ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בואו, יש מכות 

בואו, יש מכות

 
 
אהוד קינן

איך למנוע ריגול במחשב שלכם, איך לשחק בלי להתעצבן ומשחק מכות קבוצתי כדי להרגיע את העצבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – SpywareBlaster

 
יישומים שונים ואתרים רבים מעיזים בחוצפה וללא משוא פנים לשתול לנו תוכנות Spyware (רוגְלה) במחשב. אותן תוכנות אוספות מידע על הרגלי הגלישה ועל האתרים שביקרנו בהם ממש מתחת לאף שלנו, ומעבירות אותו לכל מיני חברות שמואילות בטובן להציע לנו אחר כך מצלמת ריגול קטנטנה במחיר אטרקטיבי במיוחד או אתר פורנוגרפי בליווי חמישה מחבריו הקרובים.
 
 
תוכנת SpywareBlaster המצוינת איננה סורקת את המחשב, אלא מונעת מהרוגלה להתקין את עצמה. אפשר להפעיל את האקספלורר ללא כל חשש, והתוכנה תבדוק את כל מה שעמודי האינטרנט מנסים להתקין אצלכם. השוואה מהירה לרשימה עדכנית ורחבה מאוד תגרום לחסימה של הפריטים הבלתי רצויים. רוגלות שכבר קיימות במחשב יבוטלו מיד. ניתן לעדכן את הרשימה הזאת בקליק בודד. ניתן גם לגבות חלק מההגדרות במחשב ולחזור אליהן אם חוטפי דפדפנים שינו אותן.
 
גרסה: 2.5.3
רשיון: חופשי
גודל: 646kB

הורידו כאן
 
 

זה כדאי – I Hate This Key

 
האם קרה לכם פעם שאחרי זמן רב של משחק מייגע, הגעתם למפלצת מרכזית ב-Quake, ניסיתם לירות בה, ופתאום שולחן העבודה ותפריט ה"התחל" קפצו מול העיניים? אם כן, אותה מפלצת לא תתחשב ולא תרחם, ותשים קץ לדמות השחקן. התופעה מוכרת מאוד ומעצבנת גיימרים ברחבי העולם. כפתור ההתחל שצמוד ל-Alt יכול להיות שמיש ונוח, אבל לחיצה עליו שלא במתכוון תוריד לטמיון שעות של השקעה במשחק.
 
באינטרנט יש אנשים יצירתיים עם אותן בעיות בדיוק, שלא רק מתלוננים, אלא גם מוצאים פתרונות. אחד מהם יצר תוכנה, ובחר לה את השם מרחיק הלכת I Hate This Key ("אני שונא את הכפתור הזה"), שמבטלת את פעילות המקש המעיק. המצב העיקרי בו תרצו לבטל אותו הוא ככל הנראה בשימוש במשחקים או תוכנות במסך מלא. אפשר בקלות רבה לכוון את התוכנה לפעול בכל זמן, למשל בעת השימוש בדפדפן. תוכלו גם לקבוע אם להפעיל את התוכנה באופן ידני, או באופן אוטומטי עם הדלקת המחשב.
 
גרסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל: 492kB

הורידו כאן
 

לא למקצוענים בלבד – AceHTML

 
HTML היא שפה נהדרת. קלה ללימוד, נוחה לשימוש, ויכולה להביא לתוצאות נהדרות. לא חייבים להיות עכברי רשת כבדים או מנהלי אתרים גדולים בשביל להתלהב ממנה. אפשר במינימום מאמץ וללא ידע מוקדם ליצור מסמכים, עבודות ומצגות שיהיו לא פחות מרשימים מאלה שתיצרו בתוכנות המיועדות לכך. בכל קובץ כזה ניתן לשלב תמונות, אנימציות, קולות וקישורים.
 
AceHTML Freeware היא הגירסה החינמית והפשוטה יותר של עורך הפרו מאותה חברה. למרות זאת, זה בהחלט מספיק למשתמש המתחיל והבינוני. הגרסה מגיעה עם כל האפשרויות שיש בעורך HTML רגיל ומעבר לכך. הקוד ייצבע לקריאה נוחה יותר וטעויות יסומנו בסימון מיוחד. תוכלו ללמוד מתוך 175 קודים כתובים מראש או להשתמש בהם כפי שהם. ניתן לעבור במהירות בין חלון הקוד לחלון הצפיה המקדימה.
 
גרסה: 5.08
רשיון: חופשי
גודל: 3.3mB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Little Fighter II

 
"יש מכות בחוץ! בואו לראות!". הקריאה הזאת מוכרת כמעט לכל מי שסיים בית ספר יסודי. ילדים קטנים ושובבים תמיד ימצאו על מה לריב. אם לא תהיה סיבה טובה, יבוא מישהו ויתן להם סיבה טובה – הכל בשביל להוסיף קצת אקשן לחיים. באותן מריבות ילדים נפצעים, ולומדים בסופו של דבר שאלימות איננה פתרון. במשחק זה תוכלו להוציא את כל הכעס והעצבים שהצטברו בפנים ללא סכנת פגיעה פיזית.
 
בחרו מתוך יותר מעשרה מתבגרים שונים, שצוירו בסגנון אנימציה יפנית, וערכו קרבות רחוב רבי משתתפים. לכל דמות אפשרות לתת אגרופים, לבעוט, להשתמש ביכולות מיוחדות שיש לה או להפעיל כלי נשק. המשחק מתאים גם לרשת, כשבכל צד יכולים להשתתף עד ארבעה שחקנים. ישנה אפילו תמיכה בג'ויסטיק, אם אתם בין אלה שעדיין מחזיקים באחד כזה. שווה ומומלץ לבדוק את אתר הבית של המשחק מעת לעת. מפתחי האתר התחייבו לספק שחקנים חדשים ויחד איתם, כמובן, גם שיטות לוחמה שונות ומעניינות.

גרסה: 1.9
רשיון: חופשי
גודל: 12.3mB

הורידו כאן
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by