ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו זה רשמי: החל עידן התקליטורים המתכלים  
 
 
ניק שאול

דיסני תחל להפיץ בחנויות השכרת הסרטים תקליטורים חדשים "המשמידים את עצמם" לאחר 48 שעות; בתעשייה מעריכים כי בתוך זמן קצר תהפוך השיטה לסטנדרט; בארץ דווקא סקפטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי הרבה דיבורים ומעט מאוד תוצאות בשטח מגיעה לעולם, הפעם רשמית, טכנולוגיית התקליטורים המתכלים.

חברת דיסני תחל בעוד כשלושה חודשים פרוייקט שאפתני שעתיד לשנות כבר בעתיד הקרוב את תעשיית השכרת הסרטים (דוגמת "בלוקבאסטר") כפי שאנו מכירים אותה.

ענקית הבידור תפץ לחנויות ההשכרה השונות מבחר מסרטיה החדשים על גבי DVD "חד פעמי", בתחילה כאופציה, ועל פי ההערכות כסטנדרט בהמשך.

ברגע שהם יוצאים מהאריזה האטומה, התקליטורים החדשים עוברים הליך כימי ההופך אותם בתוך כ- 48 שעות לבלתי קריאים לחלוטין. ההגנה בלתי ניתנת לפריצה בשל העובדה שמדובר בהליך כימי ולא בהגנת תוכנה. בפועל, הטכנולוגיה תחסוך לחברות ההשכרה את ניהול מערך החזרת הסרטים, מהסיבה הפשוטה שאין צורך להחזיר אותם יותר – פשוט לזרוק לפח. מאידך, ידוע כי הכסף הגדול של חברות ההשכרה מקורו בקנסות על איחורים בהחזרת סרטים, כך שלא ברור לגמרי בכמה אהבה תאומץ השיטה החדשה על ידם.

בצד החסרונות, התקליטור אינו מבטיח הגנה מיוחדת בפני העתקות פיראטיות. הוא ניתן להעתקה בתוך 48 שעות מרגע פתיחת האריזה, משום שהינו בדיוק כמו כל תקליטור אחר באותו חלון הזמן.

בכיר בחברת "בלוקבאסטר ישראל" נשמע קצת יותר סקפטי בראיון לחיים ברשת: "אני לא מאמין שהטכנולוגיה תהפוך לברירת מחדל כל כך מהר, ויותר מזה – אני לא בטוח שהיא אטרקטיבית מספיק כרגע. מחירם של הדיסקים החד-פעמיים מן הסתם יותר גבוה וגם המבחר של הסרטים יהיה קטן מאוד בהתחלה. אם זה יהיה בארץ? לדעתי לא בשנה הקרובה לפחות"

הטכנולוגיה שנבחרה לשמש את דיסני פותחה בידי חברת Flexplay. בתעשייה מעריכים כי הטכנולוגיה תשמש בהמשך גם למשחקי מחשב ניסיוניים, תוכנות המופצות בגירסאת בטא, ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by