ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שביל גייטס ישלם על יוניקס 
 
 
מערכת חיים ברשת

ב-IBM לא מתכוונים לשבת בצד בעוד SCO מתכננת איך לשפד את לינוקס ולנסות לרוקן להם את הכיסים. "טענות SCO מופרכות לחלוטין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת הענק IBM החליטה להגיב סוף כל סוף על האשמותיה של SCO, אשר הגישה תביעה בה היא מאשימה את IBM בגניבת זכויות היוצרים שיש לה על קוד המקור מערכת ההפעלה יוניקס, שחלקים נרחבים ממנו באים לידי שימוש במערכת ההפעלה לינוקס.

בשבוע שעבר אמר סגן הנשיא של SCO, כריס סונטג כי החברה מתכוונת לממש את איומה ולהשלים את ביטול הרישיון של IBM, מה שיאפשר תביעה משפטית של הענק הכחול. באופן מפתיע משהו, החליטה חברת מיקרוסופט לגלות נדיבות ובמקביל להצהרתו של סונטג, היא החליטה לשלם ל-SCO, עבור השימוש בזכויות היוצרים של יוניקס.

בראיון שהעניק לאתר המחשבים vnunet.com אמר אדם ג'ולאנס, מנהל אסטרטגיית השיווק העולמית של לינוקס ב-IBM, כי טענות חברת SCO הן מגוחכות: "ההסכם שיש ל-IBM על יוניקס הוא נצחי ולא ניתן להשיבו לאחור".

ג'ולאנס הודה בראיון כי אין באפשרותו להרחיב יתר על המידה בנושא, לנוכח העובדה כי המקרה עשוי להגיע לבית המשפט (כפי שמאיימת SCO), אולם הוא אמר כי ב-IBM מאמיניים כי טענות SCO הן בלתי מבוססות בעליל.

וכדי להבהיר את העניין, הדגיש ג'ולאנס כי "הקייס של SCO בשום אופן אינו משנה את מחוייבותנו הקודמות כלפי לקוחותינו", או בתרגום חופשי, IBM לא מתרגשת והעסקים כרגיל.

על מנת להצליח לשנות את רישיון הקוד שיש ל-IBM, תצטרך SCO להשיג ניצחון בבית המשפט. "אם SCO מתכוונת לשנות את רשיון ה-AIX, היא תוכל לעשות זאת אך ורק עם צו בית משפט, דבר ש-IBM בהחלט מתכוונת להלחם בו", אמר גארי בארנט, יועץ בכיר בסוכנות האנליסטים Ovum.

בלי שום קשר לאיומיה של SCO, הביע ג'ולאנס אמון מלא בכך ששוק הלינוקס לא ייפול בצורה בה נפל לפניו היוניקס, וזאת הודות לרישוי הציבורי הכללי (רישיון ה-GPL). "כשאתה מוסיף משהו ללינוקס ומוכר אותה, אתה צריך לתרום את הפיתוח שלך חזרה לקהילת הקוד הפתוח. כך שהלכה למעשה, SuSE משתמשים בקוד שפותח ב-Red Hat וההיפך".

בעבר הלא רחוק תמכה חברת SCO בלינוקס, ע"י סיפוק קוד הן בעזרת SCO Linux והן בעזרת UnitedLinux, אשר שתיהן נמצאות תחת המטריה של ה-GPL, מה שיכול להוות מכשול עבור SCO, במקרה שהיא אכן תיגש לבית המשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by