ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנדבקת וגם הספאמת? 
 
 אה... לא ידעתי שזה וירוס   
 
מערכת חיים ברשת

בחסות שם השולח support@microsoft מופץ באחרונה וירוס חדש, שדואג להפיץ את עצמו כמו כולם, ואז מתחיל לשלוח ספאמים דרך המחשב הנגוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השם החם בממלכת הוירוסים העולמית, תולעת ה-Microsoft Support, הוא באמת וירוס נאלח. לא שאחיו המוצלחים פחות הם יצירים שנועדו כדי להקל על סבלו של המין האנושי במסעותיו, אבל התולעון האחרון, ששמו הרשמי יותר הוא Sobig B, משתף פעולה גם עם השטן הגדול - הספאם.

התפשטותו המהירה של הוירוס, שהופץ בשמונים ארצות בתוך ימים ספורים, נסמכה על הצגתו כאילו נשלח ממחלקת התמיכה של מיקרוסופט. בשורת השולח נכתב support@microsoft, ובשורת הנושא נכתב Screen Saver או All the information is in the attached file (כמה נוח). וכמה נוח שפתאים יש לרוב, ושהם מוכנים להרוס לכולנו את חוויית הגלישה בחוסר הרצון שלהם להשכיל מעט.

עד כאן וירוס רגיל לחלוטין, אולי אפילו חינני מעט בגלל הפיתול הביל-גייטסי בעלילה. אבל אתר הרג'יסטר מדווח כי מומחה אבטחה בשם ג'ו סטיוארט טוען כי כמו קודמו, ה-Sobig A, תפקידו של הנחש הנכלולי החדש הוא להפוך את המחשב הנגוע לשרת פרוקסי בשירות הספאמרים.

חדירת הוירוס היא "אחיזת רגל ראשונה, שקודם דואגת להפיץ את הוירוס עצמו, ואז מורידה את התוכנה הטרויאנית", כתב סטיוארט במסמך מפורט שחיבר. התוכנה הטרויאנית האמורה נמצאת על שרתי Geocities, ולמזלנו דאגה זו להסיר אותה בטרם הזיקה יתר על המידה. עם זאת, סטיוארט טוען כי בפעם הבאה ימצאו האנשים הלא נחמדים דרכים לעקוף גם את המכשול הזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by