ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
המומחה 
איך ליצור סיסמה קשה לפיצוח? 
 
 אפשר גם לתת לבריון לשמור לכם על הסיסמה    צילום: GettyImages    
המומחה |
 

אם סיסמת חשבון הבנק שלכם היא 123456 אז מצבכם קשה. המומחה יסביר איך לקבוע סיסמה קשה וגם לזכור אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחירת סיסמה טובה זה כאב ראש. מצד אחד היא צריכה קשה מספיק כדי שאחרים לא יוכלו לנחש אותה בקלות, ומצד שני לך תזכור צירוף בלתי אפשרי של אותיות, מספרים והסימנים במקלדת שמשמשים בעיקר לקללות בקומיקס.

ישנם מספר אתרים שיעזרו לכם לבחור סיסמה חזקה, חלקם אף יספקו לכם טריקים פשוטים שיסייעו לכם לזכור את בליל האותיות חסרות הפשר שתקבלו.

האתר הראשון, שנקרא בפשטות "מחולל הסיסמאות החזקות", יבקש מכם לבחור את אורך הסיסמה הרצויה והאם תרצו שיהיו בה תווים מיוחדים. לאחר מכן הוא ייצור עבורכם סיסמה אקראית - ויציע לכם דרך לזכור אותה. כך, למשל, סיסמה כמו Wo06Yr, תפורק על ידי האתר והוא יציע לשנן אותה באופן פשוט יותר: WEATHER oprah 0 6 YELLOW radio (כשעליכם לזכור גם איזו מילה נכתבת באותיות גדולות ואיזו - בקטנות). עוזר קצת, לא? טוב, אולי לא ממש.

 

טבלת הצפנה אישית

 

אתר אחר, passwordchart, מציע שיטה אחרת לזכירת הסיסמה. במקום לשנן בליל מילים שלא אומרות לכם כלום (?YELLOW radio) תוכלו להזין לאתר צמד מילים קרוב לליבכם, שיחוללו עבורכם בכל פעם את אותה הסיסמה. המילה הראשונה תשמש כמפתח ההצפנה, זה שעל פיו תקודד הסיסמה, ואילו המילה השניה היא הסיסמה שתבחרו - לפני הקידוד. בעזרת צמד המילים ייצור האתר טבלת הצפנה שבה, לדוגמה, האות E תקודד כצמד האותיות HR. המילה שתזינו במשבצת הסיסמה תקודד על פי המפתח החד פעמי הזה. בדוגמה שבצילום המסך תוכלו לראות שבחרנו בצמד המילים Monkey Business שקל לזכור - Monkey כביטוי לטבלת ההצפנה ו-Business  כמילת הסיסמה. הצופן הבלתי ניתן לפיצוח שקיבלנו היה tjqvXHmhybyhrmhmh. כדי לזכור מה הסיסמה או לפצח אותה יהיה עליכם לגשת לאתר לפני כל הזנה שלה, אבל תוכלו פשוט להדפיס את טבלת ההצפנה ולשאת אותה איתכם.

 
 צילום: passwordchart.com 
 

בדקו איזה ציון הסיסמה קיבלה

אם אתם מעדיפים לקבוע את הסיסמה בעצמכם, אבל לא בטוחים עד כמה היא באמת תגן על חשבון הבנק/פייסבוק/דואר שלכם, תוכלו יוכל להיעזר באתר שמודד את עוצמת הסיסמה ומדרג אותה על פי מספר קריטריונים נוקשים. האתר יחייב אתכם להכניס לפחות שמונה אותיות כסיסמה, מתוכן לפחות שלושה סמלים מיוחדים, ספרות, או אותיות אנגליות גדולות. הרצף שתזינו יקבל ציון - ציון נמוך יקבלו אותיות שחוזרות על עצמן או אותיות שבאות ברצף, והציון יהיה גבוה יותר ככל שמספר התווים יהיה גבוה ואם תשתמשו באותיות גדולות. קשקוש כמו tjqvXHmhyby@#$% קיבל באתר את הציון העגול מאה.


 
passwordmeter.com
 passwordmeter.com 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by