ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המצוד אחר נוכלי הרשת 
 
 מי מכיר את האיש שבקיר?   
 
מערכת חיים ברשת

רשויות החוק בארה"ב מחריפות את המאבק בפשיעת האינטרנט; אם עד עתה הפשע באינטרנט די השתלם, ייתכן שהמצב עומד להשתנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למעלה מ-130 איש נעצרו במהלך מבצע משותף של רשויות החוק השונות בארה"ב, כחלק ממאבקן המתמשך להאבק בתופעת הרמאויות באינטרנט, כך על פי דווח של משרד המשפטים האמריקאי. התובע הכללי לארה"ב ג'ון אשקרופט, ראש ה-FBI רוברט מולר וראש ועדת המסחר הפדרלית טים מוריס הכריזו על המעצרים במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה ביום ששי והכריזו כי למעלה מ-17 מיליון דולר נתפסו גם כן.

המעצרים הנם חלק מיוזמה המקיפה את כל המדינות בארה"ב, שנקראה "Operation E-Con". המבצע תוכנן ובוצע ע"י משרדי התביעה של 43 מדינות שונות, ה-FBI, שירות הדואר ושאר רשויות אכיפה מקומיות וארציות, הן מארה"ב והן מחוצה לה.

במהלך המבצע הונפקו למעלה משבעים צווי מעצר, שהובילו במקרים רבים להגשת כתבי אישום ואף להרשעות. המבצע הקיף למעלה מתשעים חקירות שונות במקרי הונאה באינטרנט, שלהם נפלו קורבן למעלה מ-89,000 אנשים ברחבי העולם.

אחוז הפשיעה באינטרנט הולך וגובר, והרשויות העומדות מאחורי מבצע זה, משלבות כוחות על מנת לרכך במשהו את היקף הפשיעה והשפעתה.

"לפני כשלוש שנים, 31 אחוזים מקרב התלונות שהגיעו ל-FTC היו קשורות לאינטרנט", אמר מוריס בהצהרה. "בשנת 2002, 47 אחוזים מהתלונות היו מיחסות לרשת. אנו מצפים שבסןף השנה הנוכחית, עבירות מרמה ברשת יהוו את מרבית התלונות המגיעות ל-FTC."

תרמיות במכירות פומביות און-ליין היו ממעשי המרמה המובילים של שלושת השנים האחרונות, עם למעלה מ-46 אחוזים מהתלונות שהגיעו לרשויות החוק בשנת 2002. מכירות פומביות ברשת היו יעד פופולרי במיוחד בכל הקשור למעשי מרמה, החל ממקרים בהם הקפיצו המוכרים עצמם את הצעות המחיר (בסיוע של שותפים שהגישו הצעות מחיר פיקטיביות) וכלה במזימות שמטרתן הייתה גניבת זהות של קורבנות מזדמנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by