ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסארס לא יעצור אותנו, הממשלה כן 
 
 
רויטרס

בסין נשפט פעיל אינטרנט לחמש שנות מאסר על כך שפרסם באינטרנט מאמרים התומכים בדמוקרטיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט בסין גזר את דינו של פעיל אינטרנט תומך דמוקרטיה, והטיל עליו עונש של חמש שנות מאסר בפועל, כך מסרה קבוצה למען זכויות האדם הפועלת מהונג קונג. הואנג קי, בן 40, נשפט על עבירות של הסתה להפלת הממשל בבית המשפט במחוז סצ'ואן, נמסר בהצהרת המרכז לזכויות אדם ודמוקרטיה.

הואנג נעצר בחודש יוני 2000 על כך שהפיץ מידע באתר הבית שלו ובו הוא קורא לגורמים רשמיים לבצע בדיקה מחדש של הטבח בכיכר טיינאנמן בשנת 1989, שהוגדר באופן רשמי כאירוע של מהפכנים (למרות כי מדובר היה במחאה לא אלימה, בעיקר של סטודנטים). כמו כן נשפט האיש בשל מאמרים אותם כתב, המטיפים לדמוקרטיה.

המשטרה הסינית כלאה בחודש נובמר שעבר גם את ליו די, סטודנט לפסיכולוגיה בן 22 מבייג'ינג, לאחר שהביע תמיכה בהואנג קי, על גבי האינטרנט.

קבוצת זכויות האדם מהונג קונג מאשימה את לאו גן, חבר המפלגה הקומוניסטית, העומד בראש הוועדה לבטחון המדינה, בכך שהוא האחראי לגל הפשיטות והמעצרים הנערכים בימים אלה כנגד פעילי דמוקרטיה המתנגדים לממשל, בעוד תשומת הלב העולמית מתרכזת בעיקר בהתפרצות מחלת ה-SARS, שעד כה קטלה 633 אנשים ברחבי העולם מאז התפרצה לראשונה בדרום סין בנובמבר האחרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by