ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט, פה זה לא הקזינו של אבא שלכם 
 
 וואלה, שיהיה בהצלחה אומה   
 
מערכת חיים ברשת

ההראלד טריביון מפרסם היום שמיקרוסופט הורידה מחירי מוצרים שלה בניגוד לחוק האירופי, למרות חקירה שכבר מתנהלת נגדה ביבשת הישנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא ברור אם למיקרוסופט יש ביצים בגודל של יבשת ממוצעת, או שמדובר בארגון שצבר כמויות כאלה של יהירות, שהוא כבר לא מסוגל לחשוב בהגיון. כך או כך, הגילוי המופיע בהראלד טריביון הבינלאומי הוא פשוט מדהים: בזמן בו מתנהלת חקירה של האיחוד האירופי כנגד החברה, בחשד שזו התנהגה כמונופול (לאאא!), מחליטים במיקרוסופט לעשות מעשה – ולהתנהג כמו מונופול.

העיתון האמריקני השיג מיילים פנימיים של התאגיד, לפיהם אושר למנהלים בענקית התוכנה למשוך כספים מקרן פנימית כדי שיוכלו להציע לממשלות אירופיות את מוצרי החברה בהנחות ענק, ואפילו בחינם אם יש צורך. "בשום מקרה אסור להפסיד מול לינוקס", צוטט רוברטו אייאלה, אחד ממנהלי המכירות המובילים במיקרוסופט.

החוק האירופי אוסר על חברות בעלות נתח שוק דומיננטי, כמו מיקרוסופט, להציע הנחות שמטרתן חסימת המתחרים והדרתם מהשוק.

ואולי הצעד הזה מעיד על לחץ, אולי סוג של קדרות יאוש מתגבשת. מיקרוסופט סופגת מכות קשות במגזר הציבורי. עוד ועוד מדינות, עוד ועוד ארגונים (כולל NASA, השם ישמור) שוקלים לוותר על התענוג שבשלשול כסף טוב לכיסו של ביל גייטס, כשתוכנות קוד פתוח עולות, נו, פשוט כלום.

אירופה עצמה נמצאת עכשיו בצומת קריטי מבחינת מחשובה, כשהיא מעודדת את פרויקט eEurope, ששואף להעלות כמה שיותר משירותי הממשל לרשת. הפרויקט הגדול מביא מדינות רבות לשקול בפעם הראשונה ברצינות את אסטרטגית התוכנה שלהן. כך הכריזו בלגיה ושתי ממשלות איזוריות בספרד על תוכניות שמעדיפות תוכנות קוד פתוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by