ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך אומרים "מונופול" בגאלית? 
 
 גאלית זה הכי, אחי   
 
מערכת חיים ברשת

ואיך מאייתים את זה? 58,650 דוברי השפה הסקוטית הנכחדת מבקשים את הספל-צ'קר הפרטי שלהם. מיקרוסופט צפויה להיעתר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשמעות של מיקרוסופט בתרבות העולמית מדהימה לפעמים. החברה הזו גדולה כל-כך, וחוסר הפחד שלה להכניס את הרגליים לתוך כל תחום של הפעילות האנושית מרשים כל-כך, שהיום היא אחד המקומות בו נקבעים דברים שחורגים לכאורה ממנדט של חברת מחשוב כלשהי. כמו למשל קיומה או הכחדותה של שפה.

דוברי השפה הגאלית-סקוטית, בסך הכל 58,650 איש, מבקשים ממיקרוסופט לכלול במעבד התמלילים שלה וורד גם תקן איות לשפתם. על פי אלן קמפבל, יושב ראש המועצה הגאלית, טוען כי אחת מבעיותיה הגדולות של השפה היא שאיש אינו כותב בה, כי היא אינה נלמדת בבתי הספר. "במשך השנים אמרו לדוברי הגאלית שזו אינה שפה ראויה", אמר, "זה היה משהו שנעשה בין מבוגרים בהסכמה. הרעיון של בודק איות יכול לתת דחיפה אדירה לאנשים שמרגישים שהגאלית שלהם לא מצוחצחת".

ומסתבר שהגאלים הסקוטים אינם היחידים בתור. על פי אתר Wired גם הבאסקים ואחרים עומדים בתור ומבקשים הכרה מהחברים של ביל גייטס, שהופכים למשמרי השפות באשר הן. לא מזמן השיקה החברה בודקי איות ב-18 שפות חדשות. ובכלל, במיקרוסופט מאוד אוהבים לתמוך בשפות קטנות - כמו נורסק, השפה השניה בנורווגיה, או דזונגקה שמדוברת בבהוטן. נו, לפעמים מגיע להם כל הכבוד.

ושיהיה בהצלחה, גאלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by