזיקה חדשה X, שתחליף את סדרת המוזיקה הישנה של נוקיה, וגרסת ניווט לנוקיה 5800.

מנכ"ל נוקיה, אולי-פאקה קלסובו, עקץ את אפל כשאמר כי החברה "מכוונת לרבים ולא למיעוט", בעזרת מגוון גדול של מכשירים. החברה הכריזה גם על שיתוף פעולה עם פייסבוק, שיאפשר לגולשים לפרסם את מיקומם דרך הטלפון הסלולרי ברשת החברתית באמצעות פורטל Ovi של נוקיה. השירות יושק במיני 97N. הטלפון גם יכלול גרסה משודרת של שירות המפות של נוקיה, עם מידע מ-Lonely Planet. מפרטים, מחירים, הדגמות בוידאו ועוד - תמצאו בכתבתו של כתב נענע10 ליאור מורג ובאתר הרשמי של נוקיה.
 

אייפון נגד פיצוצים ושפעת חזירים

הנה עוד אייפון שבור
 הנה עוד אייפון שבור 
 צילום: flickr, psd, cc by  
 
גם אפל, כהרגלה, משכה אש השבוע. החברה מתכננת אירוע השקה בשבוע הבא, ולפי השמועות מדובר בגרסה משודרגת לאייפוד. אולי בגלל ההשקה הקרבה, החליטה אפל לטהר את האווירה ולהגיב לפרסומים אודות האייפונים המתפוצצים שהציפו באחרונה את כלי התקשורת. בהודעה רשמית מסרה אפל כי לא גילתה עד כה שום בעיה בבטריה של האייפון שגורמת למכשיר להתחמם ולהתפוצץ, וכי המקרים שדווחו מוסברים בהפעלת כוח חיצונית על המכשיר. בכיר בצרפת, שממנה הגיעו רוב התלונות, נפגש השבוע עם נציגי אפל בניסיון לקבל הסברים ולבדוק בין השאר האם יתכן שהמכשיר נסדק תחילה מעצמו, ולאחר מכן לחץ חיצוני גרם לו להתפוצץ.

ואם האייפון שלכם לא יתפוצץ אבל ייגנב, יתכן שתוכלו למצוא אותו יותר בקלות. תושב פיטסבורג שבארה"ב נשדד השבוע באישון לילה על ידי כנופיית אלימה, שלקחה את הארנק ואת האייפון שלו. הגנבים כנראה לא היו מודעים לאפליקציית האייפון שמאפשרת לאתר את המיקום שלו. הנשדד איתר את המכשיר, דיווח למשטרה, וזו לכדה את הגנבים תוך זמן קצר בתחנת דלק סמוכה.

ולא רק בגנבים האייפון נלחם, אלא גם בהידבקות שפעת החזירים. אם אתם לא בטוחים האם לנסוע למקומות שונים מחשש להדבק בשפעת החזירים, אפליקציה לאייפון תוכל להזהיר אתכם מפני אזורים גיאוגרפים שאליהם הגיעה המגיפה. האפליקציה מאפשרת מעקב אחר שלל מגפות הפושטות בעולם, ונשמעת כמו מצרך מבוקש במיוחד עבור היפוכונדרים.
 
אייפון עם קראק
 אייפון עם קראק   צילום: flickr, bredgur, cc by sa 
 

טוויטר – לא רק בזבוז זמן

 
חשבתם שטוויטר הוא שיטה יעילה רק לבזבוז זמן? כמה התרחשויות מעידות ששימוש ברשת המיקרו בלוגינג עשוי להיות יעיל, במיוחד באמצעות הסלולר. איגוד אמריקני העוסק בבטיחות השיק השבוע קמפיין שמטרתו ללמד משפחות לשמור על קשר בדרכים אלטרנטיביות - שהבולטת ביניהן היא שימוש סלולרי בטוויטר, כדי לשמור על קשר בשעת אסון.

פרשיה אחרת שהתרחשה השבוע הדגישה את יתרונות הציוצים. בלאקברי אבוד נמצא בברצלונה בזכות ציוץ של נהג מונית, שדיווח על כך שנותר במוניתו מכשיר של תיירת אמריקנית ששהתה בעיר לצורך עבודה. הנהג ציין בטוויטר את שמה ושאל אם מישהו מכיר אותה. אחד ממכריה של התיירת ראה את הטוויט וכך נוצר קשר והמכשיר חזר לבעליו.
 
 

מסרונים

בלאקברי סטורם. אוטוטו סטורם 2?
 בלאקברי סטורם. אוטוטו סטורם 2? 
 צילום: יח"צ 
 
• אגודה אמריקנית לזכויות האזרח תובעת בית ספר על שהפר את פרטיותו של תלמיד. תלמיד חטיבת הביניים גורש מבית הספר לאחר שההנהלה מצאה בטלפון שלו תמונות המתעדות "פעילות כנופיות". האגודה טוענת שהחיפוש הפר את זכויותיו של התלמיד.

• ועוד בגזרת הפלילים: בסן פרננדו איש נדקר למוות בגלל בלאקברי.

• מיקרוסופט תעניק ל-Windows Mobile מראה חדש לכבוד הסתיו בגרסה 6.5

• אמאל'ה: מחקר חדש טוען שאנטנות סלולר עלולות להוות כר נוח לקיני צרעות מסוכנות.

• סמסונג השיקה חנות אפליקציות אירופית שתתמוך בטלפונים המתקדמים שלה.

• וריזון הורידה את מחירי הבלאקברי סטורם, דבר שעורר גל שמועות על אודות השקה קרובה של סטורם 2.

• נסיעה וכתיבת SMS ביוטה עלולה להסתיים בכלא

• רוב האמריקנים, אגב, תומכים באיסור על סימוס במהלך נהיגה. ומה דעתכם?
 

רק בישראל

מודם סלולרי של פלאפון. לא תספק תשתית?
 מודם סלולרי של פלאפון. לא תספק תשתית? 
 צילום: flickr, Or Hiltch, cc by 
 
• סלקום מתכננת להעלות תעריפים במהלך חודש ספטמבר. העלאת המחירים נוגעת לחלק מלקוחות סלקום שאינם במסגרת התחייבות (על חברות סלולר נאסר להעלות תעריפים במסגרת תקופת התחייבות). העלאת התעריפים של סלקום תהיה בשיעור של 1.1%. לרוב מעלות שלוש החברות הגדולות את תעריפיהן במקביל, אולם בשעה זו לא נראה כי פרטנר או פלאפון מתכננות צעד דומה.

• לבית המשפט בחיפה הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בהיקף של כ-14.7 מיליון שקל נגד פרטנר ו-9.4 מיליון שקל נגד פלאפון, בגין חלוקתם של מסרונים ארוכים למספר הודעות SMS קצרות, באופן שסותר את הסכמי התקשורת ומשלשל כספים נוספים לכיסי החברות ללא ידיעת הצרכנים.

• משרד התקשורת מבצע שימוע ציבורי בנושא הפרדת ספק הגלישה מספק התשתית גם באינטרנט הסלולרי. "בכוונתנו לבחון איזו הסדרה עשויה להרחיב את חופש הבחירה של הצרכן, ולהגביר את רווחתו בהיבטים שונים, וביניהם מחירי השירות ואיכותו, וזאת, בין היתר, באמצעות כניסת שחקנים נוספים לענף", כתב עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת. במסגרת השימוע מבקש משרד התקשורת לשמוע את עמדת הציבור בנוגע לגלישה סלולרית ופיקוח עליה, עד ל-15.10.2009. את הנוסח המלא של השימוע ניתן לקרוא באתר האינטרנט של משרד התקשורת. והנה קישור להורדת PDF. המשמעות המעשית: אם כרגע יש הפרדה בין ספקית הגישה לאינטרנט (בזק, הוט) ובין ספקית האינטרנט עצמו (נטוויז'ן-ברק, סמייל 012, בזק בינלאומי וכו'), הרי שהפרדה דומה עשויה להתרחש גם באינטרנט הסלולרי.

• פרטנר ואיי.דיגיטל, יבואנית מוצרי אפל לישראל, עומדות לחתום בימים הקרובים על חוזה הפצה, שבמסגרתו כל מכשיר אייפון שיימכר בחנויות איי-דיגיטל יימכר בצמוד לחוזה עם פרטנר וכרטיס SIM שלה.

• כמו כן, הערכות בשוק מדווחות שאיי.דיגיטל קיבלה אישור לבנות מעבדה לתיקון מכשירי אייפון בישראל, עבור שלוש ספקיות הסלולר. מעבדה מסוג זה תחסוך שליחת מכשירים מקולקלים לחו"ל. בניית המעבדה וגיוס כוח האדם תעכב את השקת המכשיר בישראל, דיווח גלובס.

• במקביל, נערכת איי.דיגיטל לפתיחת חנותה השנייה בישראל. החנות תיפתח ביום ראשון, ה-6.9, בדיזינגוף סנטר שבתל-אביב.

• שתי חברות סלולריות לפחות, פלאפון ופרטנר, עלו לשלב השני במכרז לרכישת מירס. זאת למרות שמשרד התקשורת והממונה על ההגבלים העסקיים כבר רמזו למוטורולה, בעלת השליטה במירס, כי לא יאשרו את רכישת החברה בידי אחת מחברות הסלולר האחרות.

• ועוד מפלאפון: החברה יוצאת במהלך נוסף ללקוחות פרטיים הנוסעים לחו"ל בחגים ומשיקה חבילות דקות לנוסעים לחו"ל עם מכשיר הפלאפון האישי שלהם, המאפשרות לדבר חופשי מכל יעד בעולם לארץ תמורת 199 שקל עבור עד 300 דקות. החבילה מוזילה את מחיר השיחה מחו"ל לארץ לעד 63 אגורות לדקת שיחה מכל מקום בעולם. בתחום השיחות הנכנסות מציעה החברה חבילה בעלות 80 שקלים ל-40 דקות שיחה נכנסת או 180 שקלים ל-100 דקות שיחה נכנסת. החבילות יהיו זמינות בין ה-2.9 ל- 15.10.09 וניתנות למימוש במשך חודש מיום ההרשמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by