ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סקירת סלולר 
סוני אריקסון W705: מוזיקה בסטייל  
 
 סוני אריקסון W705. שווה, אבל חסר ייחוד    צילום: יח"צ    
סקירת סלולר |
 

סוני אריקסון W705 הוא מכשיר קטן וסקסי, יעיל ונוח. האם זה מספיק כדי להחזיק בכתר? בהשוואה למתחרים, בכלל לא בטוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

סוני אריקסון W705. לא מחדש
 סוני אריקסון W705. לא מחדש 
 צילום: יח"צ 
 

 

עברו הרבה מים בנהר מאז הכריזה סוני אריקסון על המכשיר הווקמן הראשון שלה, שהיווה צעד פורץ דרך בעולם המוזיקה הסלולרי. מאז ועד היום המתחרות מנסות לסגור פערים - גם כשבכלל לא בטוח שלסוני אריקסון עדיין יש את זה.

 

יתרונות: עיצוב קטן וסקסי, נגן מוזיקה איכותי, Wi-Fi, מסך בהיר וחד

 

חסרונות: מצלמה נכה ללא פוקוס אוטומטי, צילום וידאו ברזולוציה נמוכה, הכיתוב בעברית במקשים לא בולט, חוסר יכולת לחדש

 

מחיר בחנויות hmobile (מכשיר פתוח): 2,200 שקלים

 

מחיר באורנג': 2,484  שקלים

 

מחיר בסלקום: 1,908 שקלים

 

מחיר נמוך בשוק הפתוח בעת פרסום הכתבה: 1,601  שקלים

 

עיצוב: מכשיר הווקמן היפה ביותר

 

 

סוני אריקסון W705 זוכה אצלנו לתואר הווקמן היפה ביותר שסוני אריקסון יצרה עד היום. המכשיר קטן וסקסי, ועשוי מכל החומרים הנכונים. אנחנו קיבלנו מרשת hmobile מכשיר בצבע כסף, שעשוי בחלקו הקדמי ממתכת כסופה. המסך בגודל 2.4 אינץ' הוא אחד הבהירים והמעולים שנתקלנו בהם. מקשי הבחירה לא גדולים והבחירה לא להפריד אותם ממקשי השיחה והניתוק מצריכה תקופת הסתגלות. מנגנון הסליידר מעט נוקשה ומצריך מאמץ-מה בפתיחתו. מקשי הספרות כמעט ואינם בולטים מעל פני השטח ויכלו להיות יותר גדולים כי נשאר מספיק מקום פנוי. בסך הכל מדובר במקשים נוחים אך לא מרשימים.

 

הבעיה שנתקלנו בה היא הכיתוב בעברית שלא נראה כלל באור שמש ומואר בצורה לא שווה, דבר המקשה על אנשים שלא כותבים בצורה עיוורת. חבל שהעברות של המכשיר לוקה בחסר ומקלקל מעט מהחוויה. החלק האחורי של סוני אריקסון w705 עשוי מפלסטיק נעים מאוד למגע. התחושה הכללית של המכשיר ביד היא נפלאה וה-w705 הצליח למשוך אליו לא מעט מבטים ברחוב.

 

ממשק: אין שינוי - וטוב שכך

 

הממשק של סוני אריקסון הוא מהטובים שיש למכשירים שאינם סמארטפונים, והממשק של דגם ה-w705 אינו מחדש דבר בתחום זה.

 

שליחת הודעה היא תענוג צרוף בזכות ממשק השיחה. שמירת וחיפוש אנשי קשר היא עניין פשוט ומהיר ובנוסף, סוני אריקסון W705 תומך בחיפוש חכם דרך המסך הראשי. הדואר האלקטרוני עובד היטב והמכשיר מאפשר הגדרה אוטומטית ומהירה. כתיבה ושליחה של אימיילים מתבצעת בקלות דרך הממשק החכם של סוני אריקסון, אך המכשיר אינו תומך בקבצי אופיס, מה שמקשה על שימוש מאסיבי בתוכנה זו.

 
 

מולטימדיה: לחצן הווקמן לא שמיש

סוני אריקסון W705. מצלמה טובה לתנאי תאורה נוחים, והגימיק: מסגרות
 סוני אריקסון W705. מצלמה טובה לתנאי תאורה נוחים, והגימיק: מסגרות 
 צילום: שי סומק 
 

 

W705 מגיע עם המותג ווקמן הוותיק שהיגר למכשירי הסלולר. לחצן הווקמן נמצא בחלק העליון של המכשיר, אך הוא לחלוטין אינו שמיש. המקש קטן מדי ולא בולט כמעט בכלל מעל פני המכשיר. דרך יותר פשוטה להגיע לנגן היא בחירה באפשרות נגן המוזיקה דרך התפריט הרגיל ומבחינתנו היה ניתן לוותר על הלחצן. מבחינת ממשק, לא הרבה השתנה מאז מכשירי הווקמן האחרון ששווקו בארץ: הממשק נוח מאוד ועם הפעלת הווקמן לחצן הניווט מואר בכתום ומאפשר שליטה על לחצני המוזיקה. הנגן מציג את שם השיר, האמן והאלבום, איכות המוזיקה לא מאכזבת והשירים נשמעים בצורה ברורה וצלולה מאוד.

 

עוצמת הקול יכולה לאכזב אחדים מכם. העוצמה מצליחה לחסום רעשי מלל באוטובוס אך לא גוברת כלל על רעשי רקע אחרים והיינו שמחים לאפשרות להגביר את העוצמה בעוד רמה אחת או שתיים. לערכה מצורפים אוזניות מעולות המשלימות את חווית המוזיקה. סוני אריקסון עדיין מתעקשים על יציאה לא סטנדרטית לאוזניות אך הפעם האוזניות מגיעות עם ממיר המאפשר לחבר אוזניות רגילות. דבר אחד שהיה חסר לנו הוא שלט להעברת שירים כמו במכשירי נוקיה. נגן המוזיקה לא מציג אפשריות רבות אך ניתן למצוא הרחבת סטריאו ואקולייזר מעולה.

 

להעצמת חווית המוזיקה של הווקמן ל-W705 כולל המכשיר הסלולרי רדיו RDS סטריאופוני באיכות טובה מאוד עם קליטה נפלאה. ה-trackID לא התקשה לזהות שירים בלועזית ובנוסף, w705 תומך באפשרות ה-sensme, המאפשרת ליצור רשימות השמעה על פי מצב הרוח. אני חייב להודות שלטעם שלי זה לא קלע ואני מעדיף לסדר את רשימות ההשמעה שלי לבד.

 

סוני אריקסון לא מאמינים במיתוג של כל חלקי הטלפון - כיוון שדגם W705 מותג כבר כווקמן, מצלמת המכשיר נותרה מצלמה רגילה, ולא Cyber Shot. באופן מפתיע - ומאד מאכזב - המצלמה נטולת פוקוס אוטומטי ואין בה אפשרות צילומי מאקרו. למרות זאת, במבחן המציאות מצלמת המכשיר התעלתה מעל הציפיות והציגה, בתנאי תאורה טובים, צילומים חדים וטובים שהפתיעו לחיוב. האכזבה הקשה הגיעה בצילומי לילה, שהיו בלתי שמישים לחלוטין, וגם הפלאש לא הציל את הצילומים מהאפלה. סוני אריקסון ניסו שלא לאכזב את אוהבי הוידיאו והמכשיר כולל מצלמת וידאו ברזולוציה לא מספקת של QVGA, אם כי באיכות סבירה. נגן הוידיאו סטנדרטי.

 
בתנאי חושך המצלמה כושלת לגמרי
 בתנאי חושך המצלמה כושלת לגמרי   צילום: שי סומק 
 

ארגון ומשרד: גלישה נוחה עם Wi-Fi

סוני אריקסון W705. הסוללה מחזיקה יומיים
 סוני אריקסון W705. הסוללה מחזיקה יומיים 
 צילום: יח"צ 
 

 

כפי שכבר ציינו, מערכת ההפעלה של סוני אריקסון W705 סטנדרטית לחלוטין למכשירי החברה, וגם פה ניתן למצוא את דפדפן Netfront החכם והנוח. חווית הגלישה צריכה להסתפק במסך יחסית קטן לגלישה של 2.4 אינץ בלבד, אך הדפדפן מתאים את הדף בקלות למסך וחדות המסך מפצה על חסרון הגודל. הניווט בדף האינטרנט נעשה בקלות על ידי סקירת הדף וניווט למקום המתאים. הפיכת המכשיר על צידו מציגה את דף האינטרנט לרוחב ועל מסך מלא. כל זה ועוד ניתן לעשות בגלישה דרך Wi-Fi או דור 3.5 ברשת הסלולרית. המכשיר תומך בקצב הורדה של 7.2mb.

 

בחלק הארגוני של המכשיר ניתן למצוא מנהל קבצים נוח, לוח שנה סטנדרטי ואף פנס שימושי. בנוסף, סוני אריקסון w705 מגיע עם תוכנת יוטיוב מותקנת. הסוללה של w705 טובה מאוד ומאפשרת יומיים של עבודה סטנדרטית בקלות.

 

סיכום: כבר לא הדבר הגדול הבא

 

סוני אריקסון w705 הוא מכשיר טוב, אפילו טוב מאוד, אך הוא משאיר אותנו עם הרגשה קלה של החמצה. סוני אריקסון לא השכילה לייצר שוב את הריגוש ולהפתיע מחדש עם מכשירי הווקמן שלה. אמנם המותג עדיין לא נשכח, אך התחרות העזה של המתחרות יוצרת ל-w705 חיים לא קלים כלל.

 

בקרוב יגיע לארץ מכשיר האייפון של אפל ששינה את הדרך שבא אנחנו שומעים מוזיקה, ויקשה עוד יותר על חייו של W705. גם ללא האייפון יש ל-w705 מתחרים קשים מאוד על האוזן המוזיקלית שלכם. כך, לדוגמה, מכשירי ה-Touch של סמסונג מציגים נגן מוזיקה לא פחות איכותי עם עוצמה חזקה יותר, ואפילו סוני אריקסון עצמה הוציאה ל-W705 מתחרה מבית - אחיו הגדול של המכשיר, w905.

 

אם ברצונכם במכשיר טוב במחיר לא גדול אז סוני אריקסון w705 הוא בלי ספק אחד מהמכשירים שאתם צריכים לקחת בחשבון בקנייה הקרובה שלכם. לעומת זאת, כמכשיר מולטימדיה ה-w705 לא מציג יתרונות בולטים מעל השאר.

 

ביקורת מקוצרת:

סוני אריקסון 705
 סוני אריקסון 705 
 צילום: יח"צ 
 

 

תמורה להשקעה: 8.5

מסך ואיכות תצוגה: 9

מולטימדיה: 8

תפעול וממשק: 9

משרד וקישוריות: 8.5

עיצוב: 8.5

ציון סופי: 8.5 (הציון אינו ממוצע)


פרטים טכניים


רשתות:  GSM 900 / 1800 / 1900, HSDPA 900/2100

מידות: 95 מ"מ (גובה), 47.5 מ"מ (רוחב), 14.3 מ"מ (עובי)

גודל: קטן

משקל כולל סוללה: 98 גרם (קטן)

זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 10 שעות ברשת GSM ועד 4 שעות בדור 3

זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 400 שעות ברשת GSM ועד 350 שעות בדור 3


תצוגה: 250,000 צבעים ברזולוציה 320x240 גודל 2.4 אינץ' בטכנולוגיית TFT

צליל: תומך בקבצי mp3,AAC,

אחסון אנשי קשר: 1000

זיכרון: 120mb פנימי ועד 8GB בכרטיס זיכרון מסוג Memory Stick Micro (M2)

תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, אימייל

הערכה כוללת: מטען, כבל USB, כרטיס Memory Stick Micro (M2) בגודל 4GB, אוזניות טריאופוניות עם ממיר 3.5mm

פיצ'רים: מצלמת סטילס 3.2 מגה פיקסל, צילום וידאו, נגן מוזיקה, רדיו סטריואפוני עם RDS, תמיכה בבלוטות' סטריאופוני, דפדפן אינטרנט מסוג NetFront התומך ב RSS, Wi-Fi.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by