ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הורד כפי יכולתך 
 
 אחי, יש לי עוד חמש דקות! תעמיס לי עוד שני גרייטפול דד   
 
מערכת חיים ברשת

אתר ספרדי המציע שירות הורדת מוזיקה מציע לגולשים הורדה ללא הגבלה לפרקי זמן קצובים; קונספט שממש מצליח לעצבן את פקידי תעשיית המוזיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק אצלנו, קורט קוביין בשקל!
 רק אצלנו, קורט קוביין בשקל!   
שירות הורדת קבצי מוזיקה חדש העובד בשיטת הורד-כפי-יכולתך, מנצל פרצה בחוק זכויות היוצרים הספרדי, עומד לעלות היום (ג') לרשת. חברת Puretunes היושבת במדריד, היא חברת האינטרנט הספרדית השנייה המנסה להציע גישה לקטלוג שירים נרחב מבלי לדאוג במיוחד לאישור מטעם חברות המוזיקה הגדולות.

החברה הראשונה שנכנסה לתחום (האפור משהו) היא WebListen.com, עדיין פועלת למרות שהוגשה נגדה תביעה מטעם חברות מוזיקה אירופיות. החברה החדשה, שפועלת עם סוכן פרסום אמריקאי, בהחלט שמה יהבה על פלח השוק דובר האנגלית. שתי החברות טוענות כי חוקיות דרכי פעולתן אינה מוטלת בספק וכי הן בהחלט יפצו את החברות והאומנים שאת עבודותיהם הם מפיצים.

"לנוכח פופולריות רשתות ה-P2P ונגני ה-MP3 הניידים, זה בהחלט ניכר לעין כי הצרכנים דורשים לקבל את המוזיקה שלהם באופן דיגיטלי", אמר חבייר סיגוואנזה, פרקליט Puretunes בהכרזה לעיתונות. "החברה היא חלוצה בתחום המאפשר לצרכנים להוריד את המוזיקה שהם רוצים ללא הגבלה תוך כדי מתן פיצוי למחזיקי זכויות היוצרים".

ואם לא די בכך שחברות התקליטים מטילות ספק בקרקע החוקית של החברה, אז וודאי שגם השותפה העסקית בה נעזרת Puretunes להפצת שירים, חברת גרוקסטר, מהווה סדין אדום כשלעצמה עבור חברות המוזיקה. גרוקסטר תשווק את Puretunes למשתמשיה על ידי כפתור הפניה מהתוכנה, או על ידי הוספת התוכנה של Puretunes כקובץ נוסף בעת התקנת גרוקסטר.

"הרעיו העיקרי מאחורי שילוב הכוחות הזה, הוא להראות לילדים שמדובר בעסקה טובה, וכי אולי עדיף להם להשיג את המוזיקה באופן חוקי", אמר ל-CNET נשיא גרוקסטר, ויין רוסו.
 
 
ואכן בהשוואה ליתר אתרי המוזיקה בתשלום, אכן נראה על פניו כי העסקה ש-Puretunes מציעה היא די משתלמת, לפחות לרוכשי המוזיקה, אם לא לבעלי זכויות היוצרים. החברה מציעה ללקוחות לרכוש פרקי זמן אשר במהלכם הם יכולים להוריד כמות בלתי מוגבלת של שירים מתוך המאגר שלה. שמונה שעות הורדה יעלו $4 (פחות סנט), 48 שעות הורדה יעלו לצרכן עשרה דולרים (פחות סנט) ואילו חודש שלם של הורדת שירים ללא הגבלה יעלה לצרכן $25 (כן, ניחשתם נכון, גם הפעם תנתן הנחה מיוחדת של סנט אחד).

לשם השוואה בלבד, במסגרת חנות המוזיקה הכה מדוברת של חברת המחשבים אפל, כל שיר עולה רק דולר אחד (פ"ס), מה שאומר שבמחיר של ארבעה שירים בחנות של אפל, ניתן לרכוש שמונה שעות של הורדת מוזיקה ללא הגבלה. לא צריך להיות גאון גדול במתמטיקה כדי להבין שגם ברוחב פס קטן יחסית, העסקה הספרדית משתלמת לצרכן קצת יותר.

אולם לא ברור עדיין אם גם מדובר בעסקה טובה גם לחברות המוזיקה. לדברי החברה יש לה הסכמי רישוי עם שתי חברות ספרדיות לניהול זכויות, המאפשרים לה להפיץ מוזיקה און-ליין ללא אישור מפורש מחברות המוזיקה והמפיצים הרשמיים.

באתר האינטרנט שלה מתגאה החברה בכך שניתן להוריד אצלה שירים של הביטלס, נירוונה, רדיוהד ומטליקה, להקות שעד כה קשה או בלתי אפשרי להשיג שירים שלהם בכל שירות מוזיקה חוקי אחר.

אלאן דיקסון, הפרקליט הראשי של IFPI (האיגוד הבינלאומי של תעשיית התקליטים) מכנה את טענת החברות הספרדיות לחוקיות "שטות גמורה". WebListen הפסידה במספר סיבובים בבית המשפט הספרדי, ואינה מראה סימני הצלחה כבירים במספר תביעות נוספות העומדות תלויות נגדה, אמר דיקסון. "זה ברור לחלוטין שבכל מקרה ש-WebListen וכל חברה דומה לה מעויניינת להעלות מוזיקה מוקלטת לרשת, הם צריכים לקבל את אישור הלייבלים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by