ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כבודה האבוד של הכפית 

כבודה האבוד של הכפית

 
 
אודליה ברקין

אחרי כשלון צורב בתוכנית 'הלילה' עם ג'וני קרסון לפני 27 שנה, שיקם אורי גלר, המכופף הישראלי המפורסם, את כבודו האבוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

זה קורה לכולם

בכל זאת יש בו משהו, לנו, גלר ורובינס באולפן (רויטרס)
 בכל זאת יש בו משהו, לנו, גלר ורובינס באולפן (רויטרס)   
זה היה לפני 27 שנה. אמריקה כולה נהגה לצפות בג`וני קרסון מגיש את תוכנית האירוח הלילית שלו, `הלילה`. אורי גלר התארח בתוכנית, אך כוחותיו המיוחדים לא עמדו לו והוא נכשל. הן בכיפוף הכפיות והן בניחוש הציור שצייר קרסון, שהיה אהוד באמריקה אפילו יותר מדודו טופז. האומה כולה צחקה, וגלר המושפל נכנס להתקפי דיכאונות ובולימיה.

ביום רביעי האחרון, למרות הטראומה, ולאחר ששקם את בטחונו העצמי במשך השנים, נסה אורי גלר שוב, הפעם אצל יורשו של קרסון, מר ג`יי, גומה בסנטר, לנו. אורי היה נרגש ביותר. הוא חזר ואמר שהוא לא בטוח שיצליח, אבל הוא הצליח ובגדול. את התוכנית הזו אפשר לראות כבר אצלנו.
 
עטיפת ספרו האחרון של אורי גלר
 עטיפת ספרו האחרון של אורי גלר   
גלר התארח אצל לנו לרגל צאת ספרו החדש ``Mind Medicine``. בחזרה שנערכה מאחורי הקלעים נסה גלר להפגין את המומחיות שלו בניחוש ושחזור ציורים שנעשו על ידי אחרים. למרבה החרדה הוא לא הצליח לשחזר את ציורו של ג`יי ולכן בתוכנית התבקש השחקן טים רובינס (`חומות של תקווה`) לתפקד על תקן שוליית הקוסם.

רובינס, הצייר המחונן, צייר שבלול וגלר קרא את מחשבותיו והצליח לשחזר גם הוא את השבלול. מעניין מה פרויד, שאגב מקורב משפחתית לגלר, מצד אמו, היה אומר על הבחירה בשבלול כאובייקט ציור.

``הייתי תחת לחץ אדיר,`` אמר גלר בן החמישים ושלוש לרויטרס, ``בגלל שאתה מקבל רק שמונה דקות, אבל התוכנית עברה בהצלחה נהדרת``. גלר המשיך והדגים גם את יכולות כיפוף הכפיות שלו ותיקון השעונים כשביקש מקהל הצופים באולפן ובבית לקרב את השעונים למסך ולספור יחד אתו.
 

אורי גלר, אימפריה!

אורי גלר, גם דוגמן וגם מכופף כפיות (מתוך האתר הרשמי)
 אורי גלר, גם דוגמן וגם מכופף כפיות (מתוך האתר הרשמי)   
אתר האינטרנט של אורי גלר מקיף ויסודי. הוא אמנם הגיע להישגים בלתי מבוטלים, אך בכל ניכר האהבה הגדולה שלו לעצמו והחשיבות שהוא מקנה לכל פעולותיו עלי אדמות. כל אחת מהן מתועדת ומצוידת בלינקים המתאימים.

כך יוכל המעריץ הנלהב יוכל לקרוא באתר את הביוגרפיה השלמה של אורי, וללמוד על עברו כדוגמן. כמו כן אפשר יהיה לראות ארכיון גדוש בתמונות של גלר עם כל מיני מפורסמים, חשובים יותר או פחות.

בשנת 95` הונצח סיפור חייו בסרט עלילתי בשם `MindBender` שבוים על ידי קן ראסל (אופרת הרוק `טומי`) ובו כיכב גלר בתפקיד עצמו ועוד כל מיני שחקנים ישראליים דוגמת עידן אלתרמן.

האתר הוא עד כדי כך יסודי, או שמא נהיה פחות עדינים ונאמר חוטא באהבה עצמית, עד שאחת האפשרויות בו היא לראות את כל המקומות בהם הוזכר שמו של אורי גלר כתשובה להגדרה בתשבץ, או כחידת טריוויה.
 
 
את כוחותיו המיוחדים גלה אורי לראשונה בגיל 5, לאחר שבגיל ארבע בעודו משחק בגינה הסמוכה לביתו חווה מפגש עם ספרת אור בוהקת , שכפי הנראה הגיעה לא מהעולם הזה. ומאז הוא הולך בעולם הזה, מכופף כפיות, מגלה מינרלים, ממציא פטנטים ועוצר שעונים.

גלר, צמחוני, יליד תל אביב, נשוי ואב לשניים, חי באנגליה שם יש לו תוכנית רדיו משלו. משם הוא גם כותב טורים במגוון עיתונאים עולמיים יוצא להרצאות, מקליט דיסקים (!), ונהנה מהחיים.

לזכותו יאמר שהוא מנצל את תשומת הלב הכללית שהוא מקבל לצורכי פרוייקטים מיוחדים כגון סיוע לילדי עיראק, וקידום החשיבה החיובית והסובלנות בעולם.


את עשרים ושתיים הדקות של הכישלון שלו אצל קרסון, הוא מסביר בכך שקרסון הביע ספקנות רבה בקשר ליכולותיו של אורי. ג`יי, לעומת זאת, גרם לו להרגיש מאוד בנוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by