ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תפעילו וישרים 
 
 I need a DVD, do you have a copy?   
 
צביקה בשור

אולפני הסרטים כבר לא יודעים מה לעשות כדי שנפסיק לגנוב להם סרטים. עכשיו הם תובעים חברות שהוציאו תוכנות לשכפול DVD. מה יקרה אם הם ינצחו? אנחנו נוריד את התוכנות האלה מקאזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צ"ב (השם המלא שמור במערכת) הוריד אתמול את האנימטריקס, סדרת סרטוני האנימציה שמלווה את השקת הסרט הרעשני של הקיץ. אחרי זה הוא צרב את מה שהוא הוריד לדיסק, ועכשיו הוא יכול לראות את הסרטונים האלה בכל רגע נתון, באיכות כמעט DVDיית, בלי לשלם.

עוד כמה דקות, אולי שנה, צ"ב כבר יהיה במקום אחר לגמרי. לא עוד איכות של כמעט DVD, שמאלצת אותו לחבר את המחשב לטלוויזיה. בעוד שנה, אולי שנתיים, כשמחירי צורבי ה-DVD יאפשרו לכל משדרג לרכוש אותם, הקבצים בקאזה ובאימיול יהיו גדולים הרבה יותר. אף אחד לא יצטרך יותר לשלם צפייה בסרטים בבית, כל עוד הוא יהיה מוכן לעבור על החוק (ורובנו מוכנים, אם להודות על האמת).

לא מפתיע, אבל העתיד המתקרב הזה די מפחיד את חברות הסרטים. אחרי שנים של גריפת רווחים אדירים מקלטות וידאו ודיסקים, האולפנים הגדולים מביטים קדימה ורואים חושך. ומה עושה תאגיד גדול שמסתכל קדימה ורואה איך הצרכנים הנאמנים שלו מפנים לו את הגב? האם הוא מתחיל לשקול מחדש את מדיניות התמחור שלו? האם הוא בודק היכן טעה ביחסיו עם הצרכנים?

לא! כשתאגיד אמריקני גדול מביט קדימה ורואה פחות כסף, הוא מתחיל לשלוף תביעות על ימין ועל שמאל. לא צריך להאשים אותם. במשך שנים הם גידלו שם מחלקות משפטיות ענקיות, ועכשיו צריך להצדיק את קיומן, ולעזאזל התוצאות.

המטרות האחרונות של עורכי הדין הרעבים הן החברות שמשווקות תוכניות להעתקת DVD. על פי כתבי התביעה, העתקת DVD אסורה על פי החוק זכויות היוצרים המחמיר DMCA, האוסר לפרוץ קידוד כלשהו. חברות התוכנה הנתבעות טוענות בתגובה שעל פי עקרון השימוש ההוגן, מותר לייצר תוכנה שיש לה שימוש סביר וחוקי, גם אם יש לה שימוש אחר (על פי העקרון הזה הותר למכור את מכשירי הוידאו הראשונים). לטענת החברות, לצרכנים יש את הזכות ליצור עותקים כדי לשמר את ה-DVD שרכשו בכספם.

באולפנים לא קונים את הטיעון הזה. "זו אינה תביעה נגד צרכנים או תביעה שקשורה להפרת זכויות יוצרים. זו תביעה נגד חברות שסוחרות במוצרים שאינם חוקיים", אמר ל-BBC, ראסל פראקמן, עורך דין מטעם האולפנים.

טוב, כל הדיבורים האלה על "סחר" קצת מצחיקים. את התוכנות של הנתבעות
Internet Enterprises Inc., Rdestiny LLC, HowtocopyDVD.com, DVDBackupbuddy.com, DVDSqueeze.com ו-321 Studios אפשר להשיג בחינם, באותם מקומות בהם ניתן להשיג את הסרטים עצמם. גם אם מחר התוכנות האלה יעלמו מהשוק הרשמי, לצ"ב וחבריו לא תהיה בעיה להשיג אותם. אז תגידו לנו, למה זה טוב בדיוק?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by